Türkiye Böylesini Görmedi! ‘En sıcak’ Şubat ayı!

Takvim yaprakları Şubat ayının ortasını gösterdiği bu günlerde termometreler de rekor dereceleri gösteriyor. Yurt genelinde sıcak hava etkili olmaya devam ediyor. Dün ve bugün üst üste Şubat ayı sıcaklık rekorları kırıldı.

Kar gelecek mi? Hava sıcaklıkları düşecek mi? derken, aksine sıcaklık rekorları kırılıyor.

İstanbul en son 2010 yılının Şubat ayında hava sıcaklığını 23.2 derece olarak görmüştü. 6 yıl aradan sonra bu rekor tazelendi. Termometreler eski rekor sıcaklığın üstünü gösterirken Sarıyer’de 24.5, Pendik’te ise de 24.7 derece sıcaklık ölçüldü.

İstanbul’da dün de sıcaklık derecesi 25.6’ya çıkmıştı. Güneyden esen rüzgarların rekor sıcaklıklarda etkili oluyor.

Benzer durum İzmir’de de yaşanıyor. Ege’nin incisi İzmir’de de üst üste sıcaklık rekorları kırıldı. Geçtiğimiz Dün 26.3 derecenin ölçüldüğü Bornova’da bugün saat itibari ile ölçülen sıcaklık 26.4’u buldu.

Vikipedi, kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisi . MediaWiki yazılımı kullanılarak hazırlanmaktadır. Sürekli eklemeler ve değişiklikler yapıldığı için hiçbir zaman tamamlanmayacağı varsayılmaktadır.

Kurucularından, Jimmy Wales Vikipedi’yi, “Dünya üzerindeki her insana kendi dilinde, en üst kalitede, bedava bir ansiklopedi oluşturma ve dağıtma uğraşısı” olarak tanımlamaktadır.

Vikipedi sözcüğü, viki ve pedi kelimelerinin birleşiminden oluşur. “Viki”, Hawaii dili ‘ndeki “wiki wiki” sözcüğünden türetilmiştir. “Pedi” ise, Antik Yunan Medeniyeti’nde “kapsamlı kültürel eğitim sistemi” anlamına gelen paideia kelimesinden gelmektedir.

  • Türkiye genelinde sıcak hava etkili olmaya devam ediyor. Dün ve bugün üst üste Şubat ayı sıcaklık rekorları kırıldı.  Türkiye genelinde sıcak hava etkili olmaya devam ediyor.
  • Son rakamlar, geçen ayın kayıtların başladığı 1880 yılından bu yana Dünya’da yaşanan en sıcak mart ayı olduğunu ortaya koydu.
  • 19 Şubat 2017 Pazar.  Son rakamlar, geçen ayın kayıtların başladığı 1880 yılından bu yana Dünya’da yaşanan en sıcak mart ayı olduğunu ortaya koydu.
  • ayının tüm zamanların en sıcak ayı , 2015 yılının da görülen en sıcak yıl olduğunu açıkladı.  Şen, " Türkiye 'de sıcaklık, sürekli mevsim normallerinin 6 8 derece üzerindeydi.
  • ABD Uzay ve Havacılık Dairesi, son 136 yılın en sıcak şubat ayının kaydedildiğini açıkladı.
  • Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye 'de.  Marmara’da 78 yılın en sıcak değeri ölçüldü.  Etiketler: En Sıcak Şubat ayı . İLGİLİ HABERLER.
  • Samsun'da en son 1955 yılında 26 derece ile en sıcak Şubat ayı yaşanırken, 29 derece ile rekor sıcaklığın hissedildiği belirtildi. Türkiye 'De en yüksek sıcaklık sakarya'da.
  • Mart ayı ile Güney Avrupa'nın canlanmaya başlar.  Ayrıca 1 5 Şubat arasında Dubai Shopping festivali yapılır.  Hindistan'ın en güzel zamanı. Sıcak ve nem azalmıştır.
  • Yüzyılın en sıcak Şubatını geçiren Türkiye ’de yaz aylarında sıcaklık rekor seviyeye çıkacak.  Şubat , Mart ayı mevsim normallerinde seyredecek” ifadelerini kullandı.
  • Bir çok ilimizde şubat ayı sıcaklık rekorları kırıldı.  81 ilimizden 27’sinde şubat ayı uzun yıllar sıcaklık rekorları kırılırken, 2 ilimizde ise rekor değerler tekrar edilmiştir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir