Sosyal Medya A Haber’in ZDF Yayınını Konuşuyor

Mevlüt Yüksel ZDF’yi ziyaret etti. Sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Takvim gazetesi haber müdürü Mevlüt Yüksel Alman Kanalı ZDF’nin önünde yaptığı haberle gündemde. Gezi eylemleri sırasında Gezi Parkı’ndaki bir ağaçla yaptığı röportaj ile dikkat çeken Mevlüt Yüksel, bu defa da A Haber için Alman ZDF kanalının binasına gitti.

Alman ZDF kanalında yayınlanan bir mizah programında Jan Böhmermann, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında dalga geçen bir şiir okumuştu. Bu şiir hem dışişleri bakanlığı hem de sosyal medya tarafından tepki ile karşılanmıştı.

Mainz Savcılığı da hakaret sayılabilecek ifadeler olduğu iddiasıyla Alman komedyen Jan Böhmermann hakkında soruşturma başlatmıştı.

A Haber’den Mevlüt Yüksel, araştırmacı gazetecilik!!! gereği ZDF kanalını ziyaret etti. İçeri alınmayan Yüksel, haberini kapının önünde yaptı. Yüksel’in kullandığı cümleler ve kanal yetkilileri hakkında söyledikleri ise sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.

“Elleri Cebinde”

A Haber’de yayınlanan görüntüye göre, Mevlüt Yüksel, ZDF binasının önünde ayakta duran ve birbiriyle konuşan 2 kişiyi göstererek, “Bakın Cumhurbaşkanı ve Türk halkına küfreden ZDF kanalının yetkilileri, bakın nasıl kaba bir şekilde duruyorlar ve burada bizim bulunmamızdan rahatsız oluyorlar. O kadar rahatsız oldular ki bizim gelmemizden. Misafiri karşısında elleri cebinde ve hakaret eder şekilde konuşuyor. Adeta sinirden titriyor, görüyorsunuz Almanya’daki basın özgürlüğünün geldiği noktayı. Kameraman arkadaşım gösteriyor” dedi… Bu görüntüler kısa sürede sosyal medyada yayılmaya başladı. Ve son 24 saatte hakkında en çok konuşulan konu oldu.

İşte Sosyal Medyada Mevlüt Yüksel tweetleri;Mevlüt Yüksel: Hodri meydan


Sosyal medyada yapılan yorumlardan sonra Mevlüt Yüksel de Twitter hesabından açıklama yaptı.

https://twitter.com/mevlutyuksel/status/719418032842543104

a Haber, Çalık Holding tarafından kurulmuş haber kanalı. Kanalın genel yayın yönetmenliğini Habertürk TV ‘nin eski genel yayın yönetmeni Erdoğan Aktaş üstlenmiş, 2011’de yerine eski yardımcısı Cengiz Er geçmiştir. Hem HD hem de SD yayın yapmaktadır. Türkiye’nin ilk HD yayın yapan haber kanalıdır. TRT Türk ‘ten sonra 16:9 yayın yapan ikinci haber kanalıdır.

  • Ana Sayfa TV & Müzik Sosyal Medya A Haber ’ in ZDF Yayınını Konuşuyor .  Mevlüt Yüksel ZDF ’yi ziyaret etti. Sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.
  • A Haber 'den Mevlüt Yüksel, görüntülere göre, ZDF binasının önünde ayakta duran ve birbiriyle konuşan 2 kişiyi  'Ziyaret'e sosyal medyadan yorumlar. Habercilik başarısı.
  • kanalı ZDF 'nin önünde yaptığı yayınla sosyal medyada alay konusu olan, A Haber 'de yayınlanan Yaz Boz programı muhabiri Mevlüt Yüksel, yine ZDF 'nin önündeydi.
  • Alman ZDF kanalı skandallarla besleniyor.  O televizyon kanalının önünden yayın yapan A Haber ise ne olduğu belli bazı çevreler tarafından hedef tahtasına konuldu.
  • televizyon kanalı ZDF 'nin önünde yaptığı yayınla sosyal medyada alay konusu olan, A Haber 'de yayınlanan Yaz Boz programı muhabiri Mevlüt Yüksel, yine ZDF 'nin önündeydi.
  • A Haber ' in , Erdoğan hakkında klip yayınlanan Alman ZDF kanalı önündeki çekimi sosyal medyada gündem oldu.  RÖPORTAJ.
  • Alman ZDF kanalının binasının önünde yayın yapmaya çalıştığı tahmin edilen A Haber ekibinin  Spikerin videoda geçen konuşmasının bir kısmı  Sosyal Ağlar. 1.4B. 15.
  • kanalı ZDF 'nin önünde yaptığı yayınla sosyal medyada alay konusu olan, A Haber 'de yayınlanan Yaz Boz programı muhabiri Mevlüt Yüksel, yine ZDF 'nin önündeydi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir