Titanic Hakkında Bilmedikleriniz

Titanic, 1997 yılında vizyona girmiş, ve hala izlenmektedir. Oscar ödüllü filmin hikayesi kadar, çekildiği ortamlar da ilgi odağı oldu. İşte filmle ilgili bazı ilginçlikler;

Filmde Rose’un yaşlılığını canlandıran kadın, şuanda 1912’de Titanikten canlı kalan tek insandır.

 

 

Filmin sonunda yapılan yemeğe uyuşturucu karıştırılınca olanlar oldu. Dizi ekibinden birçok kişi o gece hastaneye kaldırıldı.


 

Deniz sahnelerinde herkes dalgıç kıyafeti giyerken, Kate Winslet giymemiş ve zatüre olmuştur.


 

Bir yandan sinemada sergilenirken, bir yandan da kaseti satılan ilk filmdir.


 

Filmin dekorasyonunda kullanılan eşyalar, çekim bitince hurda misali satıldı.


 

Bize okyanus olarak gösterilen ortam, bir metre derinliğinde bir havuzdu.


 

Geminin çalıştığı makinayı daha büyük göstermek için, oradaki oyuncuları kısa boylu seçtiler.


 

Filmin son sahnesinde Rose’un tutunduğu tahta, şimdi bir müzede sergileniyor.


 

Titaniğin neredeyse bütün odaları çok pahalıydı, ama en pahalı oda, bugünün parasıyla 75.000 dolar fiyatındaydı.


 

Titanic Hakkında Bilmedikleriniz

RMS Titanic, White Star Line şirketine ait Olympic sınıfı bir yolcu gemisiydi. Harland and Wolff tersanelerinde üretilmiştir. 15 Nisan 1912 gecesi daha ilk seferinde bir buz dağına çarpmış ve yaklaşık iki saat kırk dakika içinde Kuzey Atlantik’in buzlu sularına gömülmüştür. 1912 ‘de yapımı tamamlandığında dünyanın en büyük buharlı yolcu gemisiydi. Batışı 1.514 kişinin ölümüyle sonuçlandı ve dünya savaşları dışındaki en büyük deniz felaketlerinden biri olarak tarihe geçti.

Titanic`in batışının yol açtığı büyük can kaybı oranı birçok nedene bağlanmaktaydı ama zamanla öne çıkan gerçek, geminin herkese yetecek kadar filika taşımıyor olmasıydı. Titanic`in tam kapasitesi 3,547 kişi olmasına rağmen gemideki filikaların toplam kapasitesi 1,178 kişiydi. Ayrıca kaza sırasında kadınlara ve çocuklara öncelik tanındığı için toplamda ölen erkek sayısı da çok orantısızdı.

Titanic`te zamanında mevcut olan en ileri teknolojiler kullanılmıştı. Birçok insan tarafından “batmaz gemi” olduğuna inanılıyordu ve bu inanış batmadan önce bu şekilde tanımlanmış ve lanse edilmişti. Bu derece ileri teknoloji ve eğitimli mürettebata rağmen batması birçok insanı şoke etti. Medya Titanic’in ünlü kurbanları ve batışı ile ilgili efsaneleri sürekli gündeme getirmeye devam etti. Bu tartışmaların sonucu denizcilik kanunun değişmesi oldu.

Amerikan donanmasından emekli Robert Ballard ‘ın geminin enkazını 1985’de bulması Titanic’e olan ilgiyi artırdı ve bu ilgi günümüze kadar devam etti.

titanic hakkında bilmediğiniz 33 şey, titanik filmi havuzda mı çekildi, titanik batış sahnesi nasıl çekildi, titanic çekildiği havuz arşivi, titanic havuz sahnesi, titaniğin bilinmeyen sırları, titanic film hataları, titanic onedio

Titanic Hakkında Bilmedikleriniz Özet Bilgiler

 • 1997'de gösterime giren Titanic 6 Nisan'da 3 boyutlu versiyonuyla tekrar vizyonda. İşte Gişe rekoru kıran, Oscar ödüllü film hakkında bilmedikleriniz
 • Tarihin gördüğü en elim deniz kazalarından olan Titanik ile ilgili bilmediğiniz detaylar sizlerle Kaynak: viralnova / titanic facts/?
 • Titanic hakkında bilmediğiniz 33 şey. 9 Nisan 2012 Pazartesi.  1997'de gösterime giren ve gişe rekoru kıran Oscar ödüllü film hakkında bilmedikleriniz
 • Son saniyeye kadar gemisini terk etmediği bilinen ve Titanik ile birlikte okyanus sularına gömülen Kaptan Edward Smith, Titanik ’in bu ilk seferi ile birlikte emekliye ayrılacaktı. XII.
 • Titanic resimleri, Titanic ile ilgili bilinmeyenler , Titanic ile ilgili herşey… 1912 yılında buzdağına çarparak batan Titanic ‘i bulmak için uzun yıllar araştırmalar yapıldı..
 • Titanik ´in Kuzey Atlantik´in derinliklerinde yattığını hepimiz biliyoruz .  titanic bence ibret alınacak en güzel bir örnektir iyi okuyup iyi anlarsanız sizi nasıl etkilediyini fark ediceksiniz.
 • titanik hakkında ile ilgili aramalar titanik hakkında bilinmeyenler titanic hakkında bilmediğiniz 33 şey titanic hakkında bilinmeyen 33 şey titanik hakkında türkçe blog
 • Titanik Faciası hakkında bilgiler. İngiliz White Star Line denizcilik şirketine ait lüks donanımlı Titanic yolcu  Ancak Titanic personeli bu uyarıya aldırış bile etmediler.
 • Titanic hakkında bilmedikleriniz . 1997'de gösterime giren ve gişe rekoru kıran Oscar ödüllü film hakkında bilmedikleriniz
 • Göstrildiği tarihte Gişe rekoru kıran, Oscar ödüllü film hakkında bilmediklerinizi sizler için derledik.  Titanic gemisinin yapımı 1910 1912 yılları arasında 7.5 milyon dolara mal oldu.

Titanic Hakkında Bilmedikleriniz” için bir yorum

 • 24/01/2017 tarihinde, saat 15:44
  Permalink

  Titanic Hakkında Bilmedikleriniz
  Slm bloğunuz inan ki çok hoşuma gitti, yazınızı tumblr bloğumda paylaştım.
  Murat Hazar

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir