Tatil İçin Farklı Öneriler

Tatil İçin Farklı Öneriler

 

Yurt içine ve yurtdışına yapılan planlarda farklı rotaların keşfedilmesi, yeni yerlere ilgi duyulması hava yolu şirketlerinin de uçuşlarında değişiklikler yaratıyor. Bazı vizesiz ülkelere uçuş yapmaya başladıklarını, diğer uçuşların ise sayı olarak arttığını belirten Nane, halen plan yapmayanlar için tavsiye edilerde bulundu.

“TATİLE KEYİF ALMAK İÇİN GİDİYORUZ”

İnsanların tatile keyif almak için gittiklerini belirten Nane, “Keyif almak için tatile gittiğimiz vakit, birincisi hesaplı anlamda herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamak istiyoruz o yüzden kendi para birimini kullanan ülkeleri tercih ediyoruz. İkincisi vize almak için uzun kuyruklara girmek istemiyoruz. O yüzden de kimliğimizle gidebileceğimiz ülkeleri tercih etmek istiyoruz. Üçüncü olarak da tüm bunları birleştiren yakınsak coğrafyalardaki ülkeleri tercih ediyoruz. Bugün bu gözle baktığımızda, çevredeki ülkelerde hem kendi para birimini kullanabileceğimiz hem de vize almadan gidebileceğimiz bir çok ülke var. Ve buralara da değişik saatlerde değişik uçuşlar olduğundan tercihimiz de bu şekilde bir kaymayı göstermekte” şeklinde konuştu.

“UYGUN FİYATLI UZAK BİR DESTİNASYONU SEÇMEK İNSANIN DOĞASINDA VAR”

Farklı ülkelerin ve rotaların gündeme gelmesi ile ilgili konuşan Nane, “Avrupa ülkeleri için düşüşe geçer demeyelim, tercih farklılaşmasına maruz kalırlar. Çünkü bir defa gittiğiniz bir Avrupa kentine bir kez daha gitmek yerine daha önce hiç gitmediğiniz ve aşağı yukarı aynı fiyatlara gidebileceğiniz daha uzak bir destinasyonu seçmek insanın doğasında var. O yüzden de gerek Ortadoğu olsun gerek Uzakdoğu, Hint Okyanusu kıyıları, adaları olsun gerekse Güney Amerika olsun, burda harcayacağınız sayılar, Avrupayla kıyasladığımızda aynı fiyatlara denk geliyorsa otomatik olarak tercih bu uzun destinasyonlardan yana oluyor. Nitekim bu tür destinasyonlar uzun tatil fırsatı sunduğu için bayramlarda ya da yaz tatilinde tercih edilen noktalar olabiliyor” dedi.

Artık gemi seyahatlerinin de tercih edilebilir olmasına ilgi çeken Nane, “Gazetelerdeki reklamlarda onları daha etkin bir şekilde görebiliyoruz. Talep gördükleri için, kendilerine konuk çekmek adına da fazlası ile reklam yapıyorlar.  Ve uzun tatillerde gemi seyahatleri de ilgi çekiyor” şeklinde konuştu.

“KARADENİZ YAYLALARI REVAÇTA”

Türkiye’deki iç turizmde pozitif bir hareketlenme olduğunu belirten Nane, “Önümüz bayram biliyorsunuz. Bayramda turizm nereye doğru hareketleniyor ya da 3-5 yıl önce bu kadar yoğun ilgi görmeyen nereler vardı derseniz ben size hemen Kara Deniz Yaylaları diyebilirim. Hem yurt içerisinden hem yurtdışından çok ciddi bir akım var. Bunu biraz global ısınma ile da bağlayabiliriz. Çünkü ısının git gide mevsimin normal seviyelerinin üstüne çıktığı zamanlarda, insanoğlu eskiden yalnızca deniz kenarını tercih ediyorlardı. Ama şimdi dağı ve ormanı da keşfettiler. Oranın serinliğini de değerlendirmek istiyorlar. Eskiden bu durumu Bursa, Uludağ destek veriyordu ama şimdi insanoğlu Karadeniz’deki o muhteşem doğayı görünce orayı tercih ediyorlar. Bizim mesela sırf bu isteği karşılamak için yaz aylarında Ortadoğu’dan Kara Deniz’e direkt uçuşlarımız var” dedi.

“SEÇİMDEN ÖTÜRÜ BİLET DEĞİŞİMİNİ ÜCRETSİZ YAPTIK”

Önümüzdeki seçim dolayısıyla biletlerde yapılan değişikliklere de değinen Nane, “Tatiller bu süreçte ikiye bölündü. Ya seçim öncesine veya sonrasına alındı. Biz de biletini iptal etmek isteyen veya seçim zamanında tatilde olan ama geri dönüp oy kullanmak isteyen misafirlerimiz için bedava bilet değişimi yaptık ”ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir