Tüm Zamanların En Gizemli 10 Müzisyeni.

Bazı müzisyenler karizma ve yetenekten fazlasına sahiptir.Bazı müzisyenler, günümüzde bile dikkatimizi çeken ve bizi karanlık ve gizli yaşantılarını araştırmaya iten efsaneler haline geldi. İşte sizler için toparladığımız 10 gizemli müzisyenler.

10. Hayalet (Ghost)


 

İsveçli gizli rock grubu Hayalet, şüphesiz tüm zamanların en gizemli gruplarından biridir. “Lucifer” gibi sözlerle “Övgü için buradayız” ve “Cehennemden kalkın” diyen grup küfür şeytanın kaya örneğidir demiştir. Antipop kıyafeti giyen adamlar isimsiz gulyabani olarak bilinirler.

9. Tupac


 

Tupac, çelişkili şiddet içeren müziği ile ünlüdür ve çete faaliyetlerine karışmıştır.Ancak ölümünden emin olan şey, Tupac’ın arabayla giderken trafik ışıklarında durduğu esnada saldırıya uğramıştır ve 4 kurşun yemiştir. Hastahaneye kaldırılan Tupac altı gün sonra 13 Eylül 1996’da ölmüştür. Ancak Tupac’ın hala yaşadığını öne süren birkaç fotoğrafın olduğu söylenilmektedir.

8.Richey Edward


 

Richey Edward Manic Street Preachers’ın gitaristi ve söz yazarıydı.ABD’ye grubundan bir arkadaşıyla gitmek için havaalanına giden Richet Edward bilinmeyen bi sebepten dolayı memleketi Blackwood’a gitmeye karar vermiştir. Memleketine giden Richey Edward orada iki hafta kaldıktan sonra aniden ortadan kaybolmuştur. 13 yıl arandıktan sonra ona dair rastlanan tek iz gitariste ait olan arabasıydı. Buna rağmen hala hayatta olduğuna inanan grup üyeleri gelirlerinin dörtte birini Richey Edward’ın hesabına yatırmaktadır.

7.Giuseppe Tartini


 

Giuseppe Tartini, bu listede yalnızca uzman kemancıların bileceği bir müzisyendir. 1692’de Venedik cumhuriyetinde doğdu ve ünlü Stradivarius’lardan birinin sahibi olduğu bilinen ilk kişi oldu. Ölümünden sadece birkaç yıl önce 1765’te Tartini, şeytanla tanıştığı bir rüya gördü. Şeytan keman üzerinde bir parça çaldı ve Tartini uyandıktan sonra onu yazmaya çalıştı. Şeytanın çaldığı parçayı uyandıktan sonra besteleyen tartini bu parçaya ‘G Minor ‘ ya da ‘The Devil’s Sonata’ adını koydu ve bu parça Tartini’nin en önemli parçası haline geldi

6.Elvis Presley


 

Çok ünlü kaya kralı Elvis Presley gizemli koşullar altında öldü. Resmi olarak, Elvis 1977’de kalp krizinden sonra öldü, ancak bir ilacın aşırı dozuyla öldüğü söylentileri dolaştı. Ölümünün nedeni ne olursa olsun, bazı insanlar Elvis’in ölmediğine ve hala hayatından zevk aldığına inanıyor. İddiaya göre, birkaç kez görüldü ve Kalamazoo, Michigan’da yaşamak üzere çalışmaya başlayan fotoğraflar öne sürüldü.

5.Robert Johnson


 

Johnson her zaman gitar ve blues çalmak istedi ancak çok iyi değildi. Sinirlenen Johnson bir gece dışarı çıktı. Bir kavşakta oturan Johnson şeytanla diyalog haline girdiğini ve şeytanın ona gitarı öğrettini öne sürmüştür . Buna inanmayan arkadaşları gitar konusundan iyi olmayan arkaşını test etmek için gitarı çalmasını istediler ve Jonhson gitarı ustalıkla çalmıştır. Johnson’a göre şeytan gitarın tellerini ayarlamış ve ona yetenek vermiştir. Robert Johnson 1938’de zehirlenerek yaşamını yitirmiştir

4.Niccolo Paganini


 

Paganini’yi çevreleyen söylentiler ve efsaneler sonsuzdur. 1782’de İtalya’da dünyaya gelen ve beş yaşındayken keman çalmaya başlayan Paganini, ilk rock yıldızlarından biri oldu. O en iyi keman oyuncularından biriydi hiç kuşkusuz. Bu beceri yakında insanların Paganini’nin şeytanla pazarlık yaptığını düşündürdü, ancak görünümü de onun şeytanın oğlu olduğundan şüphelilerdi. Paganini çok uzun boylu, ince, solgun, uzun burun ve içi boş yanaklara sahipti. Dudaklarının hüzünlü bir gülümsemesine sahip olduğu söyleniyordu ve gözleri sürekli parlıyordu. Paganini’nin doppelgangerleri izleyicilerde veya bazen sahnede görüldü.

Bir söylentiye göre, bir kadını öldürdüğü, ruhunu keman içine sıkıştırdığı ve cesaretlerini ebedi tel olarak kullandığını iddia etmişlerdir.

3.Syd Barrett


 

Gerçek adı Roger Keith Barrett olan Syd Barrett, psiketelik rock grubu Pink Floyd’un kurucu üyelerindendi. Barrett şarkıcı ve gitaristti ancak grupta sadece iki yıl kaldı. Aşırı uyuşturucu kullanımı nedeniyle şizofreni geliştirmeye ve halüsinasyona başlamıştı. Bir konserde Barrett saçlarını Brylcreem tüpü ile ezmeye çalıştı. O sahneye döndüğünde, ışıklar krema ile kimyasal tepkilere neden olduğu için yüzünün yarısı eridi.

Pink Floyd’dan ayrılmak zorunda kaldıktan sonra Stars adında bir grupla yeniden başladı. Yıldızlar çok başarılı değildi ve bu grup ile başarı sağlayamamıştır. Syd barrett ölümü kesin bilinmediğinden 2006 yılından öldüğü ön görülmüştür.

2.Jimmy Page


 

Jimmy Page, Led Zeppelin’in gitaristiydi. Bütün grup sıklıkla gizli bağlantılar içeriyor ve üç grubun şeytanla anlaşma sağladığı söylentileri olduğu biliniyordu. Tüm zamanların en ünlü şarkılarından biri, “Stairway to Heaven”, “Burada benim tatlı Şeytanım var Oh” gibi cümlelerle geriye oynanırsa şeytanın ibadet edeceği söylenir.

1. David Bowie


 

Kariyeri boyunca Bowie her zaman düşen yıldızın metaforunu kullandı. O Ziggy Stardust, Dünya’ya Düşen Adam ve Starman ve Astronotlar hakkında şarkı söyledi. Onun dünyevi görünümü ve müziğiyle, insanların neden doğrudan uzaydan geldiğini düşündüklerini görmek zor değil.

Bowie Aleister Crowley’le çok ilgiliydi ve şarkılarında bile ona değiyordu. Ölümünden sonra insanların tüm gizemli çıkarları, Bowie’nin ölmediği olasılığını düşündükten kısa bir süre sonra yaptı ve İnternete olan videolardaki satanic ve dini sembolizm hakkındaki teorilerle sızlandı. Kendi ölümünü taklit eden David Bowie’nin dedikoduları ölmediği yönündedir.

Tüm Zamanların En Gizemli 10 Müzisyeni.

Tüm Zamanların En İyi 100 Polisiye Kitabı 1990 yılında İngiliz Crime Writers’ Association tarafından yayınlanmıştır. 5 yıl sonra Mystery Writers of America tarafından da Tüm Zamanların En İyi 100 Gizemli Kitabı adı altında benzer bir liste yayınlanmıştır.

tüm zamanların en iyi 100 şarkıcısı rolling stone, dünyanın en iyi şarkıcıları, en iyi şarkıcı türk, tüm zamanların en iyi 100 şarkısı, dünyanın en iyi sesi kimde, tüm zamanların en iyi türkçe şarkıları, dünyaca ünlü şarkıcılar isimleri, en iyi türk şarkıcılar

Tüm Zamanların En Gizemli 10 Müzisyeni. Özet Bilgiler

  • 10 Kreayshawn 1989. 2011’de MTV’nin en iyi çıkış yapan şarkıcı ödülüne layık görüldü.  Tüm Zamanların En Gizemli 10 Müzisyeni . Magazin.
  • Tüm zamanların en çok izlenen dizilerinden birisi olan Breaking Bad’in unutulmaz karakteri Walter White, efsaneler arasına girmeyi  Tüm Zamanların En Gizemli 10 Müzisyeni .
  • Aynı zamanda kemancı ve rahip olan Vivaldi; beş yüzden fazla konçerto bestelemiştir ve konçertonun babası olarak anılır.  Tüm Zamanların En Gizemli 10 Müzisyeni .
  • BBC Radio ve Jazz FM ortaklığıyla tüm zamanların en iyi 10 caz müzisyenini belirlemek adına yapılan ankette zirvede Miles Davis yer aldı. İlk 10 ’a gir
  • 22 Kas 2015 tarihinde yayınlandı. Tüm zamanların en gizemli ve korkutucu medyumu olarak bilinen medyum Carlos Mirabelli ve hayatı.  10 :53.
  • Published on May 1, 2015. Dünyanın En Gizemli 10 Esrarengiz İnsanı !  ışınlanma, zamanda yolculuk,dünyanın en tehlikeli insanları,dünya hakkında 10 bilgi.
  • 10 .  Dünyaca ünlü müzik dergisi Rolling Stones, tüm zamanların en iyi 100 şarkıcısını belirledi.  İşte bu seçime göre tüm zamanların en iyi 100 şarkıcısı.
  • Ana Sayfa Yaşam Dünyanın en gizemli 10 insanı.  … 3 Woolpit’in Yeşil Çocukları. 1100 yılında Kral Stephen zamanında bulunan bu iki çocuğun ciltlerinin rengi yeşildi.
  • Türkiyenin En Gizemli 10 insanı. Tweet. 1588 izlenme 17 Mart 2016.  Son zamanların en çok dinlenen şarkısı. Harika Bir şarkı Dinlemenizi Tavsiye Ederim.
  • Size göre Dünya'nın en gizemli 10 insanı kim? yazın yayımlayalım.  Katil hiçbir zaman bulunamamıştır. Zamanla efsane hale gelmiş, filmlere bile konu olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir