TC Kimlik No ile SRC Belgesi Sorgulama

TC Kimlik No ile Src1, Src2, Src3, Src4 belgesi sorgulama, almaya hak kazananlar, sınav sonuçları. Src Türü Belgelerin Müracatlarının Sorgulanması. SRC Sürücü Şöför Belgesi almaya hak kazanan müracaatların sorgulanabildiği Gazi Üniversitesi SRC sayfası linkine tıklayınız. Gelen Internet Sayfası üzerindeki forma TC Kimlik Numaranızı yazarak Sorgula butonuna basınız. Sonuç Belgesi Bas düğmesine tıklayıp, sonuç belgenizi yazdırabilirsiniz.

SRC BELGESİ NEDİR?

Türkiye’nin AB mevzuatına uyum çalışmaları çerçevesinde, Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren gerçek veya tüzel kişiler ile bunlar tarafından istihdam edilen kişilerin Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları şart koşuldu.

Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren firmalar için, Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi en az bir (ÜDY) istihdam etme zorunluluğu getirilmiştir. Ayrıca sürücülere de (SRC) Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olma zorunluluğu getirilmiş bulunmaktadır.

KİMLER SRC BELGESİ ALMAK ZORUNDA?

1- Eşya taşımacılığında kullanılan her türlü kamyon, kamyonet, çekici, yarı römork, tanker v.b. araçları kullanan sürücüler,

2- İl sınırları içinde ve 100 KM ye kadar mesafedeki şehiriçi taşımalar hariç olmak üzere, yolcu taşımalarında kullanılan otobüs, minibüs, otomobil (sadece A yetki belgesi kapsamındaki) sürücüler.

SRC 1 SRC 2 SRC 3 SRC 4 SRC 5 BELGESİ SORGU – SORGULAMA ve Sınav Sonuçları

Sorgu Ekranı kısmına girdiğinizde TC Kimlik numaranız ile sorgulama yapabilir ve hak ettiğiniz kimlik veya kimliklerinizi görebilirsiniz.

Mesleki Yeterlilik Belgesi (MYB) almaya hak kazanan başvuru sahiplerinin adreslerine belgeleri postalanmaya başlamıştır. Ancak; Mesleki Yeterlilik Sonuç Belgesi ve kimliği hazır olmakla beraber adres bilgisi eksik olan ve/veya belge değerlendirme ve kimlik ücretini henüz yatırmamış olan başvuru sahiplerinin belgeleri kendilerine ulaştırılamamaktadır.

Bu nedenle,

-ubgup.gazi.edu.tr internet adresinde kimlik almaya hak kazandığını gören başvuru sahiplerinden kimliği/kimlikleri eline ulaşmayanların ivedilikle merkezimizi arayarak adres bilgilerini tamamlamaları/doğrulamaları,

-Yine ubgup.gazi.edu.tr internet adresinde kimlik almaya hak kazandığını gören ancak kimliği/kimlikleri eline ulaşmayan, belge ücretini henüz yatırmamış olan başvuru sahiplerinin de ivedilikle 22.80 YTL belge değerlendirme-kimlik ücretlerini yatırmaları ve dekontu merkezimize faks ya da posta yolu ile ulaştırmaları gerektiğini önemle duyururuz.

-Yatırmış oldugunuz dekontların üzerinde şahsın TC Kimlik numarası yazılmamışsa dekont üzerine elle TC Kimlik numarası yazılarak tekrar merkezimize dekontun faks çekilmesi rica olunur.Aksi halde kimlik gönderilmesinde sıkıntı yaşanabilir.

İRTİBAT TELEFONLARI : 0312-202 21 51-52-53

Faks : 0312-202 21 50-57-59

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ (SRC) İÇİN BAŞVURANLARIN EVRAK İNCELEMESİ VE DEĞERLENDİRİLMESİ BELLİ BİR SIRA DAHİLİNDE YAPILMAKTA OLUP, SONUÇ BELGESİ VE KİMLİK ALMAYA HAK KAZANANLARIN LİSTESİ WEB SAYFAMIZDA SÜREKLİ OLARAK İLAN EDİLECEKTİR.

HERHANGİ BİR AKSAKLIĞA MEYDAN VERMEMEK İÇİN BAŞVURANLARIN AŞAĞIDAKİ UYARILARI DİKKATE ALMALARI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

-Kimlik ve sonuç belgesi almaya hak kazanların 22,8 YTL inceleme ve belge ücretini bankaya yatırıp, aldıkları dekontu elden, posta veya faks yoluyla merkezimize ulaştırmaları gerekmektedir.

-Sonuç belgesinde eksik evrakı olduğu belirtilenler, eksiklerini tamamladıkları taktirde en kısa sürede kimliklerini alabileceklerdir.

TC Kimlik No ile SRC Sorgulama yapabilirsiniz

TC Kimlik no ile src sorgulama yapabilirsiniz bu sorgulama işleminizi İnternet’ten yapmak için gerekli sorgulama işlemi için yapmanız gerekeni bu sayfada paylaşacağız. SRC Sorgulama ve SRC belgesi sorgulama işleminizi aşağıdaki sorgulama ekranından kolaylık anında görüntüleyebilirsiniz. TC Kimlik no ile src sorgulama sayfamızdaki Sorgulama ekranına tc kimlik numaranızı yazmalısınız daha sonra Sorgula butonuna basınız ardından ekranda SRC Sorgulama işleminiz görüntülenecektir.

TC Kimlik no ile src sorgulama yapmak için Gazi Üniversitesi resmi sitesindeki “SRC Sorgulama” sayfası yoluyla “SRC Belgesi Sorgulama” işleminizi yapabilirsiniz. SRC Sorgulaması için, “SRC Sorgulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. SRC Sorgulaması için TC Kimlik No girmeniz yeterli olacaktır. SRC Sorgulama için bu sayfamızdaki sorgulamama ekranına bakınız.

ÖNEMLİ NOT: Anayasanın 20. maddesinin son fıkrası uyarınca; herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir. Mesleki yeterlilik belgeleri “e-Devlet” üzerinden takip edilecektir. TC Kimlik no ile src sorgulama sayfamızdan SRC Başvurusu için gerekli evrakları ve Başvuru sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfa üzerinden “ubgup.gazi.edu.tr” daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

C,D,E SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİNDEN HERHANGİ BİRİSİNE SAHİP OLMAYANLAR İSE(B SINIFI EHLİYETİ OLANLAR), 25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE SOSYAL GÜVENLİK KURUMLARINDAN ALINMIŞ, ÇALIŞTIĞI İŞYERİ, ÜNVANI VE SÜRELERİNİN BELİRTİLDİĞİ YAZI, VEYA TÜRÜ EN AZ T2 OLAN TİCARİ TAŞIT KULLANMA BELGESİNDEN EN AZ BİRİNİ İBRAZ ETMEK ZORUNDADIRLAR.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ‘nün uzun yıllardır yürüttüğü Mernis uygulamasının hayata geçmesiyle her vatandaşın nüfus cüzdanında bulunan bir numaradır.

Mernis projesinin sonucu olan kimlik numarası verilmesi sürecinde ülke nüfus kütüklerinde yer alan ölmüş olanlar da dahil olmak kaydıyla 1999 yılı sonu itibariyle 122.145.860 kişi kaydının veri olarak sisteme girilmesi tamamlanmıştır.

22 Ekim 2000 ‘de her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına tek bir Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası verilerek uygulamaya alınmıştır.

Uygulamanın amaçları:

 • Vatandaşlar arasında yaygın olarak kullanılan isim benzerliğinden ortaya çıkan sorunların ortadan kaldırılması.
 • Birey kimlik tespitinin hızlı bir şekilde yapılmasının sağlanması.
 • Bireyin doğumundan itibaren tüm işlemlerinin ortak bir numara ile yürütülmesinin sağlanması.
 • Kamu kuruluşları arasında bilgi alışverişinin kolaylaştırılması, vatandaşa daha hızlı ve güvenli hizmet verilmesinin sağlanması gibi amaçları kapsamaktadır.

T.C. Kimlik No, on bir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilmiş 11 rakamdan oluşan kişiye özgü bir sayıdır.

Üzerinde basit bir pariteyle hata bulma özelliği bulunmaktadır; ilk 10 rakamın toplamının birler basamağı, 11. rakamı vermektedir. Bu algoritmayı kullanan oluşturucularla yaklaşık 900 milyon kadar geçerli TC kimlik numarası üretilebilmektedir.

Ayrıca; 1, 3, 5, 7 ve 9. rakamın toplamının 7 katı ile 2, 4, 6 ve 8. rakamın toplamının 9 katının toplamının birler basamağı 10. rakamı; 1, 3, 5, 7 ve 9. rakamın toplamının 8 katının birler basamağı 11. rakamı vermektedir.

 • Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Muafiyetli SRC Belgesi Alınabilirliği Sorgulama .  Elektronik İmza. T . C . Kimlik Kartı. Banka.
 • Src Belgesi Sorgulama .
 • TC Kimlik No ile Src 1, Src 2, Src 3, Src 4 belgesi sorgulama , almaya hak kazananlar, sınav sonuçları. Src Türü Belgelerin Müracatlarının Sorgulanması .
 • EDİNME HAKKI 'nı kullanarak SRC Belgesi hakkında bilgi alabilir ve SRC Sorgulama yapabilirler.  Not: SRC Sorgulama için T . C . Kimlik Numaranız gerekmektedir.
 • Günümüzde SRC sorgulama işlemlerini herkes yapamaz. Çünkü SRC belgesi almak için ticari araç kullanmak gerekmektedir.  TC kimlik no sorgulama .
 • TC No ile SGK Sorgulama .  SRC belgesi sınavla elde edilen bir belge türüdür.  yanlıslıkla T . C . kimlik bilgimi yazdım onun gerekeni yapılmasını rica ederim .
 • Tc Kimlik No ’su ile Src 1, Src 2, Src 3, Src 4 belgesi sorgulama , almaya hak kazananlar, sınav sonuçları. Src Türü Belgelerin Müracatlarının Sorgulanması .
 • TC Kimlik no ile src sorgulama yapmak için Gazi Üniversitesi resmi sitesindeki “ SRC Sorgulama ” sayfası yoluyla “ SRC Belgesi Sorgulama ” işleminizi yapabilirsiniz.
 • ODY Belgesi Sorgulama / ÜDY Belgesi Sorgulama   * TC Kimlik No . Yukarıdaki boşlukları doldurduğumuzda src belgemizin durumunu görebiliyoruz.
 • SRC belgesi / belgeleri başvurunuzu sorgulayınız   3.
 • ISO 9001 22000 14001 OHSAS 27001 TSE CE.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir