Süper Mario’da Dünya Rekorunu Kırdı!

Çocukluğumuzun efsane oyunu süper mario’da rekor kırıldı… Galiba içinizde Mario oynamayan yoktur. Mantarlar, kaplumbağalar, altınlar, çiçekler böcekler, ve güzeller güzeli prenses… Siz büyüdünüz belki artık oynamıyorsunuz ama efsane oyun Mario’yu hala oynayanlar ve. Hatta Marıo’da sonunda Dünya Rekoru Kırıldı!


Super Mario Bros’u bilmeyen yoktur. Çocukluğumuzun oyunu Mario, üzerinden yıllar geçse bile hala popülerliğini koruyor ve hala dünya genelinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Mario çılgınlığı geçtiğimiz günler de yeniden canlandı. 30 yıldan fazla karşımıza çıkan Mario, yıllar geçse de, bir çok oyuncu tarafından oynanıyor, her geçen gün farklı haber ve videolarla karşımıza çıkıyor.

Mario’da Dünya Rekoru Kırıldı!

Dijital çağın gelişmesi ile son 5 yıldır, oyuncular arasında prensesi en hızlı kurtarma yarışı yapılıyor. Oyunu hızlı bitirenlerin yer aldığı liste de, artık yeni bir isim var, hem de dünya rekorunu kırarak bu listeye yerleşti. Kullanıcı tarafından açılan Twitch yayınında, dünya rekoru kırıldı. Darbian isimli yayıncının rekoru 4 dakila 57 saniye 260 milisaniye. Daha önceki rekorun sahibi Almanyadan, i_o_l kullanıcı adına sahip birisiydi. Darbian tarafından açılan Twitch yayınında, canlı yayın da bu şekilde dünya rekoru kırılması sonrasında hem kullanıcıların hemde yayıncının tepkisi ise gerçekten görülmeye değer.

Prensesi kurtarmak adına bu zamana kadar en yüksek rekor bu oldu. Yayıncının canlı yayındaki videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz ;

Gördüğünüz üzere artık ne kadar çalıştıysa, adam kafasını kaldırmadan her yeri ezberlemiş. Eee tabii Mario oynamakta bir anlamda bunu gerektirir.

Super Mario Bros. is a platform video game developed and published by Nintendo for the Nintendo Entertainment System home console. Released as a sequel to the 1983 game Mario Bros. , Super Mario Bros. was released in Japan and North America in 1985, and in Europe and Australia two years later.

It is the first game in the Super Mario series of games. In Super Mario Bros., the player controls Mario and in a two-player game, a second player controls Mario’s brother Luigi as he travels through the Mushroom Kingdom in order to rescue Princess Toadstool from the antagonist Bowser .

In 2005, IGN ‘s poll named the “pioneering” and “highly influential” title as the “greatest game of all time”, considering it to have aided in resurrecting the crashed American video game market of the 1980s. The game’s mid-1980s release served to further popularize the side-scrolling subgenre of the already popular platform video game genre of the early 1980s. In addition to its definitive features, the game has also sold well, and was the best-selling game of all time for a single platform for approximately three decades at over 40 million units, until Nintendo’s Wii Sports took that title. The commercial success of Super Mario Bros. has caused it to be ported to almost every one of Nintendo’s major gaming consoles. Nintendo released special red variants of the Wii and Nintendo DSi XL consoles in re-packaged, Mario-themed limited edition bundles in late 2010 as part of the 25th anniversary of the game’s original release.

  • Super Mario 'nun, 4 dakika 57 saniyeyle dünya rekorunun kırıldığı bölüm geçme videosu.
  • 15 Aralık’ta iOS tabanlı iPhone ve iPad mobil cihazlar için yayınlanan Super Mario Run oyunu indirme rekoru kırdı .
  • Super Mario Bros’un dünya rekoru tekrardan kırıldı.  Önceki dünyanın en hızlı bitirme rekorunun süresi 4 dakika 58 saniyeyken yeni rekor 4.57.69 oldu.
  • Super Mario Bros'u almış ve dünya rekorunu tekrardan kırmayı kafasına takmış.
  • Nintendo'nun mobil alandaki ilk oyunu olan Super Mario Run, indirilmeye sunulduğu ilk gün rekor kırdı .  Fakat bu rekor Apple tarafından resmi olarak hiç açıklanmadı.
  • 4 Dakikada Mario 'yu Bitirip Dünya Rekoru Kırdı .  Süper Mario ' da dünya rekorunu kırdı . Agar.ıo 1.000.
  • Nintendo yıllar sonra çıkardığı Mario oyunları serisine geçtiğimiz hafta Super Mario Run'u ekleyerek ilk defa mobil platforma oyun çıkarmıştı. Super .
  • Japon oyun forması Nintendo’nun efsanevi oyunu Super Mario ’nun mobil versiyonu tüm zamanların indirilme rekorunu kırdı . Fakat şirketin hisseleri düşmeye devam ediyor.
  • Son zamanların en çok oynanan mobil oyunlardan olan Super Mario Run, Android ve iOS telefonlarda indirilme rekoru kırdı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir