Telefon Numaranızı Biliyorsa Yandınız!

Telefon numaranızı biliyorlarsa hack’lenebilirsiniz! Hacker’lardan korunmak artık neredeyse imkansız hale geldi. Çünkü Hacker’ların ne konuştuğunuzu dinlemesi için, sadece telefon numaranızı bilmelerinin yeterli olduğu ortaya çıktı.

Hacker’lar, mobil ağlardaki bir açık yoluyla telefonları ve SMS’leri dinlemenin bir yolunun olduğunu ortaya çıkardı.

101411

Açık, yalnızca çağrıları ve arayanın kim olduğunu belirlemeye olanak tanımakla kalmıyor, telefonun sahibini izlemeye ve gün içinde nerelere gittiğini izlemeye izin veriyor. Bu endişe veren açık, SS7 (Signalling System Seven) ağında bulunuyor. Bu ağı daha önce hiç duymamış olabilirsiniz, ancak her cep telefonu telefon görüşmeleri ve SMS için SS7’yi kullanıyor. Ağdaki açık, telefonunuzun üzerindeki güvenlik önlemlerinin boşa gitmesine neden oluyor.

Alman beyaz şapkalı hacker’lardan oluşan bir grup, açığın gerçekliğini bir iPhone üzerinde ispat etmiş bulunuyorlar. Peki açığı ortadan kaldırmak üzere bir çalışma var mı?

İşin garip yanı burada ortaya çıkıyor. Açığı değerlendirmek kolay bir iş olmadığından, yalnızca politikacıların kurban olarak seçilmesi muhtemel. İstihbarat birimleri ise terörizme karşı kullanıcıları izlemekten yana durduklarından ülke yönetimleri, açığın kapatılmasını istemeyebilirler. Ancak açığın yanlış ellere geçmesi, ulusal düzeydeki sırların açığa çıkması anlamına da gelebilir.

Buradan biz kullanıcılar için çıkan bir başka sonuç, cep telefonlarımızın, akıllı olmasalar bile, gizlilik konusunda güvenilir olmadıkları…

  • Telefon numaranızı o biliyorsa yandınız !…..
  • o biliyorsa yandınız !….. Telefon numaranızı biliyorlarsa hack’lenebilirsiniz!  ne konuştuğunuzu dinlemesi için, sadece telefon numaranızı bilmeleri yeterliymiş.
  • Telefon numaranızı biliyorsa yandınız ! Hacker'ların ne konuştuğunuzu dinlemesi için, sadece telefon numaranızı bilmeleri yeterliymiş.
  • ne konuştuğunuzu dinlemesi için, sadece telefon numaranızı bilmeleri yeterliymiş.  mansetizmir / telefon numaranizi o biliyorsa yandiniz /19821/.
  • nasıl buluruz?Hiç dikkat etmeseniz de telefon faturanızda bu numara yazıyordur.Bunun yanında   zaman takip edilebilirliğini sağlamak için polise bu numarayı vermelisiniz.
  • Görüşmek İstemediğin Telefon Numaralarını Kolayca Engelleyebileceğini Biliyor musun?  GSM operatörleri vasıtasıyla şu şekilde numara engelleme yapılabilir.
  • Peki bir kişinin numarası nasıl bulunur? Kişi telefon numarası nasıl bulunur?  berkay says: Orkun Işıtmak Telefon Numarasını Bilen varmı.
  • Başka telefon ekle'ye tıklayabilir veya kaldırmak istediğiniz numaranın yanındaki kaldır seçeneğine tıklayarak mevcut numaranızı   facede tel numarasını nasıl kaldıra bilirım .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir