Terleten En Zor Matematik Soruları Artık Çocuk Oyuncağı

Terleten zorlu matematik soruları geride kaldı! Matematik bazen öğrencilerin kabusu olabiliyor. Öyle ki öğrenciler bazen bir soruyu çözmek için dakikalarca uğraşıyorlar. Ama Apple, öğrencilerin bu kabusunu çözmek için harekete geçti ve büyük bir yeniliğe imza attı.

Teknoloji devi Apple’ın uygulama mağazası App Store’da boy gösteren Mathpix uygulaması ile artık kabus dolu sorular geride kalıyor.

Bu uygulama ile trigonemetri, integral, türev ve kökler gibi bir çok konuda birbirinden zorlu problemleri çözmek için sadece fotoğrafını çekmek yeterli…

Matematik problemlerini çözen akıllı telefon uygulaması Mathpix, Apple’ın mağazası App Store’da yerini aldı. Ücretsiz olarak indirilebilen Mathpix uygulaması, telefonun kamerasını kullanarak, aritmetik,kesirler, cebirsel denklemler, kökler, logaritma, trigonometri, integral, türev ve sonsuz seriler ile ilgili soruları çözebiliyor.

‘Matematik soruları çöz’ uygulamasının cevaplayabildiği sorular arasında, lineer cebir, matrisler ve çok satırlı denklemler de bulunuyor.

“Daha hızlı ve daha kolay matematik” sloganıyla geliştirilen Mathpix, yapay zekaya dayalı derin öğrenme (deep learning) ve akıllı telefonların görsel tanıma teknolojilerini kullanıyor. El yazısı tanıma özelliğide bulunan Mathpix, problemlerinin adım adım çözümlerini de gösterip, grafiklerini de çizebiliyor.

Ücretsiz olarak indirilebiliyor

Uygulama ile bir problem çözebilmek için yapılması gereken tek şey ise, Mathpix’i açıp, ekranda, tahtada veya kitapta, dijital formatta veya el yazısı ile yazılmış olan bir matematik probleminin kamera ile fotoğrafını çekmek.

Stanford Üniversitesi’ndeki doktora öğrencisi Nicolas Jimenez tarafından geliştirilen Mathpix uygulaması şu anda iOS işletim sistemli cihazlara ücretsiz olarak indirilip, kullanılabiliyor.

Matematik
Matematiksel mantık
Matematiksel istatistik
Bilgisayar bilimi

Abaküs antik çağlardan beri kullanılan bir hesaplama aygıtı.

Maya numaraları

Matematik, nicelik , yapı , uzay ve değişim gibi konularla ilgilenir. Matematikçiler ve filozoflar arasında matematiğin kesin kapsamı ve tanımı konusunda görüş ayrılığı vardır.

Matematikçiler örüntüleri araştırır ve bunları yeni konjektürler formüle etmekte kullanırlar. Bu konjektürlerin doğruluğunu veya yanlışlığını matematiksel ispat yoluyla çözmeye çalışırlar. Matematiksel yapılar gerçek fenomenleri iyi modelize ettiklerinde matematiksel düşünce doğa hakkında tahmin yürütmemizi ve onun iç yüzünü anlamamızı sağlayabilir. Matematik soyutlama ve mantığı kullanarak ve sistemli çalışmayla fiziksel objelerin biçimlerini ve hareketlerini saymayı, hesaplamayı ve ölçmeyi mümkün kılar ve böylece gelişir. Pratik matematik yazılı kayıtlardan beri insan etkinliği olagelmiştir. Matematik problemlerinin çözümü için gerekli araştırma yıllarca hatta yüzyıllarca süren bir çaba gerektirebilir.

İlk titiz kayıtlara Yunan matematiğinde rastlanır. Giuseppe Peano , David Hilbert ve diğerlerinin geç 19 yüzyılda belitsel sistemler üzerine kurdukları çalışmalarından beri matematiksel araştırmada doğruyu kurmanın geleneği değişti. Matematik Rönesans ‘a kadar görece yavaş gelişti. Sonra matematikteki yenilikler diğer yeni bilimsel keșiflerle etkileșerek matematiksel keșiflerde günümüzde hala devam eden hızlı bir artış sağladı.

Galileo Galilei “Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz. O, matematik dilinde yazılmış; harfleri üçgen, daire ve diğer geometrik şekillerdir. Bu dil ve harfler olmaksızın kitabın bir tek sözcüğünü anlamaya olanak yoktur. Bunlar olmaksızın yapılan karanlık bir labirentte amaçsızca dolaşmaktır.” Carl Friedrich Gauss matematiği bilimlerin kraliçesine benzetmiştir. Benjamin Peirce matematik için bilimlerin sonuçlarının çizilmesi için gereken bilim demiştir. David Hilbert “Biz burada gelişigüzel konuşmayız. Matematik şart koşulan rastgele kuralların olduğu bir oyun gibi değildir. O yalnızca içsel gerekliliğin olduğu kavramsal bir sistemdir, aksi hiçbir şey değil.” Albert Einstein , “Matematik kesin olduğunda gerçeği yansıtmaz, gerçeği yansıttığında kesin değildir.” Fransız matematikçi Claire Voisin, “Matematikte yaratıcı itki, her yerinde kendini ifade etmeyi denemesidir.” der.

Matemetik dünya genelinde doğa bilimleri , mühendislik , bilişim ve finans gibi birçok alanın temel aracıdır. Uygulamalı matematik, matematiksel bilginin diğer alanlara uygulanmasıyla ilgilidir.Bu uygulamalar sayesinde istatistik ve oyun teorisi gibi tamamıyla yeni matematik disiplinleri doğmuştur. Ayrıca matematikçiler soyut matematikle akıllarında herhangi bir kullanım olmadan da yalnızca matematik yapmak için uğraşırlar. Soyut matematikle uygulamalı matematiği ayıran belirgin bir çizgi yoktur. Soyut matematikteki keşifler sıklıkla pratik matematik uygulumalarının başlatıcısı olurlar. 

  • Terleten En Zor Matematik Soruları Artık Çocuk Oyuncağı .  Terleten zorlu matematik soruları geride kaldı! Matematik bazen öğrencilerin kabusu olabiliyor.
  • 1 milyondan fazla öğrencinin girdiği SBS'de Matematik ve Türkçe soruları öğrencileri terletti . Sınav son yılların en zoru olarak değerlendirildi.
  • Zor matematik soruları . Bu konudaki kullanıcılar: 1. Sayfa.  2. soruda önce paydadaki köklüyü eşleniği ile çarp neden çünkü payda köklü olamaz .
  • 6 yıl sonra çocuğun yaşı annesinin yaşının 1 / 5 i kadar olacaktır.  matematik denklemi çok zor bir matematik sorusu en güzel matematik soruları en zor matematık sorusu .
  • mat 1 ve mat 2 de çok fazla gereksiz soru vardı. Soruları okudukça dikkatim dağıldı.”  zor soruları iki bölüme serpiştir. az biraz ”eleyici” olsun. böyle yaparak matematik bilen.
  • ''Bu soruyu dünyada ilk 500'e giren üniversiteler için hazırladım. Buradan bu üniversitelerin rektörlerine de sesleniyorum.
  • Eğer çikolataların tamamı çocuklara 8 er   Anasayfa matematik zeka soruları konu başlığı altında tahtayı tetraminolarla kaplayın adlı soru için bir cevap yazmak istiyorum.
  • Nasıl mı? Eğlence, eğitici oyun ve aktivitelerle bezenen Matematik Artık Çocuk Oyuncağı , matematik ustası olman için bilmen gereken her şeyi sağlıyor.
  • sağlayacak hem de en zor matematik sorularını çözmeniz için çabalayacağız.  En Zor Matematik Soruları çözerken bölgeleri umarım çabucak bitirebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir