TRT 1 Şifresiz Nasıl İzlenir?

TRT 1 şifresiz nasıl izlenir? Euro 2016 finalini izlemek için TRT’yi açan futboseverler büyük şok yaşadılar. Çünkü ekran siyah ve şifreli kanal yazısı ile karşılaştılar. Peki ama neden? İşte TRT 1’i şifresiz izlemenin yolu…

euro-2016-final-maci-ne-zaman

Aslında maçın şifreli olması noktasında TRT’nin suçu yok. Avrupa şampiyonası yayın hakları gereği final maçı şifreli yayınlanmak zorunda.

euro-2016-mac-programi

TRT gün içinde sosyal medya hesaplarından bu durumu paylaşmıştı.

Ama üzülmeyin sadece birkaç ayar değişikliği ile maçı şifresiz izleyebilirsiniz… İşte yapmanız gerekenler…

1. Uydu alıcınızın Biss şifre çözebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Çoğu uydu alıcılarında bu özellik bulunmakta fakat aktif durumda değildir. Eğer uydu alıcınızın şifre çözme özelliği açık durumda değilse, uydu alıcınızı aldığınız yetkili servisten destek isteyiniz.2. Uydu alıcınızın menüsünde ‘CAS’, ‘Key Girişi’, ‘CAS System’, ‘CAS Keys’ veya benzer bir isimle yer alan KEY girişi menüsüne gelin.3. Açılacak menüde yer alan şifreleme tiplerinden (Şifre Tipi, Cas Type veya benzer bir isimdeki seçenek) Biss olanını seçin.4. Açılacak menüde yer alan talimatları uygulayarak aşağıdaki değerleri girin.TRT için; Biss ID: 0x1FFF ya da 0x1FFE (eğer 6 haneli ise Biss ID 0x001FFF ya da 0x001FFE olarak girilmelidir)Biss TP: 11919/24444 (V) (Bazı modellerde bu sorulmamaktadır.)Key Değeri: 10000000000000 (eğer 12 hane varsa key değeri 100000000000 olmalıdır.)5. Şifreyi kaydedip (Kaydet, Tamam, Save veya OK) menüden çıkın.6. Şifreyi kaydettiğiniz halde yine izleyemiyor ve hâlâ ‘kanal şifreli’ gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız uydu alıcınızı kapatıp açın.

TRT 1 Şifresiz Nasıl İzlenir?

Trt 1 Şifresiz Nasıl İzlenir? Özet Bilgiler

  • TRT 1 şifresiz nasıl izlenir ? TRT ’den yapılan son dakika açıklamasına göre bu akşam oynanacak olan EURO 2016 final maçı şifreli olarak ekranlara gelecek.
  • ( Şifresiz nasıl izlerim ?) Futbol Haberleri. Haz 3, 2016.  şifreli yayından etkilenmemek için TRT 1 , TRT Spor ve TRT Haber kanallarına BISS Şifre girerek maçı izleyebilecek .
  • Portekiz Fransa EURO 2016 final maçı şifresiz ayarı TRT 1 Biss Key Ayarları.
  • TRT 1 nasıl izlenir , TRT 1 Euro 2016 şifresi ve biss key bilgisi merak ediyorsanız ayrıtılar haberimizde.  Maçları şifresiz izlemek için TRT şifre bilgileri şu şekilde.
  • TRT ise Euro 2016 maçlarını yayınlarken şifre uygulaması koydu ve Türksat uygusundaki TRT 1 frekanslarında şifre yer alıyor.
  • Brezilya Hırvatistan maçı saat 23:00’de başlıyor ve TRT 1 ‘ den canlı olarak.
  • TRT 1 şifresiz nasıl izlenir ? Euro 2016 finalini izlemek için TRT ’yi açan futboseverler büyük şok yaşadılar.
  • Karşılaşma sırasında yayınımızı karasal alıcılarınızdan, tv platformlarından ve trt 1 .tr/canli izle adresinden takip edebilirsiniz.
  • 15 Eylül Salı günü trt 1 canlı izle yayın akışında saat 21:45’te galatasaray Atletico Madrid maçının şifresiz izleyebilirsiniz.  Trt 1 canlı izle gs madrid maçı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir