Teknolojinin Gelişmesi ile Kedilerin de Hayatı Değişti!

Teknolojinin gelişmesi ile hayatımızda bir çok şey değişti. İki binli yılların başından bugüne önemli farklar var. Evimizin şeklinden, beslenme alışkanlıklarımıza, akıllı cihazlardan, ulaşıma kadar… Değişimin hızına bizler ayak uydurmakta zorlanıyoruz. Peki ya hayvanlar? Teknolojinin bu denli değişimi onları nasıl etkiledi? Mesela kediler…

Sizin için hazırladığımız bu listede paylaştığımız fotoğraflar, kedilerin teknolojiyle birlikte değişen hayatlarını anlatıyor.

Eskiden Snapcat mı vardı? Şu hale bakın! Fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere teknoloji kedilerin de kafasını biraz karıştırmış :))

İşte teknolojinin kedilerin hayatı üzerine etkisini gösteren fotoğraflar;

Televizyonun üzerine oturma keyfi artık eziyete dönüşmüş durumda

Çalışma alanları hep istila edilir. Eskiden defterler şimdi ise bilgisayar

Eskiden daha sıcaktı…

Zaman içinde av değişti belki ama avcılık hep ruhlarında var..

Kuşu ekrandan izlemek aynı tadı vermez

İkisi de dolaşabiliyor, bu harika!

Ekrandan balık avlamak da fena değil

Sosyal ağlardan flört olmaz, kokusunu bilmediğin kediyle zor!

1cc0d59ecd0e449fab6da080d6c3d407.jpg.700x0_q85_autocrop_crop-smart_upscale

Ekranda aynı sıcaklık duyulamaz

1fcc277484db4203a5114ccf850a0b45.jpg.700x0_q85_autocrop_crop-smart_upscale

Aahh! Nerede o eski güzel yumaklar? Akıllı da olsa telefonlar kesmiyor kedileri!

 

Teknoloji mal veya hizmetlerin üretiminde veya buna yönelik amaçların gerçekleştirilmesinde kullanılan beceriler, yöntemler, işlemler, tekniklerin derlenmesi veya bilimsel araştırmalardır. Teknoloji teknikler, süreçler vb. bilgiler olabileceği gibi makineler, bilgisayarlar, çeşitli cihazlar ya da fabrikalarda yerleşik olarak bulunabilir. Bunun gibi şeyleri bir birey ayrıntılı bilgi olmadan çalıştırabilir.

Teknoloji doğal kaynakların basit bir araç olarak insanlar tarafından kullanılmasıyla başladı. Tarihöncesinde yangının nasıl kontrol altına alınacağının keşfedilmesi, Neolitik Devrimde hazır yiyecek kaynaklarının artırılması amacıyla üretimde kullanılan teknikler ile araçlar ve insanların seyahat etmelerinin yanı sıra çevrelerini kontrol edebilmesi için tekerleğin icadı bir teknolojidir. Tarih boyunca matbaa ve basım konusundaki gelişmeler, telefon ve internet insanların küresel ölçekte serbest bir şekilde iletişime geçmelerini, etkileşmelerini sağladı. Askerî teknolojinin sürekli ilerlemesi, cop gibi basit silahların yanı sıra yıkıcı gücü büyük nükleer silahlar gibi teknolojilerin gelişmesini de sağladı.

Teknolojinin bunlar ile birlikte daha birçok etkisi bulunmaktadır. Teknoloji günümüz küresel ekonomisi dahil olmak üzere ekonomilerin çok daha gelişmesine ve göze çarpan eğlence sınıfının yükselişine de yardımcı oldu. Birçok teknolojik süreç ile birlikte istenmeyen yan ürünler nedeniyle, çevre kirliliği olarak da bilinen Dünya’nın doğal çevre zararları oluştu. Doğal kaynaklar tükenmeye başladı. Teknolojinin çeşitli uygulamaları, toplumda genellikle yeni etik sorunların oluşmasına neden oldu. Bazı değerlerini ise etkiledi. Örneğin aslında geleneksel olarak yalnızca makine için belirtilen verimlilik kavramında bir artış meydana geldi ve bu insan verimliliği açısından da aynı anlamda kullanılır oldu.

  • Teknolojinin gelişmesi ile hayatımızda bir çok şey değişti .  hazırladığımız bu listede paylaştığımız fotoğraflar, kedilerin teknolojiyle birlikte değişen hayatlarını anlatıyor.
  • Teknolojinin gelişmesi ile insan hayatında büyük oranda değişiklikler yaşanırken bunun hayvanları nasıl etkilediğini hiç  6 Uyuyacak sıcak yer anlayışları tamamen değişmiş .
  • Gelişen teknolojinin kediler üzerindeki etkilerini gösteren, yüzlerde tebessüme neden olacak fotoğraflara bayılacaksınız!  Kedilerin de hayatları birazcık değişti .
  • Teknolojinin gelişmesi ile insan hayatında büyük oranda değişiklikler yaşanırken bunun hayvanları nasıl etkilediğini hiç  9 Enerji boşalımları bile değişmiş kediciklerin.
  • camının çevirmeli kol yerine otomatik olarak açılıp kapanması vs) gelişen teknoloji , hayatımızdaki bazı alışkanlıkları da değiştiriyor.  Kedilerin de hayatı bizim gibi değişti .
  • Teknoloji sürekli gelişip ilerlerken hepimizin hayatını değiştirmeye devam ediyor. Ve buna sevimli kedilerimizi de dahil ediyor.
  • Konu: Kedilerin Hayatı Teknolojiyle Değişti (Okunma Sayısı: 222 Kere Okundu.) « : Nisan 22, 2016, 07:22:09 ÖÖ ».
  • Kedilerin duyma yetileri köpeklerden ve insanlardan daha güçlüdür.  Mesaj Başlığı: KEDİLERİN HAYATI . Gönderilme zamanı: 20 Şub 2011, 00:37.
  • 20. yüzyıl bilim ve teknolojinin gelişmesinde Altın çağını yakalamış, insan hayatında vazgeçilmez bir rahatlık sağlamıştır.  ama Google’ın gelmesiyle işler tamamıyla değişti .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir