Spotify vs. Apple Music

Spotify ve Apple Music, belki de kıyasıya rekabet içerisinde olan iki müzik dinleme servisi olarak göze çarpıyor. Şu zamanlarda, Spotify’ın önderliği yıllardan gelen tecrübe akabinde devam ederken, Apple Music de kendisinin tahtını zorluyor gibi görünüyor. Ancak, en azından kullanıcı bölümünde Spotify’ın hala açık ara önde olduğunu belirtmemiz gerek. Apple Music, 3 Ay bedava verdiği üyelik ile epey kullanıcı kazanıp, ivme yakalasa da; Spotify’ın yıllardır oluşturduğu bu tiranlığa hiç şüphesiz erişemedi bile. Dönemin en iyi iki çevrimiçi müzik dinleme servisini, bu yazıda hep birlikte incelerken bu incelemeyi farklı bakış açıları ile yapmaya gayret edeceğiz.

Ses Kalitesi

Ses kalitesi açısından elbette pek bir fark olmadığını çoğu zaman söyleyebilirsiniz ancak “iyi müzik” dinlemek isteyen pek çok insan bu duruma dahi dikkat edebiliyor. Spotify’ın içerisindeki bazı albümlere göz attığımızda maalesef ses kalitesinin epey kötü olduğunu görebiliyorsunuz. Kaldı ki, ücretsiz üyelikler yalnızca orta kalitede sese erişebilmekteler. Oysa, Apple Music’te aynı albümü açtığınızda çok net bir ses kalitesinin varlığını göreceksiniz. Bu sebepten, bu versusun kazananı Apple Music diyebiliriz.

Arşiv

Arşiv açısından, aslında yabancı ülkelerde epey geniş bir arşivi bulunan iTunes ve Apple Music; Türkiye’de bu konunun sıkıntılarını yaşıyor ve üyelerine çoğu zaman, çoğu albümü açmıyor. Bu sebepten, hem Türk plak şirketleri ile anlaşmaları bulunduğundan hem de çoğu zaman ilk olarak bu mecrada albümlerin sunulmasından ötürü kazananın Spotify Music olduğu söylenebilir.

Çalma Listeleri

Hemen herkesin en sevdiği olaylardan bir tanesi de; günümüzde her çevrimiçi müzik servisinde bulunan çalma listeleri hizmeti. Bu hizmetin Apple Music’te henüz gelişme gösterdiğini, açılan çalma listelerinden rahatlıkla görebiliriz zira her çalma listesi çok az parçadan oluşuyor ve bu çoğu zaman kullanıcıları tatmin etmiyor. Spotify Music’te ise pek çok yönden, kapsamlı ve iyi çalma listeleri mevcut. Modunuza göre bir çalma listesini burada muhakkak bulabiliyorsunuz. Bu sebepten, Çalma Listeleri kategorisinde Spotify’ın birkaç adım daha önde olduğunu ve Apple Music’in gelişmesi gerektiği rahatlıkla belirtilebilir.

Ücret

İki uygulama da hemen hemen aynı ücret tarifesi ile hizmet veriyor ancak Spotify’ın kampanyaları Türkiye’deki şirketlerle anlaşmalı olduğundan çok daha sık gerçekleşiyor ve ilk üç ay üyeliğin bedava olduğu Apple Music’e nazaran Spotify’da da aylık 0.90 kuruşa ilk üç ay üyelik alabiliyorsunuz. Bu sebepten, bu versusta kazananın olmayacağı söylenebilir. Hangisini beğeniyorsanız, ona kaydolun ve aynı parayı ödeyin.

 

 

Spotify vs. Apple Music

The following is a list of on-demand music streaming services. The services offer streaming of full-length content via the Internet as a part of their service, without the listener necessarily purchasing a file for download. This type of service is comparable to internet radio . Many of these sites have advertising and offer non-free options in the style of an online music store . For a list of online music stores that provide a means of purchasing and downloading music as files of some sort, see: Comparison of online music stores . Many of both types of sites offer services similar to an online music database.

apple music spotify karşılaştırma, apple music vs spotify ekşi, apple music vs spotify sound quality, apple music offline dinleme, apple music ses kalitesi, apple music fiyat, spotify apple music aktarma, apple müzik internet yiyor mu

Spotify Vs. Apple Music Özet Bilgiler

  • apple music vs spotify . şükela: tümü
  • klasik bir soru bulunuyor: Şimdi hangisi daha iyi olur, Spotify mı, Apple Music mi?  (O paranın hakkı verilmeli sonuçta) Bu nedenle bilgisayarınızdan vs birçok cihazdan da
  • Apple Music ile Spotify müzik servislerini karşılaştırdık. Birbirine çok benzer özellikler sunan iki müzik servisi bakalım birbirlerinden hangi özellikleriyle ayrılıyor.
  • When it comest to subscribers, the undisputed king of on demand streaming music is Spotify . With a reported paid user base surpassing 40 million subscribers
  • The streaming music wars are on, with Apple Music and Spotify now locked in a battle on price, features and artist selection. But how do they compare on sound quality?
  • Founded in 2006, Spotify is a music streaming service which has been first launched in 2008. It offers a large music database, thousands of playlists
  • Ana Sayfa Apple Music Apple Music vs . Spotify Premium.  Apple Music ile Spotify Premium un kişisel kullanım ücretleri aynı bu noktada birbirlerinden sıyrılamıyorlar.
  • Spotify vs Apple Music 2017: Pricing/Subscription Fee. Free, ad based free price tier is only offered by Spotify ! Cost effective Student Plan[New] arrived at Apple Music !
  • In this article, we'll examine how Amazon's service compares to Spotify and Apple Music .  Amazon Music Unlimited vs . Prime Music : What's the Difference?
  • Apple Music müzik öncelikli, Spotify kullanıcı öncelikli bir servis.  İlk üç ay ücretsiz dinleme teklifiyle gelen Apple Music fiyatları Spotify ile aynı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir