Tunceli’de sahil keyfi

Tunceli'de sahil keyfi

Munzur ve Pülümür Çayı kıyısında bulunan plajlara her sene yaz mevsiminde yüzlerce insan akın ediyor. Hava sıcaklığının zaman zaman 40 dereceyi aştığı ilde şehir sakinlerinin yanı sıra civar iller ve yurtdışından gelen yurttaşlar tarafından plajlar sık sık tercih ediliyor. Berrak suları, bol oksijeni, dağlarla çevrili manzarası ile ilgi çeken plajlarda kimi yurttaşlar piknik yaparken, kimisi de yüzüyor.

Ankara’dan geldiğini belirten Sedat Biter, “Daha önce Ankara’dan Ege’ye, Kara Deniz’e, Marmara’ya gittik. Ancak burası farklı. Evden uzakta değilmişiz gibi bir hava yaşatıyor. Burada insan rehabilite oluyor” dedi.

6 yıldan bu yana kentte vazife yaptığını söyleyen Mine Gidil, “Burada altıncı vazife yılım. Şahane bir yer burası ve dönmeyi pek düşünmüyorum. Sıcak yaz günlerinde bu kadar temiz ve doğanın içerisinde zaman geçirmek bizim için şahane. Çok eğlenceli zaman geçiriyorum. İnsanları, hayat tarzı mükemmel. Çok seviyorum burayı, çok alıştım” şeklinde konuştu.

Kırgızistan’dan tatil için Tunceli’ye gelen Zalina Acil, “Buraya ilk kere geldim. Çok güzel, aynı benim memleketim gibi. Çok sevdim. Herkes çok iyi ve sıcak davranıyor” dedi.

Tüm yurttaşları plajlara beklediklerini ifade eden işletme sahibi Haydar Karademir ise, “Plajlarımız, suyumuz temiz, doğamız güzel. İnsanlarımız birbirini seviyor. Tüm yurttaşlarımızı buraya bekliyoruz” diyerek davette bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir