TEOG sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

TEOG sınavının ne zaman yapılacağı soruları artık yerini sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorularına bırakmıştır. Sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra ise TEOG tercih işlemleri ve yerleştirme işlemleri yapılacaktır. TEOG tercihleri yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri bir sonraki yazımızda ayrıntılı bir şekilde ele alacağız. Bir aya kalmaz sınava giren bir çok öğrenci TEOG sınav sonuçları açıklandı mı? diye soracaktır. Biz de şimdiden sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı bilgisini sizlerle paylaşalım istedik.

Milli Eğitim Bakanlığının 23-24 Kasım tarihlerinde yapmış olduğu TEOG sınavının kılavuzunda yer alan resmi bilgilere göre, TEOG sınav sonuçları Ocak 2017’de açıklanacaktır. Kılavuzda net bir tarih verilmeyecek Ocak ayı olarak belirtilmesi dikkat çekmektedir. Bu şekilde bir gün belirtilmemesine neden olarak, iptal davalarının açılabileceği düşünülmektedir.

 

TEOG SINAVI TAKVİMİ VE SINAV PROGRAMI

teog-sinavi

 

TEOG NEDİR

( TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ )

Teog 8. sınıf öğrencileri için yapılan tam 12 adet merkezi sınavın ismidir. Merkezi ortak sınavı aşağıdaki 6 ders için yapılır.

Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

Teog merkezi ortak sınavlar kapsamında;

Her dönem 6 olmak üzere iki dönemde toplam 12 ortak sınav yapılmaktadır.
3 yazılısı olan derslerin 2., 2 yazılısı olan derslerin 1. yazılısı ortak yapılmaktadır.
Her ortak sınavda 20 soru sorulmakta ve bu sorular çoktan seçmelidir.
1. Teog ortak sınavları 2014 yılında Kasım ayı son haftasında 2. Teog sınavları ise Nisan ayı son haftasında yapılmıştır.
Teog ortak sınavları hafta içi iki günde yapılmaktadır. Öğrenciler her gün 3 sınava girmektedirler.
Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1. gün,
Fen ve Teknoloji, T. C. İnkılap tarihi, Yabancı dil 2. gün yapılmaktadır.
Sorular sınav öncesinde işlenen konulardan çıkmaktadır.
Önceki yıllarda yapılan sınavlardan farklı olarak yanlış yapılan sorular doğru soruları götürmemektedir.
Her öğrenci olağan üstü haller haricinde kendi okulunda sınava girmektedir.
Geçerli bir mazeret nedeni ile sınava giremeyen öğrencilere mazeret sınavı yapılmaktadır.
Mazeret sınavları her okulda değil Milli Eğitim Müdürlüklerince belirlenecek okullarda yapılmaktadır.

Teog Merkezi Ortak Sınavlarının Değerlendirilmesi;

Her ortak sınav 100 üzerinden puanlandırılmaktadır. Tıpkı okulda girmiş olduğumuz yazılılar gibi.
Her soru 5 puandır. ( Sınavda iptal edilen soru yoksa )
Merkezi ortak sınav puanı 700 üzerinden
Yerleştirmeye esas paun ise 500 üzerinden hesaplanmaktadır.
Yerleştirmeye esas puanın %30’nu 6. 7. ve 8. sınıf ortalamaları
% 70’ini ise merkezi ortak sınav puanı belirlemektedir.

TEOG sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığının 2013-2014 Eğitim Öğretim yılından itibaren uygulamaya başladığı ortaöğretime geçiş sistemine verilen addır.

teog sonuçları 2016 2017, teog sonuçları öğrenme, teog sonuçları hesaplama, teog sonuçlarına nasıl bakılır, teog sonuçları 2017 meb, meb teog sonuçları 2016, e okul teog sonuçları, teog sınav sonuçları 2017

Teog Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Özet Bilgiler

  • TEOG sonuçları için beklenen açıklama geldi. 1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katıldığı TEOG sonuçları dün açıklandı .  Teog 2. dönem sınavları ne zaman ?
  • Binlerce öğrencinin girdiği TEOG sınav sonuç ekranına haberimizden ulaşabilirsiniz.  Öğrenciler ve velilerin merakla beklediği TEOG sınav sonucu ne zaman açıklanacak ?
  • Tahmini Tarih Teog Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak : 14 Ocak 2017 (Önceki sınav açıklanma süresi ortalama 50 gündür ve buna göre hesaplanmıştır.
  • Yapılan açıklamada , TEOG 1. dönem sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı kesinlik kazandı.  Teog sonuçları ne zaman açıklanacak ?
  • TEOG sınav sonuçları için meraklı bekleyiş sürüyor.  Peki TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ? İşte ikinci dönem sınav tarihleri ve detayları.
  • TEOG sınavları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak ? gibi soruların yanıtlarını daha önceki sınav açıklanma tarihlerine bakarak tahmini olarak yazıyoruz.
  • Yüzbinlerce öğrenci TEOG sonuçlarını bekliyor. 23 24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılan TEOG 1. Dönem sınavına 1 milyonun üzerinde öğrenci katıldı.
  • Peki TEOG sınav sonuçları açıklandıktan sonra adayların dikkat etmesi gereken durumlar neler?  Peki, TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ?
  • Peki MEB TEOG 2016 sınav soruları ve sonuçlarını ne zaman açıklayacak ?   ve cevap anahtarı 24 Kasım Perşembe günü saat 14.00'te eba.gov.tr üzerinden açıklanacak .
  • Türkiye genelinde 970 sınav merkezinde 16 bin 235 okulda gerçekleştirilen ve 1 milyon 190 bin 4 öğrencinin girdiği TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir