2015 Yılının Medya En’leri Açıklandı

2015 yılında en çok neler izlendi? Televizyonda hangi dizi izlenme rekoru kırdı. Ana haber bültenlerinde finali kim önde tamamladı. En çok hangi gazete okundu. İzleyici hangi tematik kanalı zirveye taşıdı? İşte A’dan Z’ye Televizyon ve medya dünyasının 2015 En’leri;

En Çok İzlenen Tv Kanalı


2015 Yılında Prime Time’ın zirvesinde TV 8 yer aldı. Acun Ilıcalı’nın kanalı satın alması ile birlikte yükseliş trendine giren kanal, 2015’de doruk noktaya ulaştı. Tüm gün de ise Kanal D birinciliği kimseye kaptırmadı.

En Çok İzlenen Diziler

2015-en-cok-izlenen-dizi

Diziler arasında ise Atv’de yayınlanan “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” 2015 yılında en fazla reytinge ulaşan dizi odu. Ve listede ilk sırayı yer aldı. Ardından ise Trt’nin çok konuşulan dizisi “Diriliş Ertuğrul” geldi.

Haber Bültenleri

2015-en-cok-izlenen-haber-kanali

Ana Haber bültenlerinin arasında Fox Haber bülteni açık ara zirvede. Fatih Portakal ve Gülbin Tosun’un sunduğu bülten, yıl boyu milyon dolarlık dizileri de geride bırakmayı başardı.

Tematik Kanallar

Tematik kanallar arasında Cnn Türk ve A haber ipi önde göğüsleyen kanallar oldu. Cnn, Prime time’da en çok izlenen kanal olurken, A haber de Tüm günde en çok izlenen haber kanalı olmayı başardı.

Tv’de Sinema Kuşağı
2015-en-cok-izlenen-film

Televizyonda yayınlanan sinema kuşağında ise Mahsun Kırmızıgül’ün filmi Mucize Star Tv’yi ilk sıraya taşıdı.

En Çok İzlenen Maçlar2015-spor-programlari

2016 Avrupa Elemelerindeki Türkiye – İzlanda maçı yıl boyunca en çok reyting alan yayın oldu.

En Çok Okunan Gazete

2015-Gazete-tiraj

Gazete En’lerinde de Zaman gazetesii yine zirvede yer aldı. İkinci en çok okunan gazete ise Hürriyet oldu.

En Çok Dinlenen Radyolar

2015-radyo-dinleme-orani

Yıllardır olduğu gibi 2015 yılında da en çok dinlenen radyo kategorisinde Karal Fm ilk sırada yer aldı.

ABD$12,466

milyar

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağ. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine alan Facebook, iki ay içerisinde Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri ‘ndeki tüm okullar Facebook’ta mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-posta adresiyle üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise Facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir.

  • Ana Sayfa Magazin 2015 Yılının Medya En ’ leri Açıklandı .
  • 2015 Yılının En Kötüleri Açıklandı . 24 Aralık 2015 Perşembe 11:39.  Yılın En Kötü Sosyal Medya Açıklaması : Nihat Doğan.
  • Anasayfa Sosyal Medya 2015 Yılının En ’lerini Açıkladı   Dünyaca ünlü video paylaşım sitesi Güney Kore’de en popüler olan kanalları ve videoları açıkladı .
  • Sosyal Medya .  2016’da Twitter’ın ‘ EN ’ leri .  sitesine giderek “Kendi Müzikte Bir Yıl ’ını Oluştur” kutusuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • İşte 2015 yılının tüm dünyada sosyal medyada en çok konuştuğu konulardan biri de buydu.  38.
  • diyen Birgün Gazetesi'nden Ümit Alan, " 2015 ’te Medyanın ‘ En ’ leri "ni sıraladı.  En çirkin yalan: Bu yılın medya yalanları say say bitmez.  haber editörünün açıklamaları .
  • Spor Toto Süper Lig'de 22. hafta maçlarını yönetecek hakemler açıklandı .  En Son Haberler. Derbinin hakemi açıklandı ! 2.5 yıl sonra derbi yönetecek.
  • Popüler sosyal medya paylaşım sitesi olan bu yıl en çok reblog alan aktiristlerin listesini çıkardı.
  • 2015 yılının sosyal medyada şaşırtıcı olduğu kadar, baş döndüren bir hızla geçtiği söylenebilir.  Facebook video izlenme oranlarında değerlerin yükseldiğini açıkladı .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir