Siz Misiniz Deri Kaplama Ürün Alan? Hayatlarının Şokunu Yaşadılar!

Deri kaplama mont, cüzdan ve çanta alacaklardı. Gördükleri karşısında şoke oldular. Bangkok’un en ünlü avm’lerinden birinde açılan bir dükkan, içeri girenleri şoke etti. Tamamen hayvan derilerinden elde edildiği belirtilen ürünleri yakından incelemek isteyen müşteriler, gördükleri manzara karşısında hayatlarının şokunu yaşadı.

PETA Asia isimli reklam ajansı hayvan derilerinden üretilen ürünleri satın alan müşterilere acı gerçeği göstermek isteyen bir kampanyaya imza attı.

Reklam ajansı Ogilvy ve PETA önce Tayland’ın başkenti Bangkok’un en büyük alışveriş merkezlerinden birine dükkan açtı.

Dükkandaki ürünlerin tamamının yüzde yüz deri olduğunu duyurdular. Vitrinleri ve dükkanın içini deri kaplama çanta, mont, cüzdan ve ayakkabı gibi ürünler ile süslediler. Deri kaplı ürünlerin içine ise öldürülen hayvanların iç organlarını koydular.

Görünüşte gerçek gibiydiler. Ama hem iç organlar, hem de deriler yapaydı. Mağazaya giren müşteriler, deri kaplama ürünleri detaylı bir şekilde incelemek için ellerine aldılar. Kimi eldivenin içine elini soktu. Kimi ayakkabıyı denedi. Kimi de çantanın içini açtı.

İşte müşteriler o anda hayatlarının şokunu yaşadılar. ‘Timsah derisi’ eldivenlerin içi, ayakkabıların için yapay kan doluydu.

‘Yılan derisi’ kemer ise derinin yüzüldükten sonraki haliyle bırakılmış haldeydi.

İşte çok ses getiren ve duyarlılık oluşmasını amaçlayan kampanyanın videosu…

PETA reklam ajansı bu videoyla, sırf derileri için zalimce katledilen hayvanlara dikkat çekmek istiyor.

Her yıl, yüz binlerce piton, yılanı derisi için üzere yakalanıyor ve öldürülüyor. Bazılarının derisi ise canlıyken yüzülüyor. Timsah derisi ortalama büyüklükte bir çanta içinse en az 4 timsah öldürülüyor.

  • Ana Sayfa Dünya Siz Misiniz Deri Kaplama Ürün Alan ?  Hayatlarının Şokunu Yaşadılar ! Haber Böylesi Yok  Deri kaplama mont, cüzdan ve çanta alacaklardı.
  • Ana Sayfa Dünya Siz Misiniz Deri Kaplama Ürün Alan ?  Hayatlarının Şokunu Yaşadılar ! Haber Böylesi Yok  Deri kaplama mont, cüzdan ve çanta alacaklardı.
  • Siz Misiniz Gerçek Deri Peşinde Koşan. Hayatlarının şokunu yaşamayı hak ettiler.  Timsah derisi eldiveni eline alan kana bulandı. Çantayı açan organları gördü.
  • Elbette hem iç organlar, hem de deri ürünler gerçek değildi. Müşteriler, ellerine aldıkları ürünleri yakından inceleyince hayatlarının şokunu yaşadı .
  • Elbette hem iç organlar, hem de deri ürünler gerçek değildi. |  Hayatlarının şokunu yaşadı . Elbette hem iç organlar, hem de deri ürünler gerçek değildi.
  • Birden dünyanın bütün internetlerinin gittiğini ve bir daha geri gelmeyeceğini düşün.
  • PETA Asia, hayvanların derilerinden üretilen ürünleri satın almak isteyen müşterilerin acı gerçeklerle yüzleşmesini sağladığı bir kampanya gerçekleştirdi.
  • Hayatlarının şokunu yaşadılar .  Habertürk'te yer alan habere göre, aile neşe içinde yemeklerini yerken Basınköy Mahallesi’ndeki evlerine hırsız girdi.
  • Hayatlarının Şokunu Yaşadılar galerisine ait detaylara ulaşabileceğiniz sayfa.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir