Trusted Contacts Nedir? Nasıl Kullanılır?

Zor durumlarda, afet, sel, deprem gibi doğal afetlerde pek çok insanın eli ayağına dolaşır ve muhtemelen ne yapacağını bilemez hale gelir. Kaldı ki, sadece doğal afetler değil, herhangi bir yerde yalnız kaldığınızda da tedirginlikleriniz artabilir ve böyle durumlarda; güveneceğiniz birtakım insanların, istediğinizde yanınızda olabileceğini bilmeniz gerekir. Yanınızda olmasını istediğiniz insanları hiç şüphesiz ne doğal afetlerde ne de acil durumlarda arayamayabilir, onlara dönem dönem ulaşamayabilirsiniz. Ancak, Google bir kez daha muadillerinin yapamadını yaparak, Trusted Contacts uygulamasını sizler için sundu. Tüm insanlık için acil durum hattı olan Trusted Contacts; güvendiğiniz kişilere acil durumlarda ulaşabilmenizi sağlayacak ve aynı zamanda onların da sizlere istediğinde ulaşabilmesini sağlayacak uygulamalardan bir tanesi. Hemen her akıllı telefona yüklenebilen Trusted Contacts yahut Türkçe ismi ile, rehberinizde bulunan, bulunmayan, hemen her insanı ekleyebilmenizi ve bunlarla rahatlıkla acil durumda iletişime geçebilmenizi sağlıyor.

Trusted Contacts Nasıl Çalışıyor?

Uygulama, çok basit bir mekanizma ile çalışıyor. Sizler, öncelikle bu uygulamayı akıllı telefonunuza yüklüyor ve ardından kaydoluyorsunuz. Özellikle Android telefonunuz varsa, kaydolmanıza bile gerek kalmaksızın Google hesabınızla otomatik olarak bağlanmanız mümkün oluyor. Ardından, dilediğiniz ve gerçekten güvendiğiniz insanları, rahatlıkla uygulama içerisinde tanıtabiliyorsunuz. Bu, anneniz, babanız, arkadaşınız yahut kankanız olabilir. Bunlar ekledikten sonra kendilerinin de uygulamaya sahip olması gerekiyor ve onlar da uygulamayı yükledikleri vakit, sizlerin “güvendiğim kişiler” listesinde olduklarını görebiliyorlar. Bu kişiler, diledikleri zaman sizden konum talep edebiliyorlar.

Örneğin, büyük bir deprem ve yıkımın ardından, pek çok evin bölgede yıkıldığını gören en yakın arkadaşınız, Trusted Contacts uygulaması içerisinde sizlerin konumunu aratabiliyor ve telefonunuza direkt bir uyarı geliyor. Uyarıyı karşılayamadığınız takdirde; beş dakika içerisinde Trusted Contacts otomatik olarak konumunuzu arkadaşınıza bildirebiliyor. Eğer riskli ve tehlike içeren bir bölgedeyseniz, bir enkazdaysanız; arkadaşınız hiç vakit kaybetmeden sizlere ulaşabiliyor. Böylesi durumlarda, hiç şüphesiz uygulama “hayat kurtarıcı” olabiliyor ancak kötü kullanımlar için de faydalanılabileceğinden, uygulamada güvenilir kişilerin sayısını düşük tutmanız gerekmekte.

Google, son dönemde bu tür sosyal sorumluluk ve insani projelere büyük bir zaman ve yatırım desteği ayırıyor. Bu desteklerle birlikte akıllı cihazlarda insanların daha güvenli bir şekilde gezebilmesi ve elbette akıllı cihazları, Google uygulamaları ile sıklıkla ilişkilendirmesi isteniyor. Bir yandan iyi, bir yandansa oldukça kötü olan bu durum eleştirilere açık olsa da Trusted Contacts faydalı ve acil durumlar için kullanışlı bir uygulama.

Trusted Contacts Nedir? Nasıl Kullanılır?

The Trusted Computing Group is a group formed by AMD , Hewlett-Packard , IBM , Intel and Microsoft to implement Trusted Computing concepts across personal computers. The Trusted Computing Group was announced in 2003 as the successor to the Trusted Computing Platform Alliance which was previously formed in 1999. Many other companies have since joined the Trusted Computing Group, including Wave Systems Corp, Digital Management, Inc. , Cisco , Lenovo , Infineon , Juniper Networks and Fujitsu .

Trusted Contacts Nedir? Nasıl Kullanılır? Özet Bilgiler

  • Google ‘ın Trusted Contacts kişisel güvenlik uygulaması özellikle okul çağında çocukları olan ebeveynler için ilgi çekici olacaktır.  Yeşil Detektör Nedir ve Nasıl Kullanılır ?
  • Acil, tehlike anında yakınlarına nasıl haber verilir? Android yükle.  Google Güvenilir Kişiler ( Trusted Contacts ) Nedir ? Nasıl Kullanılır ? 07 Aralık 2016.
  • Facebook Trusted Contacts Yeniliği. Yazar: Sosyomoz Tarih: 06 Mayıs 2013.  Sadece kodu siz kullanabilecek ve bu sayede hesabınıza tekrar giriş yapabileceksiniz.
  • Facebook Trusted Contacts Yeniliği. Yazar: Sosyomoz Tarih: 06 Mayıs 2013.  Son Başlıklar. Akinator Nedir? Nasıl Kullanılır ? Sosyomoz
  • Trusted Contacts Nedir ? Nasıl Kullanılır ? boylesiyok / trusted contacts nedir nasil kullanilir /.
  • Güvenilir kişiler anlamına gelen Trusted Contacts sayesinde artık akıllı telefon kullanıcıları kendilerini çok daha güvende hissedecek.  Güvenilir Kişiler Özelliği Nasıl Kullanılır ?
  • Learn How to use Trusted Contacts app through this guide. Google's this app lets you share your location with others. Able to download for Android.
  • trustedinstaller.exe nedir? trustedinstaller.exe nasıl kaldırılır?  Bu güncelleştirmeler sırasında Trustedinstaller.exe dosyasının işlemciyi %100 kullanması normaldir.
  • The best part is, anyone you add to your " trusted contacts " doesn't need to install the app. You're the only one who does. How to keep track of people.
  • Google, Trusted Contacts (Güvenilir Kişiler) adını verdiği yeni uygulamasını yayınladı. Peki nedir bu uygulama, ne işimize yarayacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir