Tarihimize Eşlik Eden Casio’nun Efsane Saatleri

Casio saat modelleri! Saat deyip geçmeyin! Bazı saatler vardı ki hayatımıza direkt etki eder. Teknolojinin bize sunduklarını ilikleirmize kadar hissetmemizi sağlardı. Bugün sizler için hayatınızda saatten öte çok daha fazla anlam taşıyan Casio’nun efsane modellerini hazırladık. Tarihte kısa bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

Casiotron


Her şey, Casio’nun 1974’teki bu ilk dijital saatiyle başladı.

GMW-15


GMW-15, Ay’ın evrelerini, gündoğumu ve günbatımı saatlerini gösterebiliyordu.

VDB-1000


1991’in bu dokunmatik saatinin bir telefon defteri, hesap makinesi ve not defteri vardı.

JC-11


JC-11, kalori takibi, adım ve mesafe hesaplama işini 1991’de yapabiliyordu.

BP-400


Yine 1991’de piyasaya sürülen BP-400, kan basıncınızı ve kalp ritminizi izleyebilen bir saatti. Bu saat daha nazik ve stil sahibi olmayı amaçlıyordu.

RPS-100W


Casio’nun 1993’teki bazı saatleri, incelik konusuna pek önem vermiyordu. Üzerinde büyük harflerle “Yağ ve kalori yakın” yazan pembe bir saat sizi rahatsız etmeyecekse, soldaki saat size göre olabilir.

CPW-100


1993’te çıkan CPW-100, üzerindeki pusula yardımıyla kıbleyi bulmanıza yardımcı oluyordu.

VivCel VCL-100


Casio’nun gösterdiği telefonlardan en ilginci belki de VivCel VCL-100 idi. 1994’te piyasaya sürülen saat, telefonunuzun çaldığını algılayan bir antenle geliyordu. Telefonunuz çaldığında saatiniz titremeye başlıyordu.

Uzaktan kumandalı Casio’lar


Apple Watch’un en faydalı işlevlerinden bir tanesi, Apple TV’yi uzaktan kontrol etmek. Bu Casio modelleri ise 1993’te TV’leri ve VCR’leri kontrol etmenize yarıyordu.

TSX-1300


“Termo-tarayıcı” saat, bir nesnenin kızılötesi radyasyonunu algılayarak onun yüzey sıcaklığını söyleyebiliyordu.

UV-700


1994’ün Casio’su, UV sensörüyle güneş altında güvende kalmanıza yardımcı oluyordu.

ABK-55


ABK-55, saydam LCD ekranlı analog bir saat. LCD ekranıyla telefon numaraları gibi dijital bilgileri gösterebiliyor.

HBX-100


1999’un bu saati, bilgisayarınızla kızılötesi bağlantı kurup veri aktarımı yapabiliyordu.

WMP-1

2000’de ortaya çıkan WMP-1, Casio’ya göre bileğe takılan ilk MP3 çalıcısıydı.

Oceanus


Casio, bugün gördüğünüz titanyum Oceanus gibi modellere daha çok odaklanıyor. Oceanus serisi Japonya dışında artık satılmasa da, bu saatlerin fiyatı Japonya’da 2.000 doların üzerine çıkabiliyor.

Casio, Japon elektronik alet üreticisi, 1946 yılında Tokyo ‘da kuruldu. Casio’nun bilinen en iyi aletleri: hesap makineleri, ses ekipmanları, PDA ‘ler, kameralar, müzik enstrumanları ve saatlerdir. Casio, 1957 yılında dünyanın ilk elektronik hesap makinasını piyasaya sürmüştür.

  • Ana Sayfa Alışveriş Tarihimize Eşlik Eden Casio ’ nun Efsane Saatleri .  Casio saat modelleri! Saat deyip geçmeyin! Bazı saatler vardı ki hayatımıza direkt etki eder.
  • Tarihimize Eşlik Eden Casio ’ nun Efsane Saatleri .  Casio saat modelleri! Saat deyip geçmeyin! Bazı saatler vardı ki hayatımıza direkt etki eder.
  • Efsane Saat CASIO F91W 1. Daha Fazla. Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az.  Şikayet. tarih varmı bunda köşede bir 26 yazıyor ama değiştiremiyorum.
  • alanında kendini kanıtlamış olan Casio , geçmişte efsane haline gelmiş saatler geliştirdi ve halen geliştirm   Casio ’ nun saatin tanıtımını yapacağı tarih ise henüz bilinmiyor.
  • Watch, Samsung Gear S, Moto 360 veya LG Watch Urbane gibi rakipler eşlik ediyor.  bakmamızı sağlayan efsane Casio , akıllı saat pazarına girmek için hazırlıklara başladı.
  • Peki Casio ' nun efsane saatlerini hatırlıyor musunuz? İşte bir zamanlar yoğun ilgi gören o saatler   Giriş Tarihi : 06.01.2017 14:47. 5. 25. İşte Casio ' nun yeni akıllı saati .
  • Kolumuza taktığımız andan itibaren kalbimize eşlik eden başka bir aksesuar var mıdır?  Casio 2011 saat modelleri bu sene de oldukça çeşitli ve ergonomik.
  • Yemeğe Eşlik Eden Lezzetler. Fiyat. 160TL. Program Ortağı. : d.ream Akademi. Tarih ve saat .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir