Televizyon Tarihinin En Unutulmaz 20 Dizi Karakteri

Süper Baba ve Fiko, Bizimkiler ve Katil Yavuz, Kurtlar Vadisi ve Süleyman Çakır… Unutamadığınız dizi ve karakterleri hangileri? Hangi rolle kendinizi özdeşleştirdiniz? Durun hemen cevap vermenize gerek yok. Önce sizin için hazırladığım bu listeye bir göz atın. Sonra cevaplarınızı yorum kısmına bekliyorum.

İşte unutulmayan diziler ve o dizilerin en unutulmaz 20 karakteri;

Nöri Gantar – Kaynanalar

Tekin Akmansoy’un canlandırdığı bu güzel karakterin tadı hala hafızalarımızda. Kaynanalar dizisi en uzun süreli dizilerden de biri.

Fiko – Süper Baba

O Süper Baba’nın Süper Fiko’su. Şevket Altuğ’un oynadığı Fiko karakterini unutmamız mümkün değildi. Yakın tarihimizde büyük yer edinen diziyi özleyenler Çengelköy’deki meşhur Çınar Altı’na akın etmeye devam ediyor.

Burhan Altıntop – Avrupa Yakası

Dizi tarihine damgasını vuran karakterlerin başında gelir. Bu liste de olmazsa olmazdı. Hem Burhan da zengin çocuğu, o da nişantaşı çocuğu hatta o da üniversite okudu!

Pembe – Cennet Mahallesi

Cennet Mahallesi’nin ana karakteri ve eğlenceli kadın. Zamanında Yunuz Ayısı’nı Bohçacı Gülsüm ile basınca o da başka bir adama varmış.

Sıdıka

Ne çektin be Sıdıka…

Nazım – Beş Kardeş

Nadir Sarıbacak’ın canlandırdığı karakter ile hem güldürdü hem de düşündürdü…

Katil Yavuz – Bizimkiler

Bizimkiler dizisinin unutulmaz karakteri.  Ve tabi ki unutulmaz ekürisi ve sürekli tavuk biti kapan ”Canavar” isimli horozu.

İhsan Yıldırım – Tatlı Hayat

Haluk Bilginer ve Türkan Şoray ile Baş piskopos Yorgo, onun hain eşi Feraye ve Menekşe… Tatlı Hayat adı gibi çok tatlı bir diziydi… Yıldırım Kuru Temizleme Zincirleri gururla sunar.

Memnun Kaygısız -Kaygısızlar

Uzun süreli dizilerimizden Kaygısızlar’ın baş karakteri olan Memnun Kaygısız da acayip karakterlerin başında geliyordu.

Heredot Cevdet – Ekmek Teknesi

Her bölümde anlattığı hikayeleri ilgiyle dinlenen, ara sıra da kendinden kattıklarıyla var gücüyle insanları ele alan değişik ama güzel karakter.

Ramiz Dayı – Ezel

Ezel dizisinin en unutulmaz karakteridir. Rahmetli Tuncel Kurtiz’i de buradan analım.

Ali Haydar Usta ve Hanım – İkinci Bahar

Muhteşem bir dizinin muhteşem iki karakteri. Daha kaç kiraz mevsiminin yaşanacağını daha kaçıncı baharlarda kaçıncı çiçeklerin açacağını hissettiren diziydi.

Çarli

Ülkemizde bir maymunun ne kadar sevilebileceğinin anlaşılmasına sebep olmuş olan dizi karakteridir. Atakan’ı, Tijen’i de unutulmazdır.

Laz Ziya – Kurtlar Vadisi

-Orhaan!

Laz Ziya tabii ki unutulmazdır. Kurtlar Vadisinde öyle bir karakterdi ki yeri ayrıdır. İstemi Betil rahmetli gerçekten bu karakteri öyle iyi canlandırdı ki bağımlısı olanlar vardı.

Salih ve Dede – 5. Boyut

Samanyolu dizilerinin televizyon tarihinde pek çok ilke imza attığını söyleyebiliriz. Ama Salih ve Dede en unutulmaz karakterlerden oldu.

 

Behzat Ç.

Yoruma gerek bile yok…

Memoli – Yılan Hikayesi

Jöleli saçları ve Köylü Kızı Zeyno’ya olan aşkı ile bir döneme damga vurmuştur. Kürşat’ın da korkulu rüyasıydı.

Yusuf Miroğlu – Deli Yürek

Osman Sınav efsanesinin başlattığı ilk ve unutulmaz karakterlerden… Polat kadar olmasa da Miroğlu’nun da ölüm listesi kabarıktır.

Süleyman Çakır – Kurtlar Vadisi

Kurtlar Vadisi’nin hırçın ve bi o kadar da iyi yürekli adamı. Dizinin büyümesinde katkısı çoktur. Dizide öldükten sonra gıyabında cenaze namazı kılınıp helvası yenen ilk karakterdir.

Polat Alemdar – Kurtlar Vadisi

O ki Türkiye’nin fenomen dizisinin ustası, abisi, her şeyi… Nerede bir mazlum varsa Irak, Filistin farketmez gider zalime dersini verir Hatta Amerikan askerinin başına çuval geçirmişliği bile vardır. Bilim adamları Polat’ın neden bu kadar sevildiğini araştırıyorlar. Ama henüz öldürdüklerini saymakla meşguller…

Televizyon veya kısaca TV, bir vericiden elektromanyetik dalga hâlinde yayınlanan görüntü ve seslerin , ekranlı ve hoparlörlü elektronik alıcılar sayesinde yeniden görüntü ve sese çevrilmesini sağlayan haberleşme sistemidir. Aynı zamanda kitle iletişim aracı da olan televizyon, yayınlanan görüntü ve sesleri alıcıya ulaştıran elektronik cihaz sistemidir.

  • Fakat çok dizi karakteri var ki bunların tamamını burada paylaşmak imkansız.  Belki de en unutulmaz dizilerimizden, kült eserlerden.  20 . Heredot Cevdet.
  • Ana Sayfa Magazin Televizyon Tarihinin En Unutulmaz 20 Dizi Karakteri .
  • Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri, bir aile dizisi .  Dizide Bediş karakterini Yonca Evcimik canlandırmıştı.  20 . Çemberimde Gül Oya.
  • Türk Televizyon Tarihinin En Unutulmaz 20 Dizisi .  Atilla Atalay'ın Sıdıka karakterinin dizi versiyonudur.1997 senesinde Shov tv de yayınlanmıştır.
  • Türk televizyonu değin dizi , program vs. şeye şahit olan başka bir tek Amerikan televizyonu vardır.  Bizimkiler dizisinin unutulmaz karakteri .  20 . Heredot Cevdet.
  • 1974 yılında yayınlanmaya başlayan Kaynanalar dizisi ilk Türk komedi dizilerinden biri.  20 .  Dizi içindeki şarkılar ve İsmail abi karakteri unutulmazlar arasına girdi.
  • Kaygısızlar başarılı karakterleri ve unutulmaz esprileri ile 90’lı yıllara damga vurdu.  çabasının anlatıldığı dizi , Türk televizyon tarihinin en uzun yapımı olarak kayıtlara geçti.
  • çizgi filmlerde eşcinsel karakter olmaması 33.  28.04.2014 01: 20 ianism.
  • Ama söz konusu sinema ve TV arabaları oldu mu, işte o zaman akan sular durur.
  • en unutulmaz dizi karakterleri : televizyon tarihinde bugüne kadar sayısız dizi çekilmiştir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir