Tanju Çolak ‘Yılın Gafı’na İmza Attı Sosyal Medya Sallandı!

Tanju Çolak Twitter’da neden TT oldu? Tanju Çolak’ın Çaykur Rizespor ve Galatasaray maçı ile ilgili yazdığı köşe yazısı sosyal medyayı salladı. Ama yanlış anlaşılmasın insanlar yazı güzel olduğu için değil, Çolak’ın maçta oynamayan futbolcu ile ilgili yorumda bulunup gaf yapmasını konuşuyor. İşte o çok konuşulan yazı ve detaylar;


Eski milli futbolcu ve spor yorumcusu Tanju Çolak, bugünkü köşesinde Çaykur Rizespor ile Galatasaray arasındaki Ziraat Türkiye Kupası maçını ele aldı. Ancak Tanju Çolak, maçla ilgili değerlendirmelerde bulunduğu yazısında öyle bir gaf yaptı ki okuyan herkes Böylesi Yok dedi.

Tanju Çolak, Star gazetesinde yer alan yazısında, sakatlığı nedeniyle haftalar önce sezonu kapatan Çaykur Rizesporlu Kweuke için ‘etkisizdi’ yorumunu yaptı. Çolak’ın bu ifadesi ‘yılın gafı’ olarak yorumlanırken, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Çolak, kısa süre içinde TT oldu. Hakkında binlerce tweet atıldı.

İşte Tanju Çolak’ın yazısının o bölümü:

“Sarı-kırmızılı takımın bu sezon Avrupa’ya çıkışın tek yolu olarak kalan kupaya ulaşmaktan başka seçeneği yok. Galatasaray kazanmak için elinden gelenden fazlasını yapmak zorundaydı. Her iki takım da defans arkasına ve arasına atılan toplarda büyük sıkıntı yaşadı. Bu da iki ekibin takım savunmasında ciddi sorunlar sıkıntıların olduğu bir sezon geçiriyor demektir. Hala Semih’in sağ bekte, Sabri’nin sağ önde oynatılmasını anlayamadım. Sabri oynadığı ön bölgede çok etkisizdi. Emre’nin golünden sonra, 500. maçına çıkan ve Rize ile oynanan karşılaşmalarda golleri olan Sneijder’in sakatlanıp oyundan çıkması Galatasaray’ın zaten sınırlı olan hücum gücünü iyice azalttı. Rize topun hakimi gibi görünse de etkili gol silahı Kweuke çok etkisizdi.”

İnternette düzeltildi

Gazetede bu şekilde çıkan yazının, gazetenin internet sitesinde ‘ Rize topun hakimi gibi görünse de etkili gol silahı Kweuke’nin yokluğunda çok etkisizdi’ biçiminde düzeltildiği görüldü.

Tanju Çolak’ın gafı ile ilgili sosyal medyada atılan bazı tweetler… 

@edasertturk
Tanju Çolak peki beni nasıl buldun? Hadi bunu geçtim de onca şeye rağmen Türkiye şartlarında hâlâ futbol tutkunu olunmasını anlayamıyorum.

@nlyyilmaz
olmayan futbolcu için “etkisizdi” diye yazı yazan Tanju Çolak, hangi maçı izledi acaba?

@Archerenes
Tanju Çolak; George Hagi’nin performasını beğenmedim maçın en kötüsüydü..

@funverdi
Tanju Çolak, Rizespor’da Sarı Hüsnü ve Hakan Tecimer’in performanslarını da yazsaydı keşke

@BesiktasiSevdik
Maçta oynamayan Kweuke için “çok etkisizdi” diyen futbol otoritesi Tanju Çolak’a kocaman alkış!

  • ile ilgili yorumda bulunup gaf yapmasını konuşuyor.  öyle bir gaf yaptı ki okuyan herkes Böylesi Yok dedi.
  • Avrupa eski gol kralı milli futbolcu Tanju Çolak , bugünkü köşe yazısında skandal bir hataya imza attı ..
  • Eski milli futbolcu ve spor yorumcusu Tanju Çolak , Star gazetesindeki Çaykur Rizespor Galatasaray maçının değerlendirme yazısında büyük bir gafa imza attı .  Sosyal Medya .
  • büyük bir gafa imza attı .
  • büyük bir gafa imza attı .
  • büyük bir gafa imza attı .
  • yazısında büyük bir gafa imza attı .  ' yılın gafı ' olarak yorumlanırken, sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi.
  • Çolak 'ın bu ifadesi ' yılın gafı ' olarak yorumlanırken, sosyal medyada büyük yankı yarattı  Tıkla .
  • Eski milli futbolcu ve spor yorumcusu Tanju Çolak , Star gazetesindeki Çaykur Rizespor Galatasaray maçının değerlendirme yazısında büyük bir gafa imza attı .
  • İmzalar atıldı.  Çolak 'ın bu ifadesi ' yılın gafı ' olarak yorumlanırken, sosyal medyada büyük yankı yarattı.  Tanju Çolak 'ın gafı sosyal medyayı salladı .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir