Spotify 2016’nın Enlerini Belirledi

Spotify, çevrimiçi müzik dinleme servisi olarak belki de günümüzün en büyük platformlarından biri haline geldi ve artık bu kuşak, radyo yerine Spotify dinlemekle meşhur olup haber sitelerine konu oluyorlar. Günümüzde ciddi anlamda radyonun yerini alan bir müzik platformu olarak Spotify’da yediden yetmişe hemen her albümü bulabildiğiniz gibi, hemen her ülkede online olarak bu platformu kullanabilmeniz de yine büyük bir artı. Çevrimiçi müzik dinleme servislerinde, son yıllarda gelen haklı rekabetle birlikte Apple Music de bu furyaya katılmış ancak kısa süre içerisinde büyük bir ivme kazansa da Spotify’ı yakalayamamıştı. Spotify’ın liderliğini sürdürmesindeki en büyük etken şüphesiz daa eski ve daha dinamik bir yapıya sahip olması. 2016 Yılında da, sizler için harika bir enler listesi sunan Spotify’ın listelerine, eğer bir Spotify üyesiyseniz direkt olarak ana sayfanız içerisinden ulaşabiliyorsunuz.

 

2016 Yılının En İyi Şarkıları

Spotify’ın hazırladığı en güzel listelerden bir tanesi olan 2016’nın en iyi şarkıları; belki de sadece Spotify tarafından değil, herkes tarafından kabul edilebilir bir liste olarak karşımıza çıkıyor. Listede ilk sırada, Drake’in One Dance’i yer alırken bunun dışında Sia, Justin Bieber, Rihanna, Adele gibi isimler de mevcut. Siz de bu listeye kendi ana sayfanızdan ulaşabilirsiniz.

 

2016’nın En İyi Sanatçıları

Spotify’ın yaptığı ikinci liste ise 2016’nın en iyi sanatçıları içerisinden seçkiler oluşturuyor. Listede, başta Kanye West olmak üzere The Weeknd, Eminem, Beyonce gibi sanatçılar mevcut. Hak ettiği değeri fazlasıyla gören bu listenin ardından Spotify’ın sunduğu bir diğer liste ise kadın sanatçıları içeriyor ve 2016’nın En İyi Kadın Sanatçıları arasında hiç şüphesiz başı Rihanna çekiyor. Rihanna dışında Sia ve Adele’de dikkatleri üzerine çekerken, Nicki Minaj, Ellie Goulding de yine kadın sanatçılar içerisinde yerlerini alıyorlar.

Spotify, her yıl size özel listesini yapmayı da asla ihmal etmemiş ve kısa süre içerisinde bu listeleri e-posta adresinizde bulabiliyorsunuz. Özellikle son dönemde neleri dinlediğinizi, nelerden haz aldığınızı; en çok hangi sanatçıyı, neden dinlediğinizi bu istatistikler tablosunda bulabilirsiniz. 2016’nın En İyileri ayrıca size özel bir çalma listesi ile de sunuluyor ve sizin için 2016’da en çok dinlediğiniz şarkılar Spotify ana sayfasında yine bulunabilir. Her üyeye özel olarak hazırlanan bu listelerde yer yer gülümseyebilir, yer yer “ben bunu neden bu kadar dinlemişim?” diyebilirsiniz.

Spotify 2016’nın Enlerini Belirledi

spotify.com/tr/

spotify.com/

Spotify İsveçli bir müzik veri akışı servisi olup aralarında Sony , EMI , Warner Müzik Grubu , The Orchard ve Universal ‘in de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin vermektedir. Sistem Windows , Mac OS X , iOS , Linux işletim sistemlerini kullanan bilgisayarların yanı sıra taşınabilir aygıtlardan Android , Windows Mobile , S60 ve webOS işletim sistemlerini kullanan aygıtlar üzerinden erişilebilir. .

Sonos üzerinde Spotify 2011 Mart ayından itibaren erişilebilmekte ve Finlandiya, Fransa, Hollanda, Norveç, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık’ta kullanılabilmektedir.

Müziklere sanatçı, albüm, plak şirketi, tür ya da çalma listesinin yanısıra doğrudan arama ile erişilebilir. Masaüstü istemcilerinde dinleyiciler, uygulama üzerinde bulunan bağlantı aracılığı ile dinledikleri müziği ortak satıcılar üzerinden satın alabilirler. Ekim 2008’de yeni kurulmuş İsveçli bir şirket olan “Spotify AB” tarafından yayımlanan servisin 15 Eylül 2010 itibariyle on milyon kullanıcısı olduğu; bu kullanıcıların bir milyonunun ise ödeme yapan kullanıcılar olduğu belirtilmiştir.

Kullanıcılar ister görsel ve radio tarzındaki reklamlarla desteklenen ücretsiz bir hesap açabilir ister ödemeli abonelik satın alarak daha yüksek bitrate akışı ve çevrim dışı erişim gibi bir dizi fazladan özelliğe sahip olabilirler. Spotify’ı taşınabilir aygıtlar üzerinde kullanabilmek için “Premium” hesap gereklidir.

Spotify şimdilik sadece Avrupa’nın bazı bölgelerinden erişilebilmekte ve ücretli abonelikler sadece bazı ülkelerde kredi / hesap kartı ya da PayPal hesabı bulunan kullanıcılar tarafından kullanılabilmektedir.

Spotify 2016’Nın Enlerini Belirledi Özet Bilgiler

  • Spotify 2016 ’ nın Enlerini Belirledi . Haber Boylesi Yok . 23/12/2016.  Spotify ’ın yaptığı ikinci liste ise 2016 ’ nın en iyi sanatçıları içerisinden seçkiler oluşturuyor.
  • Spotify Listeleri Açıkladı: 2016 ’da En Çok Kimleri Dinledik?  Spotify TOP listelerine göre Drake, 2016 ’da dünyada en çok dinlenen şarkı ve albümün sahibi oldu.
  • 2016 ' nın En Çok Dinlenenleri Belirlendi . Spotify 2016 ’ nın en çok dinlenen sanatçılarını, albümlerini, şarkılarını ve yılın müzik trendlerini gösteren verileri yayınladı.
  • Spotify 2016 ’ nın Enlerini Paylaştı. Tarafından admin . Ara 12, 2016.  Herkes için Müzik diyerek yola çıkan Spotify , 2016 yılında en çok dinlenen şarkı, sanatçı ve albümleri
  • Spotify 2016 ’ nın en çok dinlenen sanatçılarını, albümlerini, şarkılarını ve yılın müzik trendlerini gösteren verileri yayınladı.  2016 ’ nın en çok dinlenen albüm listesi ise şöyle
  • Spotify 2016 ’ nın en çok dinlenen sanatçılarını, albümlerini, şarkılarını ve yılın müzik trendlerini gösteren verileri yayınladı.  İşte 2016 ' nın en çok dinlenenleri
  • TIME dergisi, bu uygulama pazarı içindeki en iyi 50 uygulamayı belirledi .  28 Aralık 2016 Çarşamba 17:11.  Spotify Venmo Messages Signal Snapchat Pokémon Go WhatsApp
  • JustJared sitesi 2016 yılının en popüler aktörlerini açıkladı. İşte o liste: 25. Will Smith 24. Chris Hemsworth 23. Henry Cavill 22. Michael Fassbender 21. Kit Harington 20.
  • Spotify üzerinden 2016 yılında hem dünyada hem Türkiye’de en çok müzik dinlenen gün ise 11 Kasım Cuma oldu.  2016 ’ nın en popüler çalma listeleri şöyle
  • Türkiye'de en çok dinlenenlerde zirve Sıla'nın.  Spotify 2016 ’ nın en çok dinlenen sanatçılarını, albümlerini, şarkılarını ve yılın müzik trendlerini gösteren verileri yayınladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir