Televizyon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

Televizyon; en iyi marka hangisi? Hangi marka televizyon daha iyidir? En iyi TV markası hangisi? LED televizyonda en iyi marka hangisi? LED TV mi almalıyım LCD mi? Yoksa Plazma TV daha mı iyi? 2016 LED TV önerileri nelerdir? Televizyon alırken nelere dikkat etmeliyim? Hangi televizyon markasının hangi modelini almalıyım? Kaç inç televizyon daha kullanışlı? Hepsi ve daha fazlası bu yazımızda sizlerle!

Televizyon almayı düşünenler, hangi marka televizyon alması gerektiği konusunda kararsız kalanlar bu yazımızı okumadan televizyon almamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.  İşte televizyon almadan önce takip etmeniz gereken adımlar:

TV’yi Hangi Odaya Koyacağınıza Karar Verin

Televizyon alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey; televizyonu hangi odada izleyeceğinizi karar vermektir. Odanın boyutuna göre alacağınız televizyonun inç oranını belirlemeniz gerekir. Bunun için yapmanız gereken odanızın kaç metrekare olduğunu saptamaktır. 12-16 metrekare bir oda için yaklaşık olarak 32-40 inç arasındaki ekran boyutları tercih edilebilir. Oda genişliği ile televizyon boyutunun orantılı olmaması televizyon seyir zevkinin düşmesine neden olacaktır.


All-In-One TV Tercih Edin

Teknolojinin gelişmesiyle beraber artık eskiye olan rağbet azalmakta en yeniler tercih edilmektedir. Bu durum televizyon markaları için de geçerlidir. Satın alacağınız televizyonun sunmuş olduğu hizmetlerin tamamı aynı kutuda olmalıdır. İster dijital platform olsun, ister karasal yayın, izleyeceğiniz kanallar için eski teknolojilerde bir alıcıya (receiver) ihityaç duyulurdu. Ancak gelişen teknolojiyle artık bir uygu alıcısı ya da dijital kutuya gereksinim kalmadı. Bu nedenle son çıkan televizyonlarda bu özellik var mı yok mu dikkat ederek tercih yapmakta fayda var.

Televizyonun Akıllısı İyidir

Hangi marka olursa olsun alacağınız televizyonun smart özelliği olup olmadığına dikkat edin. İnternetle haşır neşir olmayı seviyorsanız ve evinizde bir internet bağlantısı varsa mutlaka akıllı bir televizyon almanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde pişman olabilirsiniz.


Yüksek Çözünürlüklü Olmasına Dikkat Edin

Televizyonun LED, LCD ya da Plazma olması çok önemli değildir. Ancak en çok tercih edilen TV türü LED TV’lerdir. Televizyon alırken asıl dikkat edilmesi gereken husus çözünürlülüktür. HD yayınların artmasıyla beraber televizyon üreticileri de bu talebe karşılık verebilmek adına yüksek çözünürlüklü televizyonlar üretmeye başladılar. Sizde televizyon alırken en yüksek çözünürlüğe sahip televizyon hangisi ise onu almaya özen gösterin. Hatta mümkünse 4K yayın, 4K canlı yayın yapabilen bir televizyon tercih edin çünkü yakın zamanda HD ve Ultra HD yayınların da ötesinde 4K yayınlar oldukça çoğalacak gibi gözüküyor.

Marka Fiyat Dengesini İyi Sağlayın

Alacağınız televizyonun bütçenize uygun olması gerekir. Son teknoloji televizyonlar 1000 TL’den başlayarak 10.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu fiyat aralığında düşük olanlar kuşkusuz teknik özellik bakımından da yetersiz kalacaktır. Ancak bütçenizi çok zorlamadan uygun büyüklük ve genişlikte, yeterli çözünürlükte ve yeterli teknolojik donanımlı bir televizyon almanız da mümkün. Çok fazla tercih edilen TV markalarının tercih edilme sebepleri kuşkusuz tüketicilere sağlamış olduğu işlevselliktir. İşte teknoloji uzmanlarına göre en iyi ve en çok tercih edilen beş televizyon markası şu şekilde; Sony, Samsung, LG, Philips ve Sharp. Bunu dışında en çok tercih edilen Türk televizyon markası ise Vestel şeklinde.

Televizyon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

Televizyon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey Özet Bilgiler

  • Televizyon satın alma aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri, yazan yenileme hızı değil, panelin gerçek yenileme hızıdır.
  • İhtiyacınızı belirledikten sonra dikkat etmeniz gereken noktalar; Boyut; Televizyon alırken en önemli konu, hiç kuşkusuz boyut seçimi olacaktır.
  • Televizyon satın alma aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri, yazan yenileme hızı değil, panelin gerçek yenileme hızıdır.
  • 4K TV alırken nelere dikkat etmeli? Yeni teknolojiler ve tüm bilgiler videomuzda.  O yüzden doğal çözünürlüğe ve uydu alıcısına dikkat etmeniz gerekiyor .
  • bir televizyon almayı kafaya koyduysanız ilk düşünmeniz gereken şey , televizyonun ekran boyutu olmalı.  Ürün garantisinde mutlaka distiribütör garantisine dikkat edin .
  • Euro 2016 başlıyor ve birçok evde de “hangi televizyonu alalım ” karmaşası yaşanıyor. İşte size bilmeniz gereken tüm detaylar.
  • Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler . Günümüzde televizyon alırken kafamız daha fazla karışıyor. Acaba hangisini alsam diye akla karayı seçmek zorunda kalıyoruz.
  • Görüş açısı LCD ve Plazma televizyonların teknik veri tablosunda çoğu zaman yer almazlar .  O yüzden doğal çözünürlüğe ve uydu alıcısına dikkat etmeniz gerekiyor .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir