‘Trafikte Kaldık Hadi Atla’ Gözaltısı!

8 Mart 2016 Salı günü sabah saatlerinde Boğaziçi Köprüsü’nde bir intihar olayı gerçekleşmişti. İntihar eden vatandaşın atlamadan önce trafikte kalan birkaç kadın tarafından ‘Atla’ demesi üzerine ortalık karıştı. Bu sözleri söyleyenlerin gözaltına alındığı belirtildi.

8 Mart sabahı saat 09.30 civarında Boğaziçi Köprüsü’nün korkuluklarına çıkan Erol Çetin adlı kişi, olay yerine gelen polisler tarafından saatlerce ikna edilmeye çalışılmıştı. Bu olay yaşanırken zaten sabah trafiği yüzünden aşırı trafiğin olduğu Boğaziçi Köprüsü’nde sürücüler saatlerce beklemek zorunda kalmıştı.

Fakat tüm ikna çabalarına rağmen, bir süre sonra üzerindeki tişörtü çıkaran Erol Çetin, kendini korkuluklardan aşağı bırakarak hayatına son vermişti. Köprüden aşağı hızla düşen Erol Çetin, Deniz Polisi tarafından hemen sudan çıkarılsa da tüm çabalara rağmen kurtarılamamıştı.

Bu olayla ilgili intihar esnasında şok bir gelişme yaşanmıştı. Otomobilleriyle köprüden geçen ve trafikten bunalan vatandaşlardan bazıları tepki gösterdi. Kadın vatandaşlardan bazıları ‘Saatlerce senin yüzünden trafikte bekliyoruz. Atlayacaksan atla’ diye intihar edecek olan vatandaşımız Erol Çetin’e bağırıp küfür ettikleri iddia edildi. Söz konusu 2 kadının “intihara teşvik etmek” suçundan gözaltına alındığı ortaya çıktı. Polis merkezine götürülen 2 kadının savcılık talimatıyla adliyeye çıkarıldığı bildirildi.

Köprüde intihara teşvik suçuyla itham edilen 2 kadın vatandaşın ( Hülya Ü. ve Merve Ö. ) polis merkezinde ifade verdikten sonra adliyeye yönlendirildği belirtilmişti. 9 Mart Çarşamba günü adliyeye çıkarılan Hülya Ü. ve Merve Ö.’nün ifadelerinin alınmasından sonra serbest bırakıldıkları belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir