Türkiye Gruptan Nasıl Çıkar!

A Milli takımımız EURO 2016’daki son grup maçında Çek Cumhuriyeti’ni 2-0 yendi. Milli Takımımız en iyi 3. olarak gruptan çıkma şansını yükseltti. Ama işler biraz karışık. Birçok senaryo var millilerimizin 2. tura çıkması için. Biz sizler için o ihtimalleri hazırladık. İşte milli takımımızın gruptan çıkma senaryoları…

Çek Cumhuriyeti’ni 2-0 yenerek D Grubu’nu 3’üncü sırada tamamlayan A Milli Takımımızın son 16’ya kalabilmesi için iki gruptaki olası senaryolar önem taşıyor. İlk olasılık; F Grubu’nda Macaristan’ın Portekiz’i yenmesi. Bu senaryo gerçekleşmezse; E Grubu’nda İtalya’nın İrlanda Cumhuriyeti’nden, Belçika’nın da İsveç’ten puan almasını bekleyeceğiz.

Neler Oldu?

A GRUBU:
Türkiye, Çekleri 2 farkla yendiği için A Grubu üçüncüsü Arnavutluk’u geçti.

B GRUBU:
Üçüncü sıradaki Slovakya’nın 4 puanı olduğu için Türkiye bu ülkeyi geçemedi.

C GRUBU:
Üçüncü durumdaki Kuzey İrlanda, averajı daha iyi olduğu için Türkiye’yi geçti.

 

NE OLURSA GRUPTAN ÇIKARIZ?

 

E GRUBU:
İtalya’nın İrlanda Cumhuriyeti’ne, Belçika’nın da İsveç’e yenilmemesi gerekiyor. (Maçlar 22.00’da başlayacak)

 

F GRUBU:
Bu grupta Türkiye’yi ilgilendiren karşılaşma, saat 19.00’da başlayacak olan Macaristan-Portekiz maçı. Macaristan kazanırsa, Türkiye bu grubun üçüncüsünü geride bırakacak. İzlanda-Avusturya maçından çıkacak herhangi bir sonuç, Türkiye’yi etkilemiyor.

2. Lig veya sponsorluk anlaşmasıyla Spor Toto 2. Lig, Türkiye ‘nin üçüncü seviyedeki profesyonel futbol ligidir.

2001’de Türkiye 2. Futbol Ligi ‘nin 2 kategoriye ayrılmasıyla oluşan ve Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi adıyla kurulan Spor Toto 2. Lig; 2006 yılında Lig B, 2007 yılında Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig ve 2010 yılındaki sponsorluk anlaşması ile de şimdiki adını aldı.

İlk sezon olan 2001-2002 sezonunda yükselme grubu statüsünde oynanmıştır. Ertesi yıl A-B-C şeklinde 3’lü grup sistemine geçilmiş 3 sezon böyle oynanmıştır. 2005-2010 yılları arasında tekrar Klasman-Yükselme gruplu sisteme geçilmiş. Son olarak 2010 yılında takım sayısı azaltılmış Kırmızı ve Beyaz şeklinde 2’li grup sistemine geçilmiştir.

  • Türkiye gruptan nasıl çıkar sorusu merak edilen konuların başında ilk sırada yer alıyor.
  • Türkiye nasıl tur atlar? Türkiye , Euro 2016 D Grubu 'ndaki Çek Cumhuriyeti galibiyetiyle tur için saatleri saymaya başladı.
  • Türkiye gruptan nasıl çıkar ? EURO 2016'da değişen statü sonrası en iyi 4 üçüncü bir üst tura yükselebilir.  Euro 2016 D Grubu 'nda Türkiye , İspanya ile karşılaştı.
  • Futbol Haberleri > Dünya Kupası 2014 > Meksika ve Hırvatistan nasıl gruptan çıkar .  Grubunda 4 puanı bulunan Meksika, bu akşam 3 puanlı Hırvatistan’la karşılaşacak.
  • Euro 2016 Elemeleri D Grubu 'nda iki maçta sıfır çeken Türkiye için lazım olan mucize aslında çok da uzak değil..
  • Türkiye 'den flaş açıklama: Tanımayacağız Türkiye 'den flaş açıklama: Tanımayacağız.
  • Fransada düzenlenen EURO 2016 turnuvasında ikinci maçında İspanyaya 3 0 mağlup olan Türkiyenin gruplardan çıkması için bir ihtimal daha var.
  • İşte Türkiye 'nin gruptan çıkma hesapları ve ihtimalleri.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir