Tırnaklarınızı Yenileyecek 7 Oje Trendi

Oje tırnaklarda rengarenk ve desen desen şıklığın oluşması için kullanılan bir makyaj ürünüdür. Eskiden düz renk ojeler üretilirdi. Şimdi ise daha çok desenli, renkli, şekilli, parıltılı ve daha yüzlerce çeşit oje üretiliyor. Durum böyle olunca da tırnaklarda çok şık bir görünüm ortaya çıkıyor. Son zamanlarda çok kullanılan tırnaklarınızı yenileyecek 7 oje trendini sizler için derledik. Peki Hangi oje trend? Bana uyan oje trendi nedir? En iyi oje trendi hangisi? sorularınızın cevaplarını bu içeriğimizde bulacaksınız..

Mat Ton Oje Trendi


Genellikle çoğu bayan parlak renkte ojeleri tercih eder. Ama 2015/2016 sonbahar/kış oje trendinde genel olarak mat tonlar hakim oluyor. Eğer elinizde çok fazla parlak oje var ise değerlendirmek için matlaştırıcı ürün ile mat tonda tırnak ojesi yapabilirsiniz.

Doğal Tonda Oje Trendi


Doğayı simgeleyen renkler olan kahve, mavi ve pastel tonlarında olan ojeler trend oje renkleri arasında yer alıyor. Toprak tonları ve pastel tonları soğuk havalarda kullanıldığında tırnaklarda çekiciliği arttıracaktır.

Ombre Tırnak Trendi


Saçlarda sıkça etkisini gösteren ombre modeli son zamanlarda tırnak ojelerinde de trend oldu. Aynı rengin farklı tonları ile geçişler yapıp ombre tırnak oje trendini yakalayabilirsiniz.

Minimal Şekil Trendi


Modaya yüzyıllardır yön veren bir akım olan minimalizim tırnaklarda da etkisini gösteriyor. Minmal şekiller çekici ama sade bir görünümdedir. Genel olarak üçgen, çubuk şekillerini tırnak ortasından yapıp sert geçişler ile dikkatleri üzerine çeker.

Her Tırnak Bir Renk Trendi


Son zamanlarda aynı rengin tonları kullanılarak yapılan tırnak ojesi trendi renkli bir renk geçişi görünümü ortaya çıkarıyor. Sadece aynı rengin tonları değil de istediğiniz yada giyeceğiniz kıyafetlerin renginde her tırnağınızı farklı bir renge boyayabilirsiniz.

Puantiye Şekli Tırnak Ojesi Trendi

2

Puantiye daha çok feminen kadınların kullanacağı tarzda bir oje trendidir. Hem feminen hem de sempatik bir tırnak ojesi istiyorsanız puantiye desenli ojeleri tercih edin.

Şekilli Tırnak Ojesi Trendi

1

Şekil deyince aklınıza gelebilecek tüm şekiller artık ojeler sayesinde tırnaklarda yerini alıyor. Hayvan figürleri, çiçek desenleri, kendi yarattığınız şekillerin hemen hemen hepsini tırnaklarınızda kullanabilirsiniz. Bunları kullanmak için şekilli tırnak modelleri mevcuttur. Bu modelleri tırnağınıza yapıştırıp şekilleri boyadıktan sonra yapıştırıcıyı kaldırım. Şeklin bozulmaması için ise son olarak üstünden tırnak parlatıcısı ile geçin.