Sosyal Medya Hesap Yöneticilerinin Bilmesi Gereken 6 Program

Sosyal medya hesabı yönetiyorsanız sizlere sosyal medya hesap yöneticilerinin mutlaka bilmesi gereken  programları paylaşıyoruz. Böylece hesabınızı yönetirken yeni şeyler keşfedebilecek ve daha fazla takipçi kitlesine ulaşabilecek ve Facebook, Twitter ve Google+ gibi diğer alanları daha etkili kullanabileceksiniz.

Hootsuite


Hootsuite; en çok tercih edilen programların başında gelir. Hootsuite sayedinde birden fazla hesabı tek bir yerde toplayabilir içeriklerinizin zaman ayarlamasını yaparak hangi saatte yayınlanacağına karar verebilirsiniz. Ücretsiz kullanım için 3 farklı paket sunan bu program ayrıca mobil olarak da kullanılabiliyor.

Buffer


Buffer; sosyal medya alanında uzman kişilerin en çok kullandığı programlardan biridir. Google+, Facebook, LinkedIn ve Twitter mecralarında sayfa ve profillerinizi ekleyebilir, mesajlarınızı programlaya bilirsiniz. Bireysel ve ajanslara uygun paketler bulunduran Buffer; ayrıca gif paylaşma seçeneği de sunuyor. Bunun yanı sıra ekip yönetimi ve analiz konularında da sizlere yardım etmeyi hedefliyor. Aldığınız paketleri 1 ay süreyle ücretsiz deneme imkanı sunduğundan sosyal medya hesabı yöneticileri için bilinmesi gereken programlardan biri.

 

İsmi fazla duyulmamış olsa da do share; Google+ nın bir eklentisidir.  Kişisel sayfa sahiplerine Google+ paylaşımlarını programlamalarına yardımcı oluyor. Sosyal medya da hesap yönetiyorsanız mutlaka bilmeniz gereken programlardan biri.

Post Planner

Post planner; ürününüzü sadece Facebook aracılığıyla kullanabileceğiniz bir uygulama. Ayrıca bu uygulama sizlere içeriklerinizi ne zaman paylaşabileceğinize dair tavsiyeler veriyor.

Friends Me


Friends Me kullanarak Google+ da paylaştıklarınızı diğer yerlerde de paylaşabilirsiniz. Friends Me Facebook (gruplar, profiller ve sayfalar), Twitter ve LinkedIn’de(profiller, gruplar ve şirket sayfaları) ve Tumblr’ı destekliyor.  Ayrıca bu uygulamaya kaydolmak gayet kolay. Sadece bir gmail hesabı yeterli.

Sprout Social


Sosyal Medya Uzmanlarının sevdiği bir başka program da Sprout Social. Bu program aracılığıyla Google, Twitter sayfalarını ve LinkedIn profillerini, Facebook sayfalarını, profillerini izleyebilir bu sayfalarda içerik paylaşabilir veya bir etkinlik takvimi oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu program aracılığıyla ekip takvimi oluşturabilir ve ekibinizi kolayca kontrol edebilirisiniz. Yüksek fiyatı bir dezavantaj olsa da kullanıcılar tarafından kullanım kolaylığı sağlaması bu program için büyük bir avantaj. İlerleyan zamanlarda yapacağınız paylaşımlar için takvim urma imkanı sunan progmarm sısyal medya hesap yöneticileri için gayet ideal.

Sosyal Medya Hesap Yöneticilerinin Bilmesi Gereken 6 Program

Sosyal medya, Web 2.0 ‘ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir. Ayrıca sosyal medya; kişilerin internet üzerinde birbirleriyle yaptığı diyaloglar ve paylaşımların bütünüdür. Sosyal ağlar, insanların birbiriyle içerik ve bilgi paylaşmasını sağlayan internet siteleri ve uygulamalar sayesinde, herkes aradığı, ilgilendiği içeriklere ulaşabilmektedır. Küçük gruplar arasında gerçekleşen diyaloglar ve paylaşımlar giderek, kullanıcı bazlı içerik üretimini giderek arttırmakta, amatör içerikleri dijital dünyada birer değere dönüştürmektedir.

Zaman ve mekân sınırlaması olmadan , paylaşımın, tartışmanın esas olduğu bir insanî iletişim şeklidir. Sosyal medya platformlarında insanlarla buluşur ve iletişimde bulunursunuz. İnsanlara yardım eder, yardım alır, sorularına cevap verir ve kendi sorularınızı sorarsınız. Bu bakımdan sosyal medya resmi olmayan eğitim yollarından da bir tanesidir.

Teknoloji , telekomünikasyon, sosyal iletişimin kelimeler, görseller, ses dosyaları yolu ile sağlandığı bir yapıya sahiptir. İnsanlar hikâyelerini ve tecrübelerini bu bağlamda paylaştığı bir çerçeveye de sahiptir.

Sosyal medya, geleneksel medyada olduğu gibi tek bir noktadan çok sayıda kişiye yayın yapmaktan çıkarak, iletişim yönü açısından çoktan çoğa paradigmasına dayalı “kullanıcı kaynaklı medya” özelliğine sahiptir. Kullanıcı Kaynaklı Medya, geleneksel medyadan farklı olarak, içeriğin bizzat kullanıcılarının kendileri tarafından üretilmesine ve paylaşılmasına olanak yaratmaktadır . Sosyal medya aynı zamanda “Kullanıcıların Ürettiği İçerik” ve “Müşterilerin Ürettiği Medya” kavramlarını da ortaya çıkarmış, bu yapısıyla da ticari plandaki anlamını kazanmıştır.

Ama Andreas Kaplan ve Michael Haenlein’in 2010’daki tespitine göre Sosyal Medya; “Web 2.0 üzerinde ideolojik ve teknolojik içeriklerin, yapılanmaların kullanıcı merkezli bir şekilde üretilmesine ve geliştirilmesine izin veren internet tabanlı uygulamaların bütününe” denilmekte.

Sosyal Medya Hesap Yöneticilerinin Bilmesi Gereken 6 Program Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Teknoloji Sosyal Medya Hesap Yöneticilerinin Bilmesi Gereken 6 Program .  Sosyal Medya Uzmanlarının sevdiği bir başka program da Sprout Social .
  • Çok değil bundan dört, beş yıl önce birisi bizim şirketin sosyal medya hesaplarını yönet sana para vereyim dese dalga geçiyor derdir.
  • Mutlaka Bilmeniz Gereken “15 Twitter İstatistiği”. Sosyal Medya Vezir de Eder, Rezil de… Sosyal Medya Hesap Yöneticilerinin Mutlaka Bilmesi Gereken Programlar .
  • Sosyal medya hesabı yönetiyorsanız sizlere sosyal medya hesap yöneticilerinin mutlaka bilmesi gereken programları paylaşıyoruz.
  • webtures .tr/blog/ sosyal medya hesap yoneticilerinin mutlaka bilmesi ve kullanmasi gereken programlar /.
  • Buffer’da sosyal medya hesap ve profilleri ekleyebilir, mobil uygulamalar ile mobil paylaşım yapabilir, sosyal medya analizi yapabilirsiniz.
  • Eğitimlerimde sıkça sorlan soruların başında, Sosyal Medya Hesap Yöneticilerinin Mutlaka Bilmesi Gereken Programların hangileri olduğu geliyor.
  • Sosyal medya hesaplarını yöneten şirket yöneticilerinin bilmesi gereken en şaşırtıcı ve en kritik 12 tuhaf gerçeği sizin için bir araya getirdik.
  • Sosyal medya platformlarında etkili iletişim çok önemlidir. Bu yüzden sosyal medya yöneticilerinin ilgi çekici bir yazı yeteneği olmalıdır.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir