Stresle Mücadele Etmek İçin 7 İpucu

 

Mum ışığı eşliğinde güzel bir duş alın. Bu sırada sakinleştirici müzikler dinleyin. Bu sizin rahatlamanızı sağlayacaktır. Banyo hoparlörü kullanırsanız, bu müzik sizi daha çok etkileyecektir.

Telefonunuza farklı oyunlar indirin ve oyunları geçmeye çalışın. Yarış oyunları bulun. Farklı oyuncuları geçmeye çalışın. Adrenalin sizin vücudunuzdaki bütün stresi atacaktır.

İnstagram’dan köpek sayfalarını takip edin ve onların sevimli hallerin izleyin. Sadece köpek değil, çeşitli hayvan videolarını izleyin, onların dünyası sizin dünyanızı unutturacaktır.

Herhangi bir yoga pozisyonunda bir süre durmayı deneyin.

Bir yetişkin boyama kitabı satın alın ve farklı farklı renklerle uğraşın. Boş bir kağıdı güzelleştirmek, içinizin aydınlanmasına, renkleri bir daha algılamanıza yardımcı olacaktır.

Doğa yürüyüşü yapın. Temiz hava, farklı ortam, hareket etmek sizin bütün kötü enerjinizi alacaktır.

Arkadaşlarınızla buluşun ve güzel bir akşam eğlencesi yaşayın. Farklı konulardan konuşmak kendi düşüncelerinizi unutturacaktır.

 

Stresle Mücadele Etmek İçin 7 İpucu

Stres, vücudun çeşitli içsel ve dışsal uyaranlara verdiği otomatik tepki.

Stres; fizyolojik ve psikolojik olmak üzere ikiye ayrılabilir. Fizyolojik stres sadece HPA aksı üzerinden etki gösterirken, psikolojik stres varlığında bu aksa limbik sistem de –özellikle hipokampus ve amigdala – dahil olmaktadır .

Stres maruziyetin artması; katekolaminler , adrenalin , noradrenalin ve adrenal glukokortikoitlerin sempatoadrenal salınımını artırarak katabolizmayı artırmaktadır. Bunun sonucunda lipolizi ve glikoz reservlerinin mobilizasyonunu artırır. Bu olay, enerji substratlarının dağılımını ve kullanılabilirliğini artırmada rol oynamaktadır . Davranışsal, otonom , immün ve endokrin sistemlerle ilişkili nöronlarda bulunan CRF, memelilerde öğrenme ve duygulanımla ilgili nöronal yapılarda bol miktarda bulunmakta, memelilerde stres yanıtında önemli bir rol oynamaktadır .

HPA aksı kompleks geribildirim mekanizmalarına sahip nöroendokrin bir yolaktır. Bu yolağın, stres maruziyeti sonucu artan aktivitesi hipotalamik corticotropin-releasing hormone ‘ın salınımı ile ilgilidir . Strese tekrar maruz kalma, hipotalamus-pituitary-adrenal aksında stres yanıtını düzenleyen önemli bir alandan salınan CRF; hipatalamo-hipofizer portal sistemde taşınarak ön hipofiz bezine ulaşmaktadır. Burada anterior lobun proopiomelanocortin üreten hücreleri –POMC öncülünün bir son maddesi olan ACTH ‘ı üretmek için- eşzamanlı olarak aktive olur. Dolaşımdaki ACTH adrenal kortekse vardığında, steroidogeneze ve plazma glikokortikoit miktarının artmasına neden olmaktadır .

Stresle Mücadele Etmek İçin 7 İpucu Özet Bilgiler

  • Stresle Mücadele Etmek İçin 7 İpucu . Mum ışığı eşliğinde güzel bir duş alın. Bu sırada sakinleştirici müzikler dinleyin.
  • Stresle Mücadele Etmek İçin 7 İpucu . Mum ışığı eşliğinde güzel bir duş alın.  Farklı oyuncuları geçmeye çalışın. Adrenalin sizin vücudunuzdaki bütün stresi atacaktır.
  • Stresle başa çıkmak için 7 ipucu 26 Kasım, 20:42'de eklendi.  Aşırıya kaçmadan hafif kondisyon sporları, stres ve olumsuz sonuçlaryla mücadele için ideal.
  • Ancak bazı basit yöntemler yardımıyla stresle baş etmek mümkün. İşte 7 ipucu   Aşırıya kaçmadan hafif kondisyon sporları, stres ve olumsuz sonuçlaryla mücadele için ideal.
  • sporları yapın Aşırıya kaçmadan hafif kondisyon sporları, stres ve olumsuz sonuçlaryla mücadele için ideal.  Stresle Başa Çıkmak İçin 7 İpucu . Sağlık Rehberi 225 okuma.
  • Stresle başa çıkmak için 7 ipucu 26 Kasım, 20:42'de eklendi.  Aşırıya kaçmadan hafif kondisyon sporları, stres ve olumsuz sonuçlaryla mücadele için ideal.
  • 1. Alarm dönemi(reaksiyonu): Bu dönem, organizmanın dış uyaranı stres olarak algıladığı durumdur. Organizma mücadele ederek ya da kaçarak stresten korunmaya çalışır.
  • Beraberinde birçok hastalığı da getiren modern çağın sorunlarından olan stresle mücadele etmek ve hayatı daha düzenli hale getirmek yaşam kalitesi için oldukça önemli.
  • Bazı basit yöntemler yardımıyla stresle baş etmek mümkün.  Aşırıya kaçmadan hafif kondisyon sporları, stres ve olumsuz sonuçlaryla mücadele için ideal.
  • Öfkeden Kaçınmak İçin 7 Güçlü İpucu .  Öfke İle Mücadele İçin 10 Yol Şubat 16, 2015.  Stresler İçinde Kavrulan Gence 10 Tavsiye. İslam.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir