Şimdi Avrupa Düşünsün! İlber Hoca Millilere Tarih Anlattı!

İlber Ortaylı milli futbolculara tarih dersi verdi! EURO 2016 öncesinde Milli takım oyuncuları kampta çalışmalarına devam ediyorlar. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de futbolcuları şampiyonaya hazırlamak için farklı yöntemler deniyor. Terim, son olarak Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı’yı kampa davet etti.

Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı Fatih Terim’in davetlisi olarak A milli takımın Antalya’daki kampına geldi.

 

Ortaylı, futbolcular ve teknik ekiple birlikte öğle yemeği yedi. Yemek sonrasında teknik heyet ve oyuncularla bir süre sohbet eden Ortaylı, futbol ve spordaki başarıların ülkeye sağladığı prestij, futbolun toplumlar üzerindeki gücü ve Türkiye’nin Avrupa’daki yeri gibi konuları anlattı.

 

Ortaylı, daha sonra başarılı bir futbolcunun ve önemli turnuvalarda kupa kazanmış bir ülkenin dünya nezdinde daha fazla değer gördüğünü anlattı.

 

69 yaşındaki tarih bilimci, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının ilk ve sonraki nesilleri arasındaki farklılıkları anlatıp gösterilen gelişmenin ilgili ülke insanları üzerindeki etkisini kendine has üslubuyla anlattı.

 

Ortaylı, futbolcularla buluşmasında aktüel konulardan da bahsetti. Son derece keyifli geçen sohbetin ardından teknik heyet ve oyuncularımıza başarılar dileyerek kamptan ayrıldı.

Şimdi Onlar Düşünsün 26 Ekim 2014 Tarihinde TRT 1 ‘de yayınlanmaya başlayan, başrollerini Şafak Sezer , Açalya Samyeli Danoğlu ve Gökçe Özyol ‘un paylaştığı Türk komedi dizisidir .

  • İlber Ortaylı milli futbolculara tarih dersi verdi!  başarıların ülkeye sağladığı prestij, futbolun toplumlar üzerindeki gücü ve Türkiye’nin Avrupa ’daki yeri gibi konuları anlattı .
  • İlber Ortaylı'nın " Millilerle bir gün" başlığıyla yayımlanan (5 Haziran 2016) yazısı şöyle  Zor bir gündü; yemekten sonra Hoca Milli Takım listesini açıklayacaktı.
  • İlber Ortaylı yazılarını mı okumak istiyorsunuz?  Osmanlı Devleti’nin de Avrupa içlerine ilerlemesini adeta durdurdu.  Ama o Türk tarihi için farklı açılardan daha önemlidir.
  • Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, A Milli Takım'a verdiği tarih dersini anlattı .
  • Kerem Çalışkan yazdı: İlber Hoca şu cahillere Osmanlı’yı anlat .  ‘’ABD’nin durakladığı, Avrupa ’nn gerilediği bu tarih aralığı bize yüzyılların yolunu açmaktadır.
  • Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’ in davetlisi olarak A Milli Takım’ ın Antalya’daki kampına geldi.
  • İlber Ortaylı'nın " Millilerle bir gün" başlığıyla yayımlanan (5 Haziran 2016) yazısı şöyle  Zor bir gündü; yemekten sonra Hoca Milli Takım listesini açıklayacaktı.
  • Dr. İlber Ortaylı önemli açıklamalarda bulundu.  İlber Hoca A Haber'de bombaladı. Giriş Tarihi : 12.3.2014 17: 02 Güncelleme Tarihi : 12.3.2014 17:32.
  • Kötü olan yarı cahillerdir. 6. Bizim Milli Eğitim camiamızı yönlendiren adamlar köylüdür.  15. Avrupa bizi istemez.  İlber Hoca 'da "al da oku" dercesine kitabı gence uzatır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir