Turkish citizenship db and Police data dump download

Turkish citizenship database nedir? Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı‘na sahip olan tam 50 milyon vatandaşın çeşitli kimlik bilgileri internet ortamında torrent olarak yayılması ile birden herkesin merak edip yaptığı arama terimi.

Police data dump download; Türk Polis teşkilatına ait dataların internette olup olmadığına dair İngilizce yapılan arama terimi

Peki bu neden önemli ya da güvenlik olarak tehdit altında mıyız?

Webtekno’nun haberine bakarak değerlendirirsek güvenliğimizi ciddi oranda sıkıntıya sokabilecek bir durumla karşı karşıyayız.

Businessinsider.com’da yer alan haberin özeti

The entire Turkish citizenship database has allegedly been hacked and leaked online.
A website with purportedly leaked details of 49,611,709 Turkish citizens is online and allegedly gives the following details of each citizen — including the Turkish President Tayyip Erdogan:

National Identifier (TC Kimlik No)
First Name
Last Name
Mother’s First Name
Father’s First Name
Gender
City of Birth
Date of Birth
ID Registration City and District
Full Address

WebTekno’da Yer Alan Haberin Detayları:

“Gerici ideolojiler, adam kayırma ve dinde aşırıya kaçmanın Türkiye’yi savunmasız ve acı çekecek hale getireceğini kim söyleyebilirdi?” benzeri bir mesaj ile dağıtıma çıkan tam sayıyla49,611,709 vatandaşın TC Kimlik No, Ad-Soyad, Anne adı, Baba adı, Cinsiyet, Doğum yeri ve tarihi, Nufüsa kayıtlı olduğu il ve ilçe ve adres bilgileri şu anda torrent ortamlarında yayılmaya başladı.

Yayımlanan bilgilerin yanı sıra Türklere de bir mesaj veren kimliği ve bağlı olduğu örgütün bilinmediği ekip;

 

Bit shifting bir şifreleme türü değildir.
-Veritabanınızı indeksleyin. Bir işe yaramayan veritabanınızı düzeltmek zorunda kaldık.
-Arayüze karmaşık bir şifre koymak, size hiçbir koruma sağlamaz.
-Erdoğan hakkında bir şeyler yapın! Ülkenizi tanınır hale getirmek yerine yok ediyor!

 


Şeklinde madde madde mesaj veren bu durum karşısında ülkemizdeki gerekli merciiler ne gibi bir çalışma yapacak, bu durum için bir açıklama getirilecek mi bilmiyoruz. Verilen bilgilerin de oldukça önemli detaylar içermesi ve sahip olan kişinin bizler hakkında detaylı bilgiye ve birçok işlemi yapabilecek olması tüm Türkiye açısından önemli bir risk faktörü olduğunu unutmamak gerek.“TRUMP ERDOĞAN’DAN DAHA AZ ŞEY BİLİYOR”

 

Son olarak ABD için “Donald Trump’ı kesinlikle seçmemeliyiz. O, bir ülkeyi yönetme konusunda Erdoğan’dan daha az şey biliyor.” şeklinde mesaj da bırakan ekibin buradan aslında ABD merkezli olduğunu da görebiliyoruz. Ama şu anda Anonymous ya da farklı bir ekibin olup olmadığı da belli değil.
ERDOĞAN’IN, DAVUTOĞLU’NUN VE GÜL’ÜN BİLGİLERİ DE YAYINLANIYOR
Umarız bu bilgilerin internet ortamından silinmesi ve gerekli güvenlik önlemlerinin sağlanması noktasında aceleci oluruz. Çünkü şu anda güvenlik için paylaşmadığımız sitede açık olarakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bilgileri sunulurken torrent dosyası olarak da bilgilerimiz yayınlanıyor.

 

Detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

 

GÜNCELLEME: Yaklaşık 2 ay önce Anonymous tarafından sızdırıldığı iddia edilen ve Ay Yıldız Team tarafından yalan olduğu bildirilen bilgilerin olduğu gündemde. O sıradaki yaşanan durumda vatandaşların kimlik bilgilerinin bir kısmının yayınlandığı belirtilmişti. Paylaşılan sitede 6GB büyüklüğündeki dosyada bu sefer bilgilerin tamamı olduğu iddia ediliyor. 2 ay önceki durumda söylenen 2010 yılı seçmen bilgileri ile alakasını araştırmaya devam ediyoruz.

 

GÜNCELLEME 2: Aşağıda görebileceğiniz görsel daha önce ortaya çıkan EGM kayıtlarından alındığı iddia edilen bir paylaşımdı. Yukarıdaki görebileceğiniz görsel ile aşağıdaki farklı olması konunun 2 ay öncekinden farklı olduğunu gösteriyor. Ancak paylaşılan dosyanın daha önceki ile aynı olup olmadığı net değil. Fakat burada rardan çıkan dosyanın 17GB büyüklüğünde olduğu belirtilirken güncel haberimizdeki 6GB büyüklüğünde.

Turkish Identification Number is a unique personal identification number that is assigned to every citizen of Turkey .

Foreigners residing in Turkey at least six months for any purpose receive a Foreigner Identification Number, which is different from the Turkish Identification Number.

  • Ana Sayfa Teknoloji Turkish citizenship db and Police data dump download .  The entire Turkish citizenship database has allegedly been hacked and leaked online.
  • Geçen günkü bkz: turkish citizenship database i hatırlarsınız.
  • Data _ dump .sql, sql açma, büyük sql dosyası açma, postgresql , emeditor, Turkish Citizenship Database , Mernis.tar.gz. BURADA ANLATILANLAR TEKNİK BİLGİ İÇİNDİR.
  • veritabani olarak postgresql kullanilmis. yani bilgisayariniza postgresql kurun ve data _ dump .sql dosyasini dump edin.  konulu video. turkish rocky. diğer videolar.
  • The material was taken from the EGM which is the Turkey National Police .  As with everything I share, I do not make any claims for the data .
  • Türkıye turkısh cıtızenshıp database torrent .  Bir torrent sitesinde Türk vatandaşlarının tüm nüfus bilgileri herkese açık olarak yayınlandı.
  • HACKLENDİ TC KİMLİK NO TURKİSH CİTİZENSHİP DATABASE mernis.tar.gz.  Export and Import oracle Data dump .  Example: PostgreSQL Create DB and Table.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir