Şubat Öğretmen Atamaları Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığınca 104 branşa 30 bin kadro için öğretmen ataması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı törenle gerçekleştirdi. Törende konuşan Erdoğan eğitim sistemine değindi ve “Eksiklerimiz var ama devasa sorunlarımız yok” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, 104 branşa 30 bin öğretmenin atamasını yaptı. MEB Şura Salonu’nda düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da katıldı.

Atama sonucu sayfası için

Öğretmen sayısı 923 bin 133 oldu

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da törende yaptığı konuşmada;
“Bu 30 bin atamayla birlikte, 893 bin 133 olan öğretmen sayımız, 923 bin 133’e çıkıyor. 2003’te 543 bin 896 öğretmenimiz vardı. 2003 yılından bugüne kadar 542 bin 120 öğretmen ataması yapıldı. Bu rakam şu andaki öğretmen sayımızın yaklaşık yüzde 59’una tekabül ediyor. 104 alanda 81 kente 30 bin öğretmen ataması gerçekleştirdik. Bu rakam şu andaki öğretmen sayımızın yaklaşık yüzde 59’una tekabül ediyor. Yani şu anda görev yapan her iki öğretmenden biri bu dönemde atandı. Yine bu atamayla birlikte Türkiye genelinde, öğretmen doluluk oranımız yüzde 93’e ulaştı. 2003’ten itibaren engelli öğretmen atamasına sizlerin talimatıyla özel önem ve öncelik verdik. 2003’den bugüne kadar 2 bin 705 engelli öğretmenimiz atandı”. dedi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın daha önce açıkladığı branşlara göre ayrılan kontenjanlar oranları için tıklayın

  • Adaylar 2017 Şubat öğretmen atamaları konusunda gelişmeleri, atılan adımları ve yapılan açıklamaları yakından takip ediyor.
  • Öğretmen atamaları ile ilgi bir çok öğretmen adayının gözü kulağı Şubat atamalarında .
  • Şubat öğretmen atamaları yapılacak mı? sorusu binlerce öğretmen adayının sık sık yanıt aradığı soruların başında geliyor.
  • Buna göre 2017 yılında MEB bünyesinde 30 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek.  Öğretmen atamalarının en geç Şubat ayı içerisinde yapılması bekleniyor.
  • Öğretmen atamaları arap saçına döndü. Yüzbinlerce atama bekleyen öğretmen , MEB'den gelecek atama haberini bekliyor.
  • Şubat 2017 öğretmen atamaları başvurusu nasıl yapılır ? Sorularının cevapları merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 20 bin öğretmen ataması yapılacağını söyledi.
  • Öğretmen atamaları için bakanlık takvimi ne zaman açıklayacak.
  • Şubat ayının 2. Haftasından itibaren başvuruları başlatılacak olan 20 bin öğretmen atamasında hangi branşlarda en az atama yapılacak soruları sorulmaya başladı.
  • Öğretmen adaylarının merak ettiği soru şu , Şubat ayında öğretmen ataması olacak mı ?  Bu sorunun cevabını arayan öğretmen adayları için bir haftadır araştırma yapıyoruz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir