Skoda Kodiaq Ailenizi Taşımaya Geliyor

2017’nin en iddialı araçlarından bir tanesi olan Skoda Kodiaq; uzun süren isim karmaşalarının sonunda “Kodiaq” olarak gelme kararı almış gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda yapılan sızıntılarda aracın “Kodiak” ismi ile gelebileceği söylense de patent belgesinin “kodiaq” olarak imzalanmış olması kafalarda soru işareti oluşturmuş ve nihayet tanıtım günü geldiğinde aracın “Kodiaq” olarak adlandırıldığı kesinleşmişti. 2017’de Volkswagen’in Tiguan XL, Hyundai’nin Santa Fe gibi araçlarına rakip olacak bir araç geliştiren Skoda; Kodiaq SUV modeli ile birlikte tüm aileyi içine alan, oldukça geniş bir araç dizayn etmiş. Dış tasarımı oldukça hoş görünen, tabiri caizse “tank” gibi olan Skoda Kodiaq’ın aynı zamanda iç tasarımı da oldukça karizmatik.

5 ve 7 kişilik farklı iki modeli bulunan Skoda Kodiaq’ın geniş yapılmasındaki en büyük amaç hiç şüphesiz bu arabanın dağda, bayırda ailenin hepsini alabilmesi ve rahat bir iç dizaynının oluşturulmasıyla gezintilerin konforlu oluşturulması. Kodiaq’ın bagaj hacmi tam 720 litre ve içerisine hemen her şeyi alabiliyor. Bu değer, sınıfının şimdilik en yüksek değeri olarak nitelendirilmiş. 4.7 Metre uzunluğundaki Skoda Kodiaq’ın genişliği ise 1.9 Metre olarak belirlenmiş.

Son dönemde geliştirilen en akıllı panellerden bir tanesine sahip olan Skoda Kodiaq’ın ana ekran panelinde bütün bildirimleri görebileceğiniz gibi, aracınızı buradan rahatlıkla kontrol edebilmeniz de sağlanıyor. Navigasyon ve benzeri hizmetleri alabileceğiniz bu dokunmatik ekrandan aynı zamanda aracın genel sağlık durumu hakkında da detaylı bilgiler alabiliyorsunuz.  Ek olarak, bu dokunmatik cihaz içerisinde yepyeni bir özellik olarak akıllı cihazlarınızı kablosuz bir biçimde şarj edebilme şansınız da mevcut.

İkisinin dizel olması kaydıyla, karşınıza tam beş motor seçeneği ile çıkan Skoda Kodiaq’ın TDI 190 BG adlı motoru; kendi içerisinde bilinen en güçlü motor modeli. 7 İleri otomatik DSG vites seçeneği ile karşımıza çıkan araç önden çekiş seçeneğiyle de, tekerleklerden çekiş seçeneğiyle de bulunabiliyor. Motor ve çekiş seçenekleri konusundaki karar, elbette size kalmış.

Skoda Kodiaq; muhtemelen 2017 Yılının ilk aylarında yollarda olacak ve Türkiye’ye de bu aylar içerisinde gelecek. Deneme sürüşünü dilediğiniz test merkezinden yapabileceğiniz Skoda Kodiaq’ın Türkiye fiyatı ise muhtemelen 110 ila 120 Bin Lira civarında seyredecek. Elbette, kesin bir fiyat belirlememiz şirket açıklamaksızın sözkonusu değil ancak tahminler, bu yönde seyrediyor.

Skoda Kodiaq Ailenizi Taşımaya Geliyor

Škoda Kodiaq, Çek otomobil üreticisi Škoda tarafından üretilen bir orta sınıf Crossover SUV’dir. Volkswagen Tiguan ve SEAT Ateca ile MQB platformunu kullanır.

Kodiaq, ilk olarak 2016 yılının Şubat ayında VisionS adlı konsept ile ortaya çıkmıştır. Kodiaq adıyla yer alan konsepti Mart 2016 Cenevre Otomobil Fuarında ; Kodiaq’ın kendisi ise 29 Eylül 2016’da Paris Otomobil Fuarında tanıtılmıştır. Ülkemizde satılacak motor-donanım seçenekleri henüz belirlenmemiştir.

Skoda Kodiaq Ailenizi Taşımaya Geliyor Özet Bilgiler

  • ilerleyen aylarda bir de aile içerisinden Volkswagen Tiguan XL isimli rakip gelecek . � Skoda ’nın marka olarak sunduğu avantajları SUV sınıfına taşıyan Kodiaq makul bir
  • Skoda 'nın ürettiği ilk büyük SUV'u Kodiaq , 4700 mm uzunluğu ve 2791 mm dingil mesafesiyle sınıfın en geniş hacmini sunuyor. Ayrıca 720 lt'lik bagaj hacmi(koltuklar
  • Şikayet. Otoparkta gezinirken denk geldim kodiaq tanıtılmış sanırım.  Kodiaq başlığı yok yaz ama başlığı Skoda formuna taşımak lazım onu kim yapacak.
  • Sınıfının en büyük ve pratik bagaj hacmini sunan Kodiaq , böylelikle iddiasını daha ileriye taşıyor .  devamı >>. Skoda Kodiaq RS biturbo dizel motorla gelecek .
  • Skoda Kodiaq iddialı geliyor . 05.12.2016 08:14
  • Skoda , Kodiaq ile SUV Segmentinde Yeni Bir Sayfa Açıyor. metin boyutu.  Skoda , yeni SUV modeli Kodiaq ’ın dünya lansmanını gerçekleştirerek iddiasını daha ileriye taşıdı .
  • RS ailesinin başarılı modeli Octavia RS‘te yer verilen teknolojilerin izlerini taşıyacak   100’e 6.5 saniyede çıkartan bu motorla birlikte gelecek olan Kodiaq RS’in Skoda ’nın bu
  • Skoda Kodiaq fiyat listesi ise henüz netlik kazanmadı.  adımı olan Kodiaq gelmeden ÖTV ve kur artışından etkilendi.  sunan Kodiaq , böylelikle iddiasını daha ileriye taşıyor .
  • ilerleyen aylarda bir de aile içerisinden Volkswagen Tiguan XL isimli rakip gelecek . Skoda ’nın marka olarak sunduğu avantajları SUV sınıfına taşıyan Kodiaq makul bir
  • ŠKODA ’nın genç kompakt aracı. Sportif ve zarif tasarım.  Güvenliği ve genişliğiyle hayran bırakan aile otomobili.  /sites/ tr tr /SiteCollectionImages/ kodiaq 04 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir