Tohum Desteği İçin Son Şans!

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından çiftçiye yapılacak tohum destekleri için son başvuru tarihi 11 Mart Cuma günü olarak netleştirildi. Çiftçiye yüzde 50 hibe verileceği sözü için verilen süre dolmak üzere.

Kocaeli Büyükşehir ve İzmit Belediyesi çiftçiler için 2016 yılının ilkbahar döneminde yem bitkisi ve yüzde 50 hibe ile tohum desteği verilecek. İki belediyenin ortaklaşa yürüttüğü bu çalışmadan istifade etmek isteyen çiftçiler için çok az zaman kaldı. Projeden yararlanmak isteyen çiftçilerin en son 11 Mart Cuma günü başvuru yapabileceğinin altını çizdiler. Yararlanmak isteyen çiftçi vatandaşların Belsa’daki Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurmak zorunda oldukları belirtildi.

Belediyelerin ortaklaşa yaptığı ve yürüttüğü bu projeye yeterince ilginin olmaması dikkatlerden kaçmadı. 11 Mart Cuma son gün olarak belirlense de bu tarihin uzatılıp uzatılmayacağı ise merakla bekleniyor.

Projeye katılmak isteyen vatandaşların sayısı ise belirlendi. Beklenenin çok altında olduğunu belirten proje yöneticisi şu ana kadar yaklaşık 100 çiftçinin tohum desteğinden yararlanmak için başvuruda bulunduğunu söylerken, sözlerine devam etti. Yetkili “Destek kapsamında ayçiçeği, dane mısır, korunga, slajlık mısır, yonca gibi yem bitkilerinde yüzde 50 hibe ile tohum yardımı yapılacaktır. Yardımdan yararlanmak isteyen çiftçiler İzmit Tarım İlçe Müdürlüğünden alınan ÇKS belgesi ya da Ziraat Odasından alınan Çiftçi Belgesi, tapu fotokopileri ve kiralanan yer ile ilgili kira sözleşme fotokopisiyle birlikte müdürlüğümüze başvurabilirler” dediler.

Çiftçilerin bu açıklama ve yakın tarihte bitecek olan başvuru zamanından önce ne derece faydalanacakları merak konusu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir