Toplu Taşıma Araçlarına Panik Butonu

İETT, otobüslerinde ‘acil’ dönem başlıyor. İETT, yolcuların maruz kalabileceği tehlikelere karşı önlem aldıklarını açıkladı. Artık otobüslerde panik butonu olacak. Ve olumsuz bir durum da o buton yolcunun yardımına yetişecek. Butona basıldığında, merkeze acil durum alarmı gidecek. Ve araçtaki anlık kamera görüntüleri ile güvenlik güçleri anında müdahale edecek.


Kazalar, Özgecan Aslan’ın başına gelen olay ve taciz gibi durumların önüne geçmek için toplu taşıma araçlarına GPS, kamera ve acil durum butonu geliyor.

İett, otobüslerdeki acil durumlar için harekete geçti. Artık otobüslerde yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşın “acil durum butonu” olacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, toplu taşıma araçlarında ‘acil durum butonu’ koymayı zorunlu hale getirmeye hazırlandığını açıklamıştı. Bu haber sonrası İETT, önemli bir karar aldı. Acil durum butonu, otobüslerde yolcuların ve şoförlerin kolayca ulaşabilecekleri noktalara konuluyor. Amaç ise yolcuların güvenli seyahat etmesi ve şoförlerin maruz kalabilecekleri tehlikelerin önüne geçmek.

ACİL DURUM CANLI OLARAK İZLENEBİLECEK

Tehlike olduğu anda yolcu bu butona basacak. Merkeze sinyal gidecek. Ve GPS üzerinden de otobüsün konumuna ulaşılarak yardım gönderilecek. Öte yandan araçlardaki iç ve dış kameralar sayesinde de acil durumun canlı olarak izlenmesini ve kaydedilmesini sağlanacak. Araçların alarm bilgileri geçmişe dönük olarak 24 saat izlenebilecek. Butona basıldığında ilgili araca ait 4 kamera görüntüsü canlı olarak kontrol ekranına gelecek.

 • Artık otobüslerde panik butonu olacak.  başına gelen olay ve taciz gibi durumların önüne geçmek için toplu taşıma araçlarına GPS, kamera ve acil durum butonu geliyor.
 • Adana Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarına panik butonu konulması ile şoförlerin uyuşturucu raporu almasını kararlaştırdı.
 • Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın bindiği minibüsün şoförü tarafından öldürülmesinin ardından Adana’da toplu taşıma araçlarına panik butonu konulacak.
 • Toplu taşıma araçlarına panik butonu başlıklı 02 Şubat 2016 12:01 tarihli Güneş sitesine ait içerik.
 • Davutoğlu'nun kadına yönelik şiddete karşı sefeberlik çağrısının detayları ortaya çıktı. Artık toplu taşıma araçlarına panik butonu yer alacak.
 • Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın bindiği minibüsün şoförü tarafından öldürülmesinin ardından Adana’da toplu taşıma araçlarına panik butonu konulacak.
 • Toplu taşımada panik butonu . Kazalar, Özgecan Aslan gibi olaylar nedeniyle toplu taşıma araçlarına GPS, kamera ve acil durum butonu geliyor.
 • Toplu taşımada panik butonu . A A. Kazalar, Özgecan Aslan gibi olaylar nedeniyle toplu taşıma araçlarına GPS, kamera ve acil durum butonu geliyor.
 • Özgecan Aslan’ın vahşice katledilmesinin ardından hayata geçirdiği, toplu taşıma araçlarına panik butonu takılması kapsamında 250 araca panik butonu yerleştirdi.
 • Adana Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarına panik butonu konulması ile şoförlerin uyuşturucu raporu almasını kararlaştırdı.
 • Tekerlekli, Platformlu, Katlanır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir