Tüm Zamanların En Efsane 6 Futbol Oyuncusu

6. Roberto Carlos


11 yıl İspanyol kulübü Real Madrid için oynadı, dört lig, üç UEFA Şampiyonlar Ligi kupası ve iki Kıtalararası Kupa kazandı. Ayrıca Şampiyonlar Ligi’nde yüz maçı oynayan altı oyuncudan biridir. Özellikle 3 Haziran 1997’de Fransa’ya karşı serbest vuruş yapmak için ünlüdür ve burada sağ orta hatta sağ kanala 35 m mesafededir.

5.David Beckham


David Beckham popülerliğini alanın ötesine ve uluslararası uzanan ünlü bir İngiliz futbolcudur. Beckham, 1999 yılı Temmuz ayında Spice Girls’ın yıldızı Victoria Adams ile evlendiğinde Manchester United için Taraftarının hoşuna giden bir yıldızdı. Kendini ispatlama ve halka karşı dayanılmaz olduğunu kanıtladı ve İngiltere’nin en ünlü çiftlerinden biri haline geldi. Bir oyuncu olarak, sağ ayağının heykeli yaptırılıp İngiltere’nin ulusal hazinesi iken Beckham, serbest vuruş uzmanlığı ve muhteşem uzun menzilli atışlarıyla tanınır.

 

4.Luis Figo


Figo, profesyonel kariyerine Portekiz’de olan yerli topraklarda başlayan futbol kahramanlığından sonra 2005 yılında Inter’den Milan’a geçiş yapmadan önce İspanya’da FC Barcelona ve Real Madrid’de oynadı. Agresif bir tarzda, orta saha oyuncusu bir çok oyun kurucusu olarak bilinir. Devrim yılı 2000’de Portekiz’i Euro 2000’in yarı finallerine çıkardığı yıl oldu ve Yılın Avrupa Futbolcusu seçildi. Aynı yıl FC Barcelona’dan Real Madrid’e rakip olarak 56 milyon dolar ödeyerek taşındı.

3.Ronaldo


Ronaldo, Namı değer ( Brezilyalı Ronaldo ) 1990’lı yılların uluslararası futbol yıldızı ve Pele’den bu yana Brezilya’nın en büyük futbol kahramanı oldu. “The Fenomen” olarak lakap alan yetenekli oyuncu, Cruzeiro, Eindhoven, Barcelona, ​​Inter Milan, Real Madrid ve AC Milan’da çok sayıda rekor, şampiyonluk ve kupa topladı.Uluslararası bir süper star olan Ronaldo, 1994’ten bu yana Brezilya milli takımında bulunuyor ve 1998’de ve 2002’de Dünya Kupası’nın kazandığı takımların bir parçasıydı; turnuvanın en skorer oyuncusu olan Ronaldo,

2.Pele

Pele “Siyah İnci”lakaplı olan dünya yıldızı, futbol tarihinde en büyük futbolcu oldu. Kariyerinde toplam 1280 golle, 1999 Olimpiyat Komiteleri tarafından Dünya Yüzyılı Sporcusu seçildikten sonra dünyanın en popüler atleti oldu, işin ilginç yönü ise Olimpiyatlarda hiç oynamadı. 2002 yılının Mart ayında, Pelé forması 1970 Dünya Kupası finalinde giydi ve açık artırmada 220.850 dolara satıldı.. Pelé Brezilya’nın spor bakanlığında 1995 yılında başlayıp 1998 yılına kadar hizmet etti.

1.Zidane


Dünyanın En popüler olarak Zizou lakaplı bir Fransız eski futbol orta saha oyuncusu. Kariyerinde başarılar arasında 2002 UEFA Şampiyonlar Ligi’ne ek olarak 1998 FIFA Dünya Kupası ve Euro 2000 kazandı. Üç kez FIFA Dünya Futbolcusu’ndan sadece biridir. Zidane, 1998 ve 2006 Dünya Kupalarında MVP olarak Altın Topu kazandı. Zidane, Cannes için ilk profesyonel First Division takımında oynadı ve profesyonel sıralamada hızla yükseldi. 1998’deki Dünya Kupası finallerinde iki gol atarak şöhretini tamamladı. Son derece tutkulu ve hırslı bir topçu olan Zidane, UEFA tarafından yapılan çevrimiçi bir ankette birinci oldu.

Tüm Zamanların En Efsane 6 Futbol Oyuncusu

Güney Kore, resmî adıyla Kore Cumhuriyeti bazen sırf Kore, Doğu Asya ‘da Kore Yarımadası ‘nın güneyinde kalan bir devlet. Güney Kore’nin komşu devletleri batısında Çin Halk Cumhuriyeti , doğusunda Japonya ve kuzeyinde Kuzey Kore . Ülkenin başkenti Seul’dur. Güney Kore ılıman iklim kuşağında kalıyor ve ülke arazisi dağlık topraklardan oluşuyor. Güney Kore sınırları 100,210 km² ‘lik bir alanı kaplar ve ortalama 50 milyon gibi bir nüfusa sahiptir.

Arkeolojik buluntular Kore Yarımadasının Alt Paleolitik çağında insanlar tarafından ikamet edildiğini gösteriyor. Kore tarihi MÖ 2333 yıllında Gojoseon ‘un efsanevi Dan-gun tarafından kurulmasıyla başlıyor. Silla altında MÖ 668’de Kore’deki Üç Krallığı ‘nın birleşmesinden sonra Kore bir devlet olarak Goryeo hanedanında ve Joseon hanedanında var olmaya devam etti, ta ki 1910’a, Kore İmparatorluğu Japonya tarafından ilhak edilene kadar. Kore II. Dünya Savaşının ardından Sovyet ve ABD’nin askeri güçlerinden kurtuluşu ve işgalinden sonra, Kuzey Kore ve Güney Kore’ye bölündü. Güney Kore ikinci bir demokrasi olarak 1948 yılında kuruldu.

25 Haziran 1950’de Güney Kore, Kuzey Kore’nin askeri güçleri tarafından işgale uğradı, iki Kore arasında çıkan savaş zor bir ateşkes sonrasında durdu ve iki ülke arasındaki sınır bugünlerde en çok güçlendirilmiş müstahkem mevki. Savaştan sonra, Güney Kore ekonomisi önemli ölçüde büyüdü ve gelişmiş bir ekonomiye ve tam demokrasiye sahip oldu. Ayrıca ülke Doğu Asya’da bölgesel güç konumundadır.

Güney Kore başkanlık sistemine göre yönetilen ve on altı idari bölüm içeren bir cumhuriyettir. Ayrıca ülkedeki yaşam standartları çok yüksektir ve Güney Kore gelişmis ülke statüsüne sahiptir. Ülke Asya’nın en büyük dördüncü ekonomisine ve dünyanın en büyük 15 ‘inci veya 12 ‘inci ekonomisine sahip. Ülke’nin ekonomisi ihracata dayalı, özellikle elektronik endüstrisi , otomotiv endüstrisi , gemi yapımı , makina endüstrisi , petrokimya ve robotik gibi sektörlerde üretim güçlüdür. Güney Kore Birleşmiş Milletler , Dünya Ticaret Örgütü , OECD ve G20 gibi örgütlere üyedir. Ayrıca APEC ve Doğu Asya Zirvesi ‘nin kurucu üyelerinden biridir.

dünyanın en iyi 10 futbolcusu vikipedi, tüm zamanların en iyi futbolcu sıralaması, tüm zamanların en iyi 10 futbolcusu, pelenin en iyi 125 futbolcu listesi, dünyanın iyi beş futbolcusu, en iyi 10 futbolcu 2016, dünyanın en iyi 10 futbolcusu 2016, platini

Tüm Zamanların En Efsane 6 Futbol Oyuncusu Özet Bilgiler

  • Bobby Charlton: İngiltere futbol tarihinde adı büyük puntolarla yazılan oyuncu .  Diego Maradona: Tüm zamanların en iyi futbolcularından biri.
  • Futbol tarihi boyunca birçok takım başarılı olmuş, kupalar kazanmıştır. Ama onlardan sadece belli sayıda onbirler efsaneleşmiş, akıllarda yer edinmiştir.
  • İşte bir futbol efsanesinin hayatı 1978 yılında dünyaya gelen ünlü futbolcu , çocukluğunun Tüm Zamanların En Efsane 6 Futbol Oyuncusu . Spor.
  • Rahmetli Süleyman Seba‘nın Türk futboluna kazandırdığı efsane oyunculardan birisidir.  “Nedved” denildiği zaman akıllara gelen iki renk vardır; siyah ve beyazdır..(!)
  • Posts about Efsane Oyuncular written by zagorrs.  2004 yılında FIFA‘nın desteğiyle Pele tarafından seçilen tüm zamanların en başarılı 125 futbolcusu (FIFA 100) listesinde yer
  • Bu yapımlardan her biri, zamanının en başarılı futbol oyunuydu…  Sensible Software kepenkleri kapamış olmasına karşın, oyuncular efsaneyi yaşatmaya devam ediyor.
  • Avrupa'dan Futbol . Basketbol.  Futbol oyunları.
  • İzle
  • yürüttüğü kaptanlığı sayesinde tüm zamanların en sevilen Galatasaray oyuncusu haline geldi.  tarzı ve karizmatik kişiliğiyle tanınan Terim Türk futbolunun yaşayan efsanesidir .
  • Dünya futbolunda altyapısından yetiştirdiği oyuncuların kulüpler için her zaman farklı bir yeri bulunmaktadır. Özellikle altyapıdan yetişmiş isimler kalıcı olup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir