Site içi SEO analizi için 20 inceleme kriteri

On-Page ya da Inbound SEO yaparken site içi SEO çalışmanızda hatalarınız neler biliyor musunuz? Ya da en sık karşılaştığımız hatalar neler?

SEO hizmetleri veren SEMrush, yaptığı bir araştırmaya göre web sitelerinin en sık yaptığı site içi SEO (arama motoru optimizasyonu) hatalarını sıraladı.

Domaininizi ve sunucunuzu aldınız, web tasarımınızı yaptınız, içeriklerinizi oluşturdunuz. Peki site-içi SEO konusuna yeteri kadar önem verdiniz mi? Örneğin H1 etiketini düzgün kullandınız mı? İçerikleriniz gerçek anlamda özgün mü, yoksa kopya mı? Ya da içeriklerinizde kullandığınız bağlantılar hala geçerliliğini koruyor mu?

100,000 internet sitesi ve 450 milyon sayfayı inceleyerek anonim olarak veri toplayan SEMrush, yaptığı araştırmada en sık yapılan site içi SEO hatalarını sıralayarak bir infografik haline getirdi. Hazırlanan infografiğe göre en sık yapılan site içi SEO hataları şöyle:

 1. Kopya içerikler (%50)
 2. Eksik alt etiketleri (%45)
 3. Tekrar eden başlık etiketleri (%35)
 4. Kırık iç linkler (%35)
 5. Tekrar eden meta açıklamaları (%30)
 6. Düşük metin-HTML oranı (%28)
 7. Eksik meta açıklamaları (%25)
 8. Kırık dış linkler (%25)
 9. Birden fazla H1 etiketi kullanımı (%20)
 10. Eksik H1 etiketleri (%20)
 11. Az kelime sayısı (%18)
 12. H1 ve başlıklarda tekrar eden kelimeler (%15)
 13. Başlık etiketinde çok fazla metin kullanımı (%15)
 14. Çok fazla site-içi link kullanımı (%15)
 15. Eksik dil açıklamaları (%12)
 16. Geçiçi yönlendirmeler (%10)
 17. Kırık site-içi görseller (%10)
 18. Eksik başlık etiketleri (%8)
 19. Az metine sahip başlık etiketleri (%4)

Hazırlanan infografik resmine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

site-ici-seo-infografik

Site içi SEO analizi için 20 inceleme kriteri

Arama motoru optimizasyonu, amacı web sitelerinin, arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek hedeflenen aramalarda yükseltilmesidir. İngilizcede ve Türkçede kısaca SEO olarak ifade edilmektedir. Bununla birlikte arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmik bir yapı kullanmaktadır. Bu nedenle web geliştiricileri; yazmış oldukları sayfaları bu ayrıntıya dikkat ederek oluştururlar. İnternetin ekonomik anlamdaki gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır.

Site Içi Seo Analizi Için 20 Inceleme Kriteri Özet Bilgiler

 • Arama motorlarında kalıcı bir başarıya sahip olmak için mesai harcanması gereken önemli konulardan birisi şüphe yok ki site içi SEO düzenlemeleri.
 • Peki nedir bu seo analiz kriterleri ?  4 Yorum. Recep. Ocak 20 , 2017.  SEO analiz araçları bize sadece site içi seo için yardımcı olabilirler ve fikir verebilirler.
 • siteniz içindeki SEO 'ya direkt olarak etken eden önemli 40 50 kriteri incelemekte ve bunlardan hatalı veya eksik olanları düzelterek SEO için uygun bir hale getirmektedir.
 • Site içi SEO analizi için 20 inceleme kriteri .
 • SEO analizi bu sektörde olmazsa olmazlardan birisidir.  On Page SEO kriterlerine uyumluluğunu kontrol ederiz.  2015 E Ticaret Siteleri İçin Seo İpuçları.
 • Seo dersleri ve Seo Kriterleri içeren bilgi arşivi.  ve olumsuz etkilerini inceleyelim   ve düzeltebilirsiniz. f12 tuşuna başarak siteniz için ücretsiz olarak analiz yapabilirsiniz.
 • Buna karar vermek için incelenmesi gereken en önemli kriterler   Site içi Link Yapısı.  SEO Uzmanlarımız siteniz için analiz raporlarını tarafınıza gönderecektir.
 • Ayrıca site içi SEO hatalarını da görebilir, çözüm önerileri alabilirsiniz.  Bunun dışında sunduğu otoriter 20 araç ile derin analizler yapabiliyorsunuz.
 • Analiz ve Raporlama için SEO Araçları.  bir şekilde site incelemeleri için kullanılan bir SEO aracıdır.  Seo SiteCheckup, daha çok site içi SEO analizlerine odaklıdır.
 • Kurumsal SEO Danışmanlığı ile satışlarınızı arttırın.

Site içi SEO analizi için 20 inceleme kriteri . 14/10/2016. Pet Şişeden Yapılmış Muhteşem Objeler. 17/04/2016. Taraflar Ateşkese Uymalı! 14/03/2016 Site İçi SEO Analizi H3 olarak ele aldığı gibi ayrıca site içi sayfa analizi için de kullanılabilir 15/11/2012  · Site İçi SEO işlemleri 20 . SEO Stratejisi2 Site İçi Hiyerarşik Yapı İnceleme • Genel Olarak İnceleme 28 Link intelligence tools for SEO and Internet PR and Marketing. Site Explorer shows inbound link and site summary data

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir