Sonbaharda Mutlaka Yapılması Gereken 8 Şey

Kış mevsimi öncesi sonbaharda mutlaka yapılması gereken 8 şey ve kış gelmeden yapılabilecek eğlenceli aktiviteleri sizlerle paylaşıyoruz. En eğlenceli boş zaman aktivite seçenekleri ve en güzel sonbahar etkinliklerini sizler için yazdık.İşte mutlaka yapmanız gereken en eğlenceli sonbahar aktiviteleri…

Alaçatı’da sörf


Kış günlerinin soğuk havaları gelmeden Alaçatı’da sörf yapmanız sizlere verebileceğimiz ilk tavsiyelerden. İzmir’e uçakla gelip rahatlıkla kara yoluyla gidebiliceğiniz Alaçatı her mevsim turistlerin uğrak noktalarından. Sonbahar rüzgarlarıyla sörf bir başka güzel olacak.

Kapadokya’da balon turu


Kapadokya ülkemizde turistelerin en çok tercih ettiği mekanlardan biri. Uçhisar Kalesi, Ihlara Vadisi, Avanos, Ürgüp, Zelve Vadisi, Göreme Müzesi, Panorama Tepesi gibi pek çok tarihi yeri olan Kapadokya sonbaharda bir başka güzel. Balon turu yaparak eşsiz manzarayı görme fırsatı bulacaksınız.

Efes, Şirince ve Meryemana gezisi


Ege’nin muhteşem üçlüsü Efes, Şirince ve Meryemana birbirine gayet yakın yerler olduğundan bir günde kolaylıkla ziyaret edebileceğiniz yerlerden. Yaz ayları sıcak olduğundan bu mekalnları sonbaharda gezmek için güzel bir seçenek olabilir.

Doğu Karadeniz’de rafting, trekking ve dağcılık


Doğu Karadeniz’de Çoruh Nehri (Artvin), Melen Çayı (Bolu), Fırtına Deresi (Rize) gibi rafting mekanları sonbahar için ideal mekanlardan. Trekking ve dağcılık gibi faaliyetler için de gayet uygun olan Doğu Karadeniz kış gelmeden tercih edeceğiniz yerlerden biri olmalı.

Dalyan’da tekne turu


Dalyan ve Datça gibi mekanlar sonbaharda denize girilebilen güzel sahillerden. Tatil yapamadıysanız Muğla ve Fethiye’ye gayet yakın olan bu mekanlar yaz sıcağınının etkisini neredeyse yitirdiği zamanlarda harika tatil seçenekleri sunuyor.

Manyas Gölü ve Kuş Cenneti gezintisi


Fotoğrafçıların en çok sevdiği mekanlardan olan Manyas Gölü ve Kuş Cenneti sonbaharda gezilebilecek mekanlardan biri. Tarih turizmini seviyorsanız göl kıyısındaki müzeyi gezip yeni bilgiler keşfedebilirsiniz.

Memduhiye Köyü’nde leziz köy kahvaltısı


Sakarya’da (Adapazarı) yer alan Memduhiye Köyü harşka köy kahvaltısı mekanlarından biri. İstanbul’da yaşıyor ve haftasonu için güzel bir tatil seçeneği arıyorsanız Memduhiye Köyü muhteşem bir seçenek.

Gökova Körfezi


Bisiklet severlerin çokça tercih ettiği yerlerden biri olan Gökova Körfezi sonbahar için güzel bir tatil seçeneği. Eğlenceli vakit geçirme imkanı sunan bu mekan harika bir tatil seçeneği.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir