Taciz Olaylarından Sonra Atılan Skandal Tweetler!

Türkiye bugün Bağdat Caddesi’ndeki tecavüz olayını konuştu. 19 yaşındaki bir kıza tecavüz eden saldırgana, sosyal medyada gün boyu tepki yağdı. Binlerce kişi bu olayla ilgili  etiketi ile tweet attı.

Şamil İğde isimli Twitter kullanıcısı da bir anket yaptı. Ve “19 yaşındaki bir ‘kız’ gece 03:00’te Bağdat Caddesi’nde ne tür bir eğlenceden dönebilir?” ifadelerini kullandı.

 

İşte o dakikadan itibaren gündem bir anda bu tweete döndü ve tepkiler çığ gibi büyüdü.

İğde, gelen tepkiler üstüne anketi kaldırmak zorunda kaldı. Ama bu çirkin tweetten sonra akıllara diğer skandal tweetler geldi. İşte yakın geçmişimizde yaşanan taciz ve tecavüz olayları sonrasında atılan o skandal tweetler.

Sevda Türküsev


Yeni Şafak yazarı Sevda Türküsev, Özgecan Aslan cinayeti sonrası Twitter ‘da Sendeanlat etiketi ile başlarından geçen taciz olaylarını anlatan kadınlara, “Susun ve doktora gidin” önerisinde bulunmuştu.

Binnur Günay


Binnur Günay ise Özgecan’ın canice ölüdürülmesi hakkında ‘kitle eylemleri oluşturmak için seçilmiş konu’ yazmıştı. Günay bunu yaparken de Özgecan’ın Alevi olmasını, yanında biber gazı taşımasını ve Selahattin Demirtaş’ın açıklama yapmasını kaynak göstermişti.

Cemile Bayraktar


Yeni şafak yazarı Cemile Bayraktar da Özgecan’ın başına gelenlerin ‘normal’ olduğunu yazıp Amerika’yı örnek vermişti.

Nihat Doğan


Şarkıcı Nihat Doğan da attığı tweet ile büyük tepki çekmiş bu mesajı günlerce konuşulmuştu.

 

İstismar

Taciz birçok kötü davranışı kapsamaktadır. Kelime hukuki bir anlamda kullanıldığı zaman tehdit edici, rahatsızlık veren ve toplum tarafından tasvip edilmeyen davranışları kasteder. İfade özgürlüğünü destekleyen toplumlar da, sadece ısrarla tekrarlanan ve doğru olmayan ifadeler hukuki anlamda taciz sayılır. Cinsel taciz , ısrarcı ve istek dışı cinsel yaklaşımlar için kullanılan terimdir. Bu tür taciz genellikle sokakta yalnız yürürken bazende iş ortamlarında gerçekleşir ve cinsel yaklaşımları geri çevirmek mağdur kimseyi dezavantajlı bir durumda bırakabilir.

  • Binlerce kişi bu olayla ilgili #SessizKalmıyoruz etiketi ile tweet attı .  İşte yakın geçmişimizde yaşanan taciz ve tecavüz olayları sonrasında atılan o skandal tweetler .
  • CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı'nın İstanbul'daki terör saldırısının ardından paylaştığı skandal tweet sosyal medyada tepki topladı.
  • 25 Oca 2016 tarihinde yayınlandı.
  • Telgrafhane Bizi Twitter 'dan takip edin.  Sözcü gazetesi yazarı Zeynep Gürcanlı, bugünkü yazsında Gençlik ve Spor Bakanlığı'nı sarsan tecavüz olayını yazdı.
  • toplum tarafından dövülmeyecek kadındır, toplum tarafından gülünçle karşılanacaktır. otobüste kız beni taciz etti diyen erkek benzeri: deniz  twitter . google plus. mail at .
  • Tacizle suçlanan okul müdür yardımcısı, "En fazla geri hizmete çekilirim" derken, ilçe milli eğitim müdürü ve okul müdürünün tepkisi " öyle şey yapmaz", "haberim yok" oldu.
  • Alın size insanın kanını donduran bir olay daha   Müvekkilim, en son olaydan sonra artık evde agresif hareketlerde bulunuyor ve okula gitmek istemediğini söylüyor.
  • Paylaş Tweet .  Bu skandal akıllara Türkiye'de 2 yıl önce yaşanan mide bulandırıcı iki olayı hatırlattı.  Çocuğa cinsel taciz oranında büyük artış.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir