Tüketici ile Markalar En Çok Televizyonda Buluşuyor!

Reklamların tüketiciye ulaştırılmasında en etkili yöntem Televizyon. Yapılan araştırmalara göre, tüketicinin reklamlarla en çok karşılaştığı mecralar arasında TV %76 ile birinci sırada!

Roamler isimli mobil uygulaması ile Türkiye’de reklam ve tüketici eksenli önemli bir araştırma yapıldı. Araştırma akıllı telefon uygulaması aracılığı ile 465 kişi ile gerçekleşti.

465 kullanıcıyla akıllı telefon uygulaması üzerinden gerçekleştirdiği “Etkile Beni” araştırmasında, reklamların tüketiciye ulaştırılmasında en etkili yöntemin %76 ile TV olduğu ortaya çıktı.

Araştırmaya göre, reklamları tüketiciye TV’nin ardından %73 ile en çok dijital mecralar ulaştırıyor. Yeni ürün keşfetme konusunda ise %58 ile mağazalar en etkili temas olarak yer alıyor.

Dijital mecralar ve sosyal medya tüketicilerinin marka mesajlarını alma şekillerini ve markalarla iletişimlerini önemli ölçüde değiştirdiğini belirleyen Roamler Türkiye, tüketicinin yeni ürün keşfetme veya bilgi alma aşamasında mağazaları büyük oranda tercih ettiğini ortaya koydu.

Bu verilerden hareketle araştırmaya göre, dijitalin yükselişini dikkate alıp stratejilerini belirleyen ama aynı zamanda 360 derece bir pazarlama anlayışından vazgeçmeyen markalar önümüzdeki dönemde tüketiciyle en doğru iletişimi kuracak.

Reklam, “insanları gönüllü olarak belli bir davranışta bulunmaya ikna etmek, belirli bir düşünceye yöneltmek, dikkatlerini bir ürüne hizmete, fikir ve kuruluşa çekmeye çalışmak, onunla ilgili bilgi vermek, ona ilişkin görüş ve tutumlarını değiştirmelerini veya belirli bir görüşü ya da tutumu benimsemelerini sağlamak amacıyla oluşturulan; iletişim araçlarından yer ya da süre satın almak yoluyla sergilenen ya da başka biçimlerde çoğaltılıp dağıtılan ve bir ücret karşılığı oluşturulduğu belli olan duyuru”dur .

  • Hangi marka çatal bıçak takımı alacağınız konusunda akılları karıştıran birçok çatal bıçak markası türemiş durumda.
  • İntelliAd'in yaptığı bir araştırmaya göre tüketiciler , televizyonların en yüksek izlenme aralığı olan ve "Prime Time" olarak adlandırılan saat 20.00 ile 23.
  • en son yenilikleri teknoloji tutkunlarıyla buluşuyor .  Router (GSCR) sistemi, birden çok televizyon ve izleyicisi  birleştiren çözümler sunan, tüketici odaklı bir markadır .
  • Yani televizyonların en çok izlenme aralığı olan "Prime Time"da online alışveriş trafiği  Büyük markaların çoğunun online satış kanalları var.  Şiir Severler Dedeman’da buluştu .
  • ForumBu Bölümde Ara. Televizyonda En İyi ve Sağlam Marka Hangisi?  Mesaj Linkini Kopyala. Şikayet. philips sony jvc en baba markalar .
  • Hibboux, mayıs ayı içerisinde, oluşturduğu özel koleksiyonlarını kendi internet sitesi üzerinden satışa sunacak.
  • Öğrenecek çok şeyi olan çocuklarımıza televizyon çeşitli alanlarda bilgiler sunmaktadır.
  • Tüketici en çok televizyon izlerken online alışveriş yapıyor.
  • Yani televizyonların en çok izlenme aralığı olan "Prime Time"da online alışveriş trafiği en yüksek noktaya ulaşıyor, daha çok   Büyük markaların çoğunun online satış kanalları var.
  • Ücretsiz araştırma.Yılların tecrübesi ile güvenilir hizmet.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir