Telefon dinlemesi nasıl yapılıyor? Engellemek mümkün mü?

Cep ya da ev telefonu dinlemeleri nasıl yapılıyor? Engellemek için ne yapmak gerekir? Bu ve benzer sorulara TED.com’daki konuşmasında Christopher Soghoian cevap veriyor. Telefonun tarihi hakkında da bilgileri bulabileceğiniz video hayli ilginç…

Telefon konuşmalarınızı kim dinliyor? Sabit hatlarda dinleyen herhangi biri olabilir, diyor mahremiyet savunucusu Christopher Soghoian. Çünkü hükümetlerin dinleme yapmasını sağlamak için, dinlemede kullanılan gizli girişler telefonun sistemine varsayılan olarak yükleniyor. Fakat telefonu dinleyen yabancı bir istihbarat servisi de olabilir, bir suçlu da. Soghoian, işte bu yüzden bazı teknoloji şirketleri hükümetlerin aynı gizli girişleri cep telefonlarına ve yeni mesajlaşma sistemlerine yerleştirme isteğine karşı direniyorlar, diyor. Bazı teknoloji şirketlerinin telefon konuşmalarınızı ve mesajlarınızı mahrem tutmak için nasıl çalıştığını öğrenin.

Telefon birbirinden uzak yerlerde bulunan kişiler ve düzenekler arasında bilgi alışverişini sağlayan elektrikli ses alıp verme aygıtı.Telefonun çalışmasında ana ilke ağızdan çıkan ses dalgalarının önce elektrik sinyallerine çevrilmesi, bu sinyallerin çeşitli gönderme yöntemleriyle uzağa iletilmesinden sonra, bu defa da elektrik sinyallerinin yeniden kulakla duyulabilecek ses dalgalarına çevrilmesidir.

Önce kentlerde kurulan telefon şebekeleri daha sonra kentlerarası, uluslararası düzenekler durumuna dönüşmüş ve uydular aracılığıyla dünyanın her köşesinin birbiriyle iletişimi sağlanmıştır.

  • İlgili makalemize sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz.
  • Telefonunuz kapalı olsa bile dinlenmesi mümkün .
  • Engellemek mümkün mü ? Haber Osman Güven . 03/01/2016.
  • Buradan dinlemeyi ya devlet yapar ya da operatör.  Aksi takdirde bunun ortaya çıkması mümkün değildir.  belli olur telefon dinlemesi nasıl engellenir telefon dinlemesi nasıl .
  • telefon dinlemeleri yasadışı, cep telefonuna gönderilen casus yazılımla kayıt yapmak mümkün .
  • Telefonunuz kapalı olsa bile dinlenmesi mümkün .  Ortam dinleme nasıl yapılıyor ?  kapanmış gibi ekranı karartıyor ve telefon üzerindeki sinyal ışığının yanmasını engelliyor .
  • Bu yüzden cep telefon dinlenme yazılımları internet üzerinden satılabiliyor ve reklamlari yapılabiliyor .
  • Üye Ol/Giriş Yap . Bağlan. Facebook.  Telefon dinlenmesi nasil engellenir ? Gizli Üye. Gündem.
  • Tahribat Forumları Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar Telefon Dinlenmesi Nasıl Engellenir ?  Cep Telefon Takibini Engellemek . LocateProtect yazılımını kuracağız.
  • SPY Yazılım Telefon Dinleme Nasıl Anlaşılır ? gizlice kopyalar ve size iletir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir