TEB ve SGK Anlaşamadı! Şimdi Ne Olacak?

Türkiye Eczacılar Birliği ( TEB ) Başkanı Erdoğan Çolak, gündemdeki anlaşma hususunda önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan Çolak, Çalışma Bakanının önerisinin eczaneler için yeterli olmadığını belirtirken isteklerinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TEB Başkanı Çolak, SGK ile eczaneler arasında anlaşma olmayacağı hususunda ifadelerine yer verdi. Çolak, bakanlığın eczaneler için teklifinin yetersiz olacağı ve aynı zamanda isteklerinin kabul edilemeyeceğini belirtti. Çolak, 1 Nisan 2016 tarihinde SGK ile anlaşmanın sona ereceğini resmen açıkladı.

Başkan Erdoğan Çolak konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi. ‘Tam bir mutabakatla aldığımız kararla, Sayın Çalışma Bakanı’nın kamuoyuna da açıkladığı teklifin, eczanelerimizi içinde bulunduğu zor durumdan kurtarmakta yetersiz kaldığını, haklı taleplerimizin kabul edilmemesi halinde 31 Mart’ta sona erecek protokolü bir kez daha uzatmayacağımızı, protokol hükümleri gereğince sözleşmeyi fesih edeceğimizi 1 Nisan itibariyle noter kanalıyla kuruma bildireceğimizi üzülerek ilan ediyoruz.” dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu ve TEB arasında ilaç alım protokolüyle ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Çolak, yeni bir anlaşma yapılabilmesi için her türlü koşulun ve çabanın sarf edildiği fakat uzlaşmaya varılamadığını bildirdi. Aynı zamanda SGK ile yapılan toplantılarda verilen tekliflerin eczacıları zor durumda bırakacağı sebebiyle 31 Mart tarihinde sonlanacak olan protokolün yenilenmesi söz konusu olmayacağının altı çizildi.

Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir