Sosyal medyada Herkes Bu Fotoğrafı Konuşuyor

Vicdanlı garson sosyal medyanın gündeminde! Elleri olmayan müşterisinin yemek yemesine yardım eden garson sosyal medyanın gündemine oturdu.

Sosyal medya engelli müşterisini kendi elleriyle besleyen garsonu konuşuyor.

Dünyada hala iyi insanlar var. Ve hala iyilik yapılan bir yerler var. dedirten bu fotoğraf Amerika’da çekildi. ABD’nin Georgia eyaletindeki restoranda çalışan Alex Ruiz, elleri olmayan müşterisini kendi elleri ile besledi. 22 yaşındaki garsonun bu davranışı çevredeki başka bir müşteri tarafından kaydedildi. Fotoğrafı sosyal medyada paylaşması ile de ABD’nin Georgia eyaletindeki Cinco de Mayo isimli restoranda geçen olay, kısa sürede ülkenin gündemine oturdu. Sosyal medya üzerinden kısa sürede binlerce kişiye ulaşan kare, kısa sürede basının da dikkatini çekti. Ülke basınına konuşan Ruiz, “Yardıma ihtiyaç duyan bir adam gördüm ve doğru olanı yaptım” sözleriyle davranışının çok da abartılmaması gerektiğini belirtiyor.

Sosyal medya, Web 2.0 ‘ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir. Ayrıca sosyal medya; kişilerin internet üzerinde birbirleriyle yaptığı diyaloglar ve paylaşımların bütünüdür. Sosyal ağlar, insanların birbiriyle içerik ve bilgi paylaşmasını sağlayan internet siteleri ve uygulamalar sayesinde, herkes aradığı, ilgilendiği içeriklere ulaşabilmektedır. Küçük gruplar arasında gerçekleşen diyaloglar ve paylaşımlar giderek, kullanıcı bazlı içerik üretimini giderek arttırmakta, amatör içerikleri dijital dünyada birer değere dönüştürmektedir.

Zaman ve mekân sınırlaması olmadan , paylaşımın, tartışmanın esas olduğu bir insanî iletişim şeklidir. Sosyal medya platformlarında insanlarla buluşur ve iletişimde bulunursunuz. İnsanlara yardım eder, yardım alır, sorularına cevap verir ve kendi sorularınızı sorarsınız. Bu bakımdan sosyal medya resmi olmayan eğitim yollarından da bir tanesidir.

Teknoloji , telekomünikasyon, sosyal iletişimin kelimeler, görseller, ses dosyaları yolu ile sağlandığı bir yapıya sahiptir. İnsanlar hikâyelerini ve tecrübelerini bu bağlamda paylaştığı bir çerçeveye de sahiptir.

Sosyal medya, geleneksel medyada olduğu gibi tek bir noktadan çok sayıda kişiye yayın yapmaktan çıkarak, iletişim yönü açısından çoktan çoğa paradigmasına dayalı “kullanıcı kaynaklı medya” özelliğine sahiptir. Kullanıcı Kaynaklı Medya, geleneksel medyadan farklı olarak, içeriğin bizzat kullanıcılarının kendileri tarafından üretilmesine ve paylaşılmasına olanak yaratmaktadır . Sosyal medya aynı zamanda “Kullanıcıların Ürettiği İçerik” ve “Müşterilerin Ürettiği Medya” kavramlarını da ortaya çıkarmış, bu yapısıyla da ticari plandaki anlamını kazanmıştır.

Ama Andreas Kaplan ve Michael Haenlein’in 2010’daki tespitine göre Sosyal Medya; “Web 2.0 üzerinde ideolojik ve teknolojik içeriklerin, yapılanmaların kullanıcı merkezli bir şekilde üretilmesine ve geliştirilmesine izin veren internet tabanlı uygulamaların bütününe” denilmekte

  • sırtına bağladığı okul çantasına koyarak dik yamaçta taşıyan 11 yaşındaki Hamdu Sena Bilgin, ağabeyi Ali Rahman'ın çektiği fotoğrafla sosyal medyanın gündemine oturdu.
  • Giriş Yap Facebook ile Giriş. Sosyal Medya Bu Fotoğrafı Konuşuyor .
  • Son günlerde sosyal medyada herkes bu fotoğrafı konuşuyor .  Bu paylaşılan fotoğraf ise sosyal medyada insanları ikiye böldü.
  • David Beckham'ın fotoğrafını yüklemesi ve bu başvurunun da kabul edilmesi, sosyal medyada gündem oldu.
  • Genç kadın futbol yeteneği ile sosyal medyada olay oldu!  Herkes bu fotoğrafı konuşuyor . Giriş Tarihi: 28.01.2015 10:37 Güncelleme Tarihi: 28.01.2015 11:12.
  • Fenerbahçe Ülker Stadı kale arkasında çekilen fotoğraf sosyal medyada çok ses getirdi.
  • İşte Isabelle'in fotoğrafının sosyal medya kullanıcıları tarafından photoshoplanan versiyonları sıradaki haber: {$ nextTitle $}. Herkes bu bebeğin saçlarını konuşuyor .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir