THY Yolculara Bagaj Kolaylığı Getirdi!

Türk Hava Yolları yolcuları için büyük bir kolaylığa imza attı. Otellerden çıktıktan sonra büyük bagaj taşımak yolcular için çileye dönüşüyordu. THY, yeni bir proje ile bu probleme çözüm buldu. İşte detaylar;

Türk Hava Yolları, seyehat edecek yolcuların valiz taşıma çilesine çözüm bulmak için İstanbul’da Miniport ofisleri açtı. Yolcuların valizlerini bu ofislerde kabul eden THY, büyük bir kolaylığa imza atmış oldu.

 

Miniport sayesinde yolcular Taksim ve tarihi yarımadada yer alan otellerinden check-out yaptıktan sonra bagajlarını teslim edebiliyor. İstanbul’daki son günlerini rahatça gezerek ya da alışveriş yaparak geçiren yolcuları bagajları olmadığı için havalimanına saatler öncesinden gitmesine de gerek kalmıyor. Yolcular Taksim’de bulunan Miniport ofisine haftanın her günü 07.00-23.00 saatleri arasında valizlerini teslim edebiliyor. Yolcularında uçuşlarından en az 5 saat önce valizlerini bu ofise teslim etmesi gerekiyor.

HAVALİMANINDAN DOĞRUCA ETKİNLİKLERE

 

İstanbul’a gelen yolcular ise otellerine gitmeden bagajlarını havalimanındaki Miniport ofisine teslim edebiliyor. Kendileri gün içinde fuar, toplantı ve kültür turlarına katılırken ya da alışveriş merkezlerini dolaşırken bagajları doğrudan Taksim’e getiriliyor. Atatürk Havalimanı’nın dış hatlar terminalindeki metro katında bulunan Miniport ofisinde herhangi bir saat kısıtlaması bulunmuyor ve günün her saatti bagaj teslimi yapılabiliyor.

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı, Türkiye ‘nin bayrak taşıyıcısı olan ulusal hava yolu şirketi. Türk Hava Yolları’nın merkezi İstanbul’dadır. Türk Hava Yolları’nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar uzanmaktadır. 2015 yılında toplam 61,2 milyon yolcu taşıdı.

Skytrax ‘ın 2016 ödüllerine göre arka arkaya 6. kez Avrupa’nın en iyi hava yolu seçilmiştir ve hâlihazırda dünyanın en iyi 4. havayoludur. Ayrıca pek çok alanda yüksek dereceler elde etmiştir. Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları; 117 ülkede, 49’u iç hat, 243’ü dış hat olmak üzere 292 şehir ve 295 havaalanına uçmaktadır. Bu geniş uçuş ağı sayesinde dünyanın en çok ülkesine sefer düzenleyen havayolu unvanına sahiptir.

Havayolunun büyüme sürecindeki pek çok başarıya imza atmış olan Doç. Dr. Temel Kotil’in TAİ Genel Müdürü olarak vazifelendirilmesini müteakip, dönemin Sivil Havacılık Genel Müdürü olan Bilal Ekşi, 21 Ekim 2016 tarihi itibarıyla Türk Hava Yolları A.O.’nu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili olarak atanmıştır. 1968 yılı, Rize doğumlu olan Bilal Ekşi, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayarak 1989 yılında mezun olmuştur. Meslekî hayatına, T.C. Devlet Demiryolları’nda Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak başlayan Ekşi, daha sonra İstanbul Ulaşım A.Ş.’de Atölye Müdürlüğü görevini üstlenmiş ve önemli ulaşım projelerinin hayata geçirilmesinde etkin rol oynamıştır. 2003 – 2005 yılları arasında Türk Hava Yolları A.O.’da uçak motoru, iniş takımları ve tüm komponentlerin bakımından sorumlu Revizyon Atölyeleri Başkanlığı görevini yürütmüş ve 2005 yılında Türk Hava Yolları A.O.’da Yer İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na atanmıştır. Bu süre zarfında, özellikle zamanında kalkış performansının iyileştirilmesine yönelik önemli çalışmalarda bulunmuştur. 2008 – 2009 yıllarında Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’de üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı; 2010 yılında Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın yeniden yapılandırılması projesi kapsamında KTHY Genel Müdürlüğü; 2010 – 2011 yılları arasında ise Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Amerikan motor üretim devi Pratt & Whitney’in ortak kuruluşu olan “Turkish Engine Center”da Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Ekşi, 2011 yılının Nisan ayında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevini yürüttüğü dönemde Türkiye, 66 yıl aradan sonra ICAO Konsey üyeliğine tekrar seçilmiş ve ICAO’nun karar alma merciindeki 36 üyesinden biri olmuştur.

24 Şubat 2017 yılında yayımlanan kararname ile devlete ait %49,12 ait hisselerinin Türkiye Varlık Fonuna devredilmesi kararlaştırılmıştır.

  • Ana Sayfa Yasam THY Yolculara Bagaj Kolaylığı Getirdi !  Türk Hava Yolları , seyehat edecek yolcuların valiz taşıma çilesine çözüm bulmak için İstanbul’da Miniport ofisleri açtı.
  • Yolcuların valizlerini bu ofislerde kabul eden THY , büyük bir kolaylığa imza atmış oldu.
  • THY , bagaj taşımada yolculara kolaylık sağlayacak uygulamayı başlattı. Atatürk Havalimanı ile Taksim arasında bagaj taşıma hizmeti veriliyor.
  • Ana Sayfa > GÜNDEM > THY ’den yolculara ‘ bagaj ’ kolaylığı .  toplantı ve kültür turlarına katılırken ya da alışveriş merkezlerini dolaşırken bagajları doğrudan Taksim’e getiriliyor .
  • Türk Hava Yolları ( THY ), bagaj taşımada yolculara kolaylık sağlayacak yeni bir projeyi hayata geçirdi.  Etiketler: kolaylık . Kaynak: İHA. Adınız Soyadınız.
  • Türk Hava Yolları ( THY ), bagaj taşımada yolculara kolaylık sağlayacak yeni bir projeyi hayata geçirdi. Uygulama ile yolcular artık bagajlarını Miniport ofislerine bırakabilecekler.
  • Türk Hava Yolları , bagaj taşımada yolculara kolaylık sağlayacak yeni bir projeyi hayata geçirdi.  ŞİRKETLER THY 'den yolculara bagaj kolaylığı . Önerilen Haber.
  • THY 'den yolculara bagaj kolaylığı . 17 Haziran 2016 15:10.  dolaşırken bagajları doğrudan Taksim'e getiriliyor .  Ofisimizin açık olduğu her saatte bagaj teslimi yapılabilir.
  • THY 'den yolculara bagaj kolaylığı . Ana Sayfa» Güncel.  fuar, toplantı ve kültür turlarına katılırken ya da alışveriş merkezlerini dolaşırken bagajları doğrudan Taksim'e getiriliyor .
  • KHK ile ihraç edilen akademisyenler hakkında açıklama. Kapat. THY Yolculara Bagaj Kolaylığı Sunacak.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir