Sosyal Medya Erol Evgin’in Sözlerini Konuşuyor!

Sanatçı Erol Evgin Bakçiçek İlter’e vediği röportajda söylediği sözler yüzünden sosyal medyada gündem oldu. Kullanıcılar tarafından da tepki çekti! Peki Evgin ne dedi de bu kadar tepki çekti?

Ünlü sanatçı Erol Evgin, Habertürk gazetesinden Balçiçek İlter’e verdiği röportajda siyasi gündeme ilişkin de açıklamalar yaptı.

1256168_c287bac506302da39a072a07f931856b

Evgin, “3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor” dedi. Sosyal medyada büyük tepki gördü.

1256168_620x410

Evgin sözlerinde geçtiğimiz yıllarda “dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?” sözleriyle gündem olan Aysun Kayacı’yı da hatırlattı ve Kayacı’ya destek verdi.

“Galiba eğitimli ülkeler için iyi bir çözüm demokrasi. Bize fazla geliyor. Bir manken kızımız “Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?” olacak demişti hatırlarsanız… Hoş değil o tanım ama şunu düşünüyorum; Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil. Bana adaletli gelmiyor bu durum. Herkes seçebilmeli tabii. O parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin.”

AYSUN KAYACI NE DEMİŞTİ?

 

2008 yılında “Haydi Gel Bizimle Ol” programında, Müjde Ar ile Pınar Kür ve Aysun Kayacı arasında sert bir tartışma yaşanmıştı. Kayacı, AKP seçmenini eliştiren sözler şöylemişti:
“Ben vergi veriyorum niye vergisini vermeyen, çok özür dilerim herkes üstüme gelecek ama kalıp olarak söylüyorum, ‘dağdaki çoban’la benim oyum eşit mesela. Niye? Hiç vergisini vermeyen biriyle niye benim oyum eşit. O benim kadar duyarlı benim kadar sorumluluk sahibi bir şekilde yaklaşıyor mu acaba”

Erol Evgin POPSAV’ın kurucusu olan Türk pop müziği sanatçısıdır. Sunuculuk, oyunculuk ve mimarlık da yapmıştır.

  • Ana Sayfa Magazin Sosyal Medya Erol Evgin ’ in Sözlerini Konuşuyor !  Evgin , “3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor” dedi.
  • medyada gündem oldu. Evgin ' in gazeteci Bakçiçek İlter'e vediği röportajda söylediği sözler sosyal medyada gündem oldu.
  • Erol Evgin ' in Bakçiçek İlter'e vediği röportajda söylediği sözler sosyal medyada gündem oldu.  İşte Erol Evgin ’ in o sözleri : “Galiba eğitimli ülkeler için iyi bir çözüm demokrasi.
  • Sanatçı Erol Evgin ' in gazeteci Bakçiçek İlter'e vediği röportajda söylediği sözler sosyal medyada gündem oldu.  Erol Evgin Habertürk'ten Balçiçek ilter'e konuştu .
  • Sanatçı Erol Evgin , Balçiçek İlter’e verdiği röportajda, “Galiba eğitimli ülkeler için iyi bir çözüm demokrasi.  Evgin ’ in bu sözleri sosyal medyada büyük olay yarattı.
  • Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde sanatçı Erol Evgin 'i isim vermeden eleştirdi.
  • Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada Erol Evgin 'i isim vermeden eleştirdi.  Erol Evgin ' İn sözleri sosyal medyada gündem oldu.
  • Sanatçı Erol Evgin ' in Balçiçek İlter'e verdiği röportajda söylediği sözler sosyal medyada gündem oldu.
  • Erdoğan, sanatçı Erol Evgin ' in o sözlerine tepki gösterdi.  söylediği sözler sosyal medyada gündem olmuştu.  yaptığı konuşmada Erol Evgin 'i isim vermeden eleştirdi.
  • Vakıf Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada Erol Evgin 'i isim vermeden eleştirdi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir