Sosyal Medya Reytinglerinde Zirveye Kim Çıktı?

4 Şubat Perşembe akşamında reyting listesinde yine Kurtlar Vadisi Pusu zirvedeydi. Ama sosyal medya reytinglerinde bu hafta zirvede “Seddülbahir 32 Saat” yer aldı.

 

Seddülbahir 32 saat

“Seddülbahir 32 saat” konusu ve etkileyici sahneleriyle ses getirdi. Çanakkale Zaferi’nin destansı öyküsünü anlatan mini dizi final bölümü yayınlandı.

4. ve son bölümü ile TRT’de ekrana gelen dizi, sosyal medyada 17,45 Somera Rating alarak en çok konuşulan yapım oldu.

Fatih Portakal ile Ana Haber

Fatih Portakal ile Ana Haber ise Sosyal Medyada en çok konuşulanlar arasına ikinci sıradan girdi.  Portakal’ın farklı sunumu ile ekrana gelen haber bülteni 14,10 Somera Ratingi almayı başardı.

Kördüğüm


Sosyal medya listesinde 3. sırayı Kördüğüm Dizisi aldı. Kördüğüm’de Kaan’ın gözyaşları izleyiciyi duygulandırdı. Kaan’ın babasıyla ilişkisi ve dizi de çalan “Onlar Yanlış Biliyor” şarkısı oldukça ses getirirken dizi 10,53 Somera Ratingi aldı.

Kısmetse Olur


Kısmetse Olur’da Adnan ve Emre’nin yeni gelen yarışmacılara olan tavırları ve Mehtap’a yapılan şaka ses getirdi. Program 6,99 Somera Rating ile en çok konuşulan 4. yapım oldu.

Muhteşem Yüzyıl Kösem


Muhteşem Yüzyıl Kösem’e Kösem Sultan’ın doğurması ve Ahmed Sultan’la Kösem’in barışması damgasını vurdu. Dizi 6,37 Somera Rating ile sosyal medyada 5. oldu.

 

Sosyal medya, Web 2.0 ‘ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir. Ayrıca sosyal medya; kişilerin internet üzerinde birbirleriyle yaptığı diyaloglar ve paylaşımların bütünüdür. Sosyal ağlar, insanların birbiriyle içerik ve bilgi paylaşmasını sağlayan internet siteleri ve uygulamalar sayesinde, herkes aradığı, ilgilendiği içeriklere ulaşabilmektedır. Küçük gruplar arasında gerçekleşen diyaloglar ve paylaşımlar giderek, kullanıcı bazlı içerik üretimini giderek arttırmakta, amatör içerikleri dijital dünyada birer değere dönüştürmektedir.

Zaman ve mekân sınırlaması olmadan , paylaşımın, tartışmanın esas olduğu bir insanî iletişim şeklidir. Sosyal medya platformlarında insanlarla buluşur ve iletişimde bulunursunuz. İnsanlara yardım eder, yardım alır, sorularına cevap verir ve kendi sorularınızı sorarsınız. Bu bakımdan sosyal medya resmi olmayan eğitim yollarından da bir tanesidir.

Teknoloji , telekomünikasyon, sosyal iletişimin kelimeler, görseller, ses dosyaları yolu ile sağlandığı bir yapıya sahiptir. İnsanlar hikâyelerini ve tecrübelerini bu bağlamda paylaştığı bir çerçeveye de sahiptir.

Sosyal medya, geleneksel medyada olduğu gibi tek bir noktadan çok sayıda kişiye yayın yapmaktan çıkarak, iletişim yönü açısından çoktan çoğa paradigmasına dayalı “kullanıcı kaynaklı medya” özelliğine sahiptir. Kullanıcı Kaynaklı Medya, geleneksel medyadan farklı olarak, içeriğin bizzat kullanıcılarının kendileri tarafından üretilmesine ve paylaşılmasına olanak yaratmaktadır . Sosyal medya aynı zamanda “Kullanıcıların Ürettiği İçerik” ve “Müşterilerin Ürettiği Medya” kavramlarını da ortaya çıkarmış, bu yapısıyla da ticari plandaki anlamını kazanmıştır.

Ama Andreas Kaplan ve Michael Haenlein’in 2010’daki tespitine göre Sosyal Medya; “Web 2.0 üzerinde ideolojik ve teknolojik içeriklerin, yapılanmaların kullanıcı merkezli bir şekilde üretilmesine ve geliştirilmesine izin veren internet tabanlı uygulamaların bütününe” denilmekte

  • Reyting sonuçlarına göre zirveye kim çıktı ? Eklenme: 04 Ocak 2017 10:32 Güncelleme: 04 Ocak 2017 15:52.  MEDYA FARESİ. Kategoriler.
  • Uncontrollably Fond reytinglerde birinci sıraya yerleşti.  ve tam tersi W beklentimin çok üstünde bir dizi çıktı .  Suexo Köşesi whitelotus Köşesi Netizen Buzz Sosyal Medya .
  • İlhan Mansız'ın kızı zannettikleri kişi bakın kim çıktı .
  • Nasıl diye sorduğunuzu duyar gibiyim.
  • kavuran Kiraz Mevsimi’nin başarısı, en sonunda FOX TV’yi haftalık kanal sıralamasının zirvesine taşıdı.  Somera sosyal medya reytinglerinde 74,07’lik bir Devamını oku.
  • TNS tarafından ölçümlenen reyting listelerinde TOTAL, AB ve ABC+ gruplarında kim zirvede yer aldı.  Medya .
  • Ana Sayfa ». MEDYA ». Reyting yarışında zirve kimin ?  MHP toplantısına evet için gidenler Hayır'la çıktı .
  • Rating Tiraj Sosyal Medya Ratingleri Video Galeri Foto Galeri.  17 Şubat 2017 Cuma tarihli Sosyal Medya Ratingleri Tablosu.
  • bir Ertuğrul izleyicilerin karşısına çıktı .  Somera’nın verilerine göre 26 Ekim Çarşamba günü 33,54 rating oranıyla sosyal medyaya damga vurdu.  Reytinglerde Zirvede .
  • Somera'nın analizine göre 18 Eylül Cuma günü sosyal medyada en çok Star TV'de yayınlanan 'Kiralık Aşk' isimli dizi konuşuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir