Tül Perdeyi Temizlemenin Püf Noktaları!

Tül perde nasıl temizlenir? Havalar ısınmaya başladı. Bahar geldi çattı. Siz de ev temizliğine ve tazelenmeye hazırlanın. Çünkü bahar demek, temizlik demek… Özellikle evlerin en dikkat çekici aksesuarları olan perdelerinizi de bahara hazırlayın. 

Tül perde nasıl temizlenir?


Perde temizliği önemli olduğu kadar da zor. Çünkü her çeşidi için farklı temizlik yöntemleri bulunmaktadır. Genellikle açık renk olanları tercih edilen tül perdelerin temizliği de evdeki hijyen açısından oldukça önemlidir.

Tül perdelerinizin temizliğini her mevsim geçişinde yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer evinizde soba var ise ve odalarda sigara içiliyorsa ya da çok tozlu bir yerdeyseniz tül perdelerinizin temizliğini daha sık yapmalısınız.

Çamaşır Makinesinde Temizleyin!


Tül perdelerinizi çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Ama kesinlikle sıcak su kullanmayın. Çünkü, sıcak su tül perdenizin çok kırışmasına ve daha çabuk yıpranmasına sebep olur. 30 derecede yıkamanızı öneriyoruz.

Kırışmasını engellemek için tül perdenizi kornişten çıkarır çıkarmaz bekletmeden yıkayın. . Makineden çıkar çıkmaz da aynı şekilde bekletmeden asmalısınız.

Elde Yıkama

 

Eğer elde perdelerinizi yıkayacaksanız küveti kullanabilirsiniz. Bu işlem için ılık su ve çamaşır makinesine koyduğunuzdan biraz daha fazla deterjan kullanın.  Suyu bir defa değiştirip tekrar yıkayın.

Küvetin üstüne enlemesine bir sopa koyun ve perdeyi bu sopadan sarkıtın. Böylece yıkarken kırışmasını engellemiş olursunuz. Yıkama bittikten sonra perdeyi silkeleyin.

Sararmış perde nasıl temizlenir?


Daha çok kirlenmiş ve rengi solmuş, sararmış perdenizi önce normal şekilde yıkayın. Küvette deterjanlı su hazırlayın ve içine 1 su bardağı amonyak koyun. Perdenizi bu suyun içinde 2 saat bekletin. Ardından duru suyla yıkayın ve güneşte kurutun.

Dikkat edilmesi gerekenler

Tül perdeler ütüye ihtiyaç duymaz. Doğru şekilde yıkadıktan sonra bekletmeden hemen asarsanız kırışmazlar.

Tül perdenin üstünde işlemeler varsa, işlemeler içte kalacak şekilde katlayarak makineye koymalısınız.

Bu yöntemleri uygulayarak tül perdelerinizin tertemiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Perde; genellikle kumaştan üretilen ve dikey vaziyette asılan, görüntü engelleyici eşya. Pencere perdeleri genellikle iç mekanın görülmemesi ya da ışığın yoğunluğunu ayarlamak için kullanılır. Kumaş perdeler dışında, plastikten ya da ahşaptan yapılan ve bol parçalı, jaluzi adı verilen eşyalar da perdeye benzer şekilde kullanılır.

  • Eğer tül perde aşırı tozlu ise, süpürge yardımı ile ya da bir bez yardımı ile silerek üzerindeki fazla toz temizlenmelidir.  Tül Perde Temizliğinin Püf Noktaları .
  • Çünkü beyaz tül perdelerde yaşanan tam temizleyememe ya da perde dokusunun zarar görmesi perde temizliğini zorlaştırmaktadır.  Tül perde temizliği püf noktaları .
  • 1 Tül perde nasıl temizlenir ?  Eğer evinizde soba var ise ve odalarda sigara içiliyorsa ya da çok tozlu bir yerdeyseniz tül perdelerinizin temizliğini daha sık yapmalısınız.
  • Perde Temizleme Püf Nokataları?, Perde Yıkamanın Püf Noktaları , Tül Perde Nasıl Temizlenir .
  • Tül perde temizlemenin püf noktaları nelerdir ve nasıl temizlenir , nasıl beyazlatılır bu yazımızda yer alacak. Evimizi en çok gösteren hem içerden hem dışardan tül perdelerdir .
  • Ana Sayfa Dekorasyon Tül Perdeyi Temizlemenin Püf Noktaları !  Genellikle açık renk olanları tercih edilen tül perdelerin temizliği de evdeki hijyen açısından oldukça önemlidir.
  • Perde beyazlatmanın püf noktaları kapsamında çamaşır makinesinde perde programında yıkanması uygun olacaktır.  Tül perdelerin yıkama işlemleri bittiği an asılması gerekir.
  • Tül Perde Beyazlatma Perdelerim Beyaz olmuyor!  tul perde nasil yikanir.
  • perde temizlemenin püf noktaları . Kumaş ve tül perdelerimi nasıl temizlerim ? Kumaş ve tül perdeleriniz sadece kuru temizleme özelliğine uygun olabilir.
  • Uygun Fiyatlarla, Hemen Kapınızda.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir