Tatil İçin Valiz Nasıl Hazırlanır?

Sonunda yolculuk planınızı yaptınız ve heyecanla beklediğiniz tatil zamanı geldi çattı. Ülke sınırlarından çıkıp başka maceralara atılmak için can atıyorsunuz. Peki, ama ya valiz hazırlama kısmı? Tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun yanıtı biraz karmaşık gelebilir. Ancak size vereceğimiz ipuçlarıyla tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunu bir kez daha sormayacaksınız. Tatil valizi hazırlamak gözünüzde büyüyor ise sizin için derlediğimiz tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun altta vermiş olduğumuz yanıtlardan yardım alabilirsiniz. İşte tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun yanıtı…Tatil için valiz nasıl hazırlanır? - Tatil valizi nasıl hazırlanır? - Seyahat

Tatil sezonu geldi çattı, geriye yalnızca tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun yanıtını öğrenmek kaldı. Tatil valizinizi nasıl yerleştirmeniz konusunda en ufak bir bilginiz yoksa altta vermiş olduğumuz bilgiler tam size göre. Üstelik tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun yanıtını öğrendikten sonra küçük bir valize bile çok fazla eşya sığdırabileceksiniz. Tatil valizi hazırlarken sürekli birşeyleri unutuyorum ya da valizime eşyalarımı sığdıramıyorum diyorsanız işte tatil valizi nasıl hazırlanır sorusuna verdiğimiz yanıtlar.

1. Adım:  Valizinizi açık bir şekilde yere koyun. Yanınıza almayı planladığınız tüm kıyafetler için yeterli yer olup olmadığını inceleyin.

2. Adım: Yanınıza almak dilediğiniz tüm kıyafetleri çıkarın ve önem sırasına göre ayırın. Yanınıza almanızın şart olduğu kıyafetler, yanınızda götürmek istediğiniz kıyafetler ve yanıma almasam da olur dediğiniz kıyafetler gibi.


3. Adım: Ayakkabılarınızı koymak için bir alan belirleyin. Ayakkabılarınızı düz ve olabildiğince biribirlerine bitişik yerleştirin.


4. Adım:  Bakım ürünleri gibi küçük parçaları ayakkabılarınızla aynı kısma yerleştirin. Şampuan, diş macunu, duş jeli gibi günlük olarak kullandığınız herşeyi almanız gerekir. Tercih ettiğiniz ürünlerin yolculuk boylarını almaya çalışın ya da seyahat boy şişeler alıp onlara kendiniz doldurun.

İç çamaşırlarınızı, buruşmaları önemli olmadığı için çoraplarınızın içine sıkıştırabilirsiniz. Denize ya da havuza girebileceğiniz bir yere gidiyorsanız yanınıza iki çift mayo almalısınız. Mayolarınızı rulo haline getirip valizinizin köşelerine yerleştirin. Tek bir çift pijama 7 gün için yeterli olacaktır.  

5.adım:  Yanınıza her gün için bir kıyafet almanız gerekir. Önem sırasına göre ayırdığınız kıyafetleri sıra ile seçmeye başlayın. Kıyafetlerinizi ütüleyip kare şeklinde katlayın. Eğer yazlık bir yere gidiyorsanız şort ve tişörtlerinizi farklı farklı kombinleyerek yanınıza aldığınız kıyafet sayısını azaltabilirsiniz. 


6.adım:  Valizinize iletişim bilgilerinizin ve adresinizin yazdığı bir etiket ilave edin.


7. adım: Geri kalan herşey el bagajına alınmalıdır. Uçak yolculuğunda ya da yeni bir ülkeye giriş yaptığınızda gerekli olan şeyleri ulaşılması kolay bir yere koyduğunuzdan emin olun. 


8.adım: Uçuş esnasında giydiğiniz kıyafetleri özenle seçin. Rahat ama gene şık ve hoş görünen birşey giymelisiniz.


9. adım: Valizinizi hazırladıktan sonra geriye kalan tek şey tatilinizin tadını çıkarmak. İyi tatiller!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir