Terör Yine İstanbul’u Vurdu! 7’si Polis 11 Kişi Şehit Oldu!

Terör İstanbul’u vurdu. Ramazan ayının 2. gününde acı haberle uyandık. Teröristler, sabah saatlerinde İstanbul Vezneciler’de polis aracına bombalı saldırı düzenledi.

Teröristler bombalı saldırıyı, İstanbul Vezneciler’de polis servisinin geçişi sırasında gerçekleştirdi.

Olaya ilişkin ilk resmi açıklama İstanbul Valisi’nden geldi. Saldırının bomba yüklü araç ile gerçekleştirildiğini söyleyen Vali Vasip Şahin, 7 polisin şehit olduğunu, 4 sivilin hayatını kaybettiğini, 3’ü ağır 36 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla soruşturma dosyası kapsamında saldırıya ilişkin yayın yasağı getirildi. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı…

Hain saldırı tam olarak İstanbul Vezneciler’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yakınlarında saat 08:35 sularında meydana geldi. Saldırı, çevik kuvvet polis aracının geçişi sırasında yaşandı. Vezneciler, İstanbul’un sabah saatlerinde en kalabalık bölgelerinden biri.

 

Saldırıya uğrayan ve Çevik Kuvvet ekibini taşıyan aracın İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ne göreve gittiği öğrenildi. Olay yerine çok sayıda takviye polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi

 

Yaralıların tedavisi Çapa ve Cerrahpaşa ve Samatya hastanelerinde yapılıyor… Olay yerinden yansıyan ilk görüntülerde tahribatın büyük olduğu görüldü.

Terör ya da terörizm ya da Yıldırıcılık ,siyasal, dinsel ve/veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere; resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımını ifade eden terim. Hükümetlere veya kuruluşlara göre değişmekle birlikte, terör uygulayan organize çeşitli gruplara terör örgütü; terör uygulayan şahıslara ise terörist ya da yıldırıcı denilmektedir. Bununla birlikte bu ifade oldukça tartışmalı bir kavram olup ve üzerinde akademik ya da uluslararası fikir birliği yoktur. Gücünü ve yetkilerini kötüye kullanan devletler de devlet terörizmi kapsamında, savaş suçları ya da insan hakları ihlalleri nedeniyle bu kavramla yargılanabilmektedir. Birçok akademisyen çeşitli hükümetlerin eylemlerinin de “terörizm” olarak damgalanabileceğini belirtmiştir.

  • İstanbul 'da çevik kuvvet aracının geçişi esnasında patlama oldu. Patlamada 7 ' si polis 4'ü sivil olmak üzere 11 kişi şehit oldu . İstanbul 'da yine patlama.
  • 7 ’ si polis 11 kişi hayatını kaybetti.3’ü ağır 36 kişi yaralandı. İstanbul Vezneciler’de otobüs durağı ve metro istasyonu yakınlarında patlama meydana geldi.
  • Terör bu kez İstanbul ' u vurdu .  İstanbul Valisi Vasip Şahin, 7 ' si polis 4'ü sivil vatandaş olmak üzere 11 kişinin hayatını kaybettiğini, 36 kişinin ise yaralandığını açıkladı.
  • Memleket Spor Kulübü kendi evinde İstanbul Büyükşehir Belediyespora 3 0 mağlup oldu.
  • İstanbul Vezneciler'de patlama meydana geldi. 7 ' si polis 4 vatandaşın şehit oldu .
  • Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen cuntacı general Terzi'yi vurarak FETÖ'nün darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay.  İstanbul 9°. DOLAR 3.6216.
  • hayatını kaybetti' İstanbul Valisi: '7 polis şehit oldu , 4 vatandaşımız hayatını kaybetti'.  Ülke yine cenaze evi!  Yazıklar olsun yeter Artık! 7 si polis 11 kişi şehit ..
  • Yine İstanbul ' u tanıyor olması İstanbul 'un caddesini, sokağını biliyor olması da görev yapacak olan personelimiz açısından bir gereklilik ve avantaj olarak düşünüldü.
  • Park halindeki bir araçta meydana geldiği belirtilen patlamada ilk belirlemeler göre olay sırasında 5 polis yaralandı.
  • 10:44 21 Şubat 2017. El Bab’da IŞİD‘in yerleştirdiği el yapımı bombaları temizleme işlemi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada 1 astsubay şehit oldu ve 2 asker yaralandı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir