Telefon Akıllı ama Yaz Saatine Otomatik Geçmeyebilir!

Yaz saatine ne zaman geçiliyor? Akıllı telefonlar için yaz saati uyarısı geldi! Akıllı telefonların yaz saatine otomatik geçmesi için saat ve tarih ayarlarını önceden değiştirmeniz gerekiyor. İşte bu önemli uyarının detayları;


Akıllı telefon uyarısı Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği Başkanı Sinan Ekşi’den geldi. MOBİSAD Başkanı Sinan Ekşi, akıllı telefonların yaz saati uygulamasına 27 Mart’ta otomatik olarak geçmesi için ‘Saatlerin ileri alınmasından önce akıllı telefon sahiplerinin, saat ve tarih ayarları menüsünden otomatik tarih ve saat dilimini seçmeleri gerekiyor’ dedi.

Kış saatinin sona ermesi ve yaz saatine geçmek için saatlerin ileri alınmasından önce akıllı telefonlarınızı otomatik ayara getirmeyi unutmayın.

Geçen yıl yaz saati uygulamasından Kış saati uygulamasına 26 Ekim yerine 8 Kasım’da geçilmişti. Seçim sebebi ile yaşanan bu değişiklik yüzünden telefonlarda bir uyumsuzluk yaşanabilir.

Çünkü geçen seferki uygulama sebebi ile birçok kullanıcı cep telefonlarının saat ve tarih menüsünde, otomatik tarih ve saat dilimi seçeneğini iptal ederek manuel düzenleme ile saatlerini ayarlamışlardı.

2016 yaz saati uygulamasında ise saatler 27 Mart’ta 1 saat ileri alınacak. Kullanıcıların, telefonlarından saat ve tarih menüsünde, otomatik tarih ve saat dilimini tekrar aktif hale getirmelerinde fayda var.”

YAZ SAATİ UYGULAMASI

Türkiye’de, 1925’te çıkarılan Günün Yirmi Dört Saate Taksimine Dair Kanun’a dayalı olarak uygulanan yaz saati uygulaması 27 Mart Pazar günü başlayacak. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla 8 Kasım 2015 Pazar günü 04.00’dan itibaren 1 saat geri alınan saatler, 27 Mart Pazar günü 03.00’dan itibaren 1 saat ileri alınacak.

Saat değişiminden beklenen fayda ve tasarruf yaz saati uygulamasında gerçekleşiyor. Bütün bu değişimler, AB’deki saat düzenlemesine birlikte yapılıyor. İlkbaharda başlayıp sonbaharın ortasında biten 7 aylık uygulama ile 800 milyon-1 milyar kilovatsaat arasında elektrik tasarrufu yapıldığı tahmin ediliyor. Bu tasarruf miktarı orta ölçekli bir hidroelektrik santralin yıllık üretimine karşılık geliyor.

 

Akıllı telefon , cep telefonunun sağladığı klasik özelliklere, bilgisayar dünyasının bir ürünü olan PDA ’lerin özelliklerinin de eklenmesiyle tasarlanan gelişmiş mobil iletişim cihazıdır. Akıllı telefonlarda mobil işletim sistemleri bulunur bu sayede birçok farklı amaç için daha aktif bir şekilde kullanılabilir ve de neredeyse her iş için bir uygulama bulunabilir.

İşlemcileri bataryaların uzun süre dayanabilmesini sağlayan ARM tabanlı olur ve de karmaşık işlemleri sorunsuzca yapabilirler. Aynı zamanda çoğu akıllı telefonda Grafik İşlemci de mevcuttur. Bu sayede fazla poligon gerektiren kaliteli oyunları kolayca ve akıcı şekilde çalıştırabilirler.

  • Yaz saatine ne zaman geçiliyor ?  Akıllı telefonların yaz saatine otomatik geçmesi için saat ve tarih ayarlarını önceden değiştirmeniz gerekiyor.
  • 30 Mart yerel seçimleri dolayısıyla bir gün sonraya ertelenen yaz saati uygulaması bilgisayar, akıllı telefon vb. ağ üzerinden otomatik tarih ve saat ayarı.
  • Yaz Saati Uygulaması İçin Akıllı Telefon Saat Ayarı.  bilgisayar, akıllı telefon vb.
  • Kullandığımız akıllı telefonlar bu durum   Özellikle akıllı telefonlar , otomatik saat güncelleme özellikleri nedeniyle kullanıcılar farkında olmadan saatleri 1 saat geri alabilir.
  • Tabi akıllı telefonlar otomatik olarak kendi kendine saat ayarı yapacaktır.
  • Türkiye kış saati uygulamasına geçmedi .  Peki akıllı telefonlarda saat ayarı nasıl ayarlanır?  ya da devre disi birakin Otomatik Ayarla'nin yanindaki gösterge'ye basin.
  • Akıllı telefonlarda otomatik saat ayarları nasıl kapatılır?  Dünya da uygulamaya bu gece geçilecek olup akıllı cihazlarda uygulama otomatik olarak yapılacaktır.
  • Akıllı telefonunuz yaz saatine nasıl otomatik geçer .  otomatik tarih ve saat dilimi seçeneğini iptal ederek manuel düzenleme ile saatlerini ayarlamışlardı.
  • Otomatik Saat Düzeltmesi Ayarları ( Akıllı Telefon ).  Kış saati uygulamasına geç geçmemiz dolayısıyla telefonlar kendini 25 Ekim sabahı geri almış olacak.
  • Kış saati uygulaması, akıllı telefonlarda ise otomatik olarak uygulamaya geçecek . Bu nedenle akıllı telefonlardaki otomatik saat uygulamasının kaldırılması gerekiyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir