Torrent Hızı Nasıl Arttırılır?

Torrent, günümüzün en büyük sanal ağlarından bir tanesi olmakla beraber şu zamanlarda içerisinde pek çok dosya barındıran, belki de en hızlı tüketim ağlarından. Buraya, genelde son çıkan diziler ve filmler eklenebilirken aynı zamanda albümler de nasibini alabiliyor. Çoğu zaman illegal bir çalışma olsa da, dünya üzerinde en ünlü isimlerin bilgisayarlarında bile uTorrent gibi Torrent istemcileri mevcut ve bu istemciler genellikle çok fazla kullanılıyorlar. Torrent hızı arttırmak ise çoğu zaman boş önerilerle dolu yönergeler uygulansa da pek mümkün olmuyor. Bugünkü yazımızda, birkaç madde ile Torrent hızınızı nasıl arttırabileceğinizi sizlerle konuşacağız. Dışarıdaki bazı uTorrent ayarlarını sisteminize uygulayarak herhangi bir biçimde hız artışı yaşayamayacağınızı unutmayın. Zira, günümüzde Google arama motoru sorgularında, Torrent hızı arttırma konulu pek çok gönderi maalesef çalışmayan yöntemler içeriyor ve bu yöntemlerin genelde herhangi bir çalışma mantığı da olmuyor. Bu sebepten, elinizden geldiğince bilmediğiniz yöntemleri uygulamamaya dikkat edin ve aşağıdaki yönergeler dışında, güvenmediğiniz herhangi bir yöntemi bilgisayarınız içinde uygulamayın.

  • Bilindik Sitelerden Torrent Dosyaları Edinin

Bilindik ve kaliteli Torrent sitelerinden dosyalar edinmeniz oldukça önemli. Zira; bilindik bir site, hemen herkes tarafından kullanıldığından paylaşım değeri yüksek dosyalar barındıracaktır. Torrent ağının kullanım politikası da, ne kadar paylaşım varsa, o kadar hızlı mantığıyla işlediğinden ötürü bu tür dosyaların indirme hızı her zaman daha yüksek olacaktır. Dolayısıyla, siz de bilindik sitelerin torrent dosyalarını kullanarak hali hazırda, yüksek hızda indirme gerçekleştirebilirsiniz.

  • Gönderme Değerinizi Düşürün

uTorrent ve benzeri sistemlerden muhakkak gönderme değerinizi düşürmeyi ihmal etmeyin. Torrent indikten sonra ağdaki diğer insanlara yardımcı olmak isterseniz, gönderim değerini elbette yeniden yükseltebilirsiniz ancak indirme gerçekleşirken paylaşım yahut gönderim hızınızı kısıtlamanız her zaman yararınıza olacaktır. Bunun yanında, tracker listesini de elinizden geldiğince güncel tutmanızda fayda var.

  • Güncel Şeyler Talep Edin

Torrent dosyaları, günceli barındırır. Bunu unutmayın ve Torrent ağlarından elinizden geldiğince güncel şeyler indirmeye gayret edin. Aksi halde, eski bir dosya yahut bir dizinin eski bir bölümü muhtemelen ağında kimse kalmamış bir torrent dosyası anlamına gelir ve dolayısıyla torrent indirme hızı otomatik olarak çok düşük biçimde karşınıza çıkar. Bu sebepten, hemen her şeyi Torrent’ten güncel haldeyken çekmeniz, pek çok insanın çektiği dönemde indirmenize ve bu sayede de ağın hızlı bir indirme hızına sahip olmasına sebebiyet verecektir.

Torrent Hızı Nasıl Arttırılır?

BitTorrent internet üzerinden dosya paylaşım yazılımına ve aynı tekniği kullanan dosya takas sistemine verilen isimdir. Diğer peer to peer paylaşım programlarından farkı sabit olmayan bağımsız sunucu tanımlama dosyaları sayesinde sabit bir sunucuya ihtiyaç olmaksızın paylaşıma devam etmesidir.

Doğrudan indirmekten farklı olarak, dosyayı indiren kişiler indirme esnasında indirdiği kadarını diğer kullanıcılara paylaşmaktadır. Torrent protokolü, çoğunlukla büyük boyutlardaki dosyaların paylaşımında kullanılır.

Torrent indirebilmek için μTorrent , Bitcomet , BitTorrent , Azureus , Flashget , LimeWire vb. istemci yazılımlara ihtiyaç vardır. Ayrıca dosyaları indirebilmek/paylaşabilmek için torrent dosyası denilen, uzantısı .torrent olan 2-500 Kb büyüklüğünde dosyaları indirmeniz gerekmektedir. Güncel yöntemlerde magnet link adı verilen linkler aracılığıyla .torrent dosyasına ihtiyaç kalmamıştır.

BitTorrent alıcıların indirdikleri parçaları birbirleri ile paylaşmaları sonucu sunucunun ağ yükünü önemli ölçüde hafifletir. Animasyonda her bir renkli çizgi paylaşılan dosyanın ayrı bir parçasını temsil etmektedir. Tüm alıcılar tüm parçalara sahip oluncaya kadar aralarındaki paylaşım devam eder.

torrent hız arttırma 2016, torrent hızını arttırma, torrent gönderme hızı arttırma, torrent çok yavaş 2016, torrent indirme hızı çok yavaş, torrent seed ekleme, torrent seed nedir, torrent gönderme hızı nedir

Torrent Hızı Nasıl Arttırılır? Özet Bilgiler

 • Ynt: Torrent hızı nasıl arttırılır . « Yanıtla #8 : Kasım 16, 2011, 18:27:02 ÖS ». Sizi bilmiyorum ama bende işe yaradı vallahi gözle görülür bi artış yaşadım.
 • 6 Windows Firewall’u. 7 “Leecher” Olmayın. Torrent Hızını Arttırmak İçin 5 Yöntem.  torrent Download Hızımı Nasıl Yükseltebilirim? torrent indirme de hız sorunu.
 • Published on Feb 5, 2016. Utorrentta İndirme Hızını Nasıl Yükseltebileceğiniz Hakkında Kısa Bir Video Çektim.  Torrent İndirme Hızı Arttırma Duration: 4:24.
 • Ekleyen: Yiğit Ekim Demir. uTorrent'te İndirme Hızınızı Arttırma Yöntemleri İçin Yapılan Yorumlar (1).  video uTorrent Nasıl Kullanılır? Torrent Nasıl İndirilir?
 • Kişisel dosya paylaşım platformlarının en meşhuru olan torrent , oldukça yaygın bir biçimde kullanılıyor. Torrent ; basit olarak insanların kendi bilgisayarlarındaki bir alanda bulunan
 • Maksimum Bağlantı Sayısı: 2500 Torrent başına maksimum eş sayısı: 500 Torrent başına gönderme yuva sayısı: 10.  uTorrent’te İndirme Hızınızı Arttırma Yöntemleri.
 • Bunu nasıl başaracağınızı anlamak için öncelikle bir torrent dosyasının indirme hızını etkileyen şeylerin neler olduğunu bilmeniz gerekir.  Dropbox alan arttırma /kazanma 2015.
 • internet hızın neyse o kadar indirir. daha nasıl arttıracaksın ki?  ben 2.1 mb gördüm ama torrent ten torrente değişiyor.  idm kullaniyorsaniz ayarlarindan parca sayisini arttirin .
Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir