Schumacher bu abimiz yüzünden yarışları bırakmış

İstanbul trafiğinde spin atan ve makas yapan sürücü herkesi şaşırttı. Her gün yüzlerce kaza oluyor. Çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği kazalar bazen sürücü hatalarından bazen de göz göre göre geliyor. Hele trafikte “makas atarak” ilerleyen sürücüler adeta ölüme davetiye çıkarıyor. Bunu büyük bir başarıymış zanneden trafik magandaları, o anları da kameraya kaydedip internete yüklüyorlar. İşte yürek hoplatan o anlar;

Michael Schumacher , 7 kez dünya şampiyonu olmuş Alman Formula 1 pilotudur. Formula 1 tarihinin en başarılı pilotudur. Ayrton Senna ile birlikte tüm zamanların en iyi pilotu olarak görülmektedir. Formula 1 Dünya Şampiyonluğuna ulaşan ilk Alman pilottur, Formula 1’in Almanya ‘da yayılmasına ve ciddi bir izleyici kitlesi olmasında büyük payı vardır. Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu FIA ‘nın 2006 yılında düzenlediği ankette Formula 1 taraftarları tarafından, sezonun en popüler pilotu olarak seçilmiştir.

Formula 1’de yarışmaya 1991 yılında Jordan takımında başlamıştır. Daha sonra Benetton Formula takımıyla anlaşarak ilk tam sezonu olan 1992’de kariyerindeki ilk yarış zaferini kazanmıştır. 1994 ve 1995 yıllarında üst üste 2 şampiyonluk elde ederek “en genç çifte şampiyon” olma unvanını elde etmiştir . Benetton Formula takımında yaşadığı 2 şampiyonluğun ardından, 1996 sezonunda başladığı Scuderia Ferrari kariyerinde 2000-2004 arasında 5 şampiyonluk yaşamıştır. Schumacher, aralarında “en çok şampiyon olan pilot”, “en çok yarış kazanan pilot”, en çok ‘en hızlı turu atan pilot”, “en çok pol pozisyonu kazanan pilot”, “en çok puanı olan pilot” ve “bir sezonda en çok yarış kazanan pilot” gibi unvanların bulunduğu onlarca rekorun sahibidir. “En çok rekor kıran pilot” rekoru, bu anlamda onun başarısının en büyük göstergesidir. Bir sezondaki tüm yarışlarda podyuma çıkan ilk pilot rekorunu 2002 sezonunda kırmıştır.

1999 İngiltere Grand Prix ‘inin ilk turunda Stowe virajında yaptığı kazada sağ bacağı kırılan ve o sezon 6 yarışı kaçıran Schumacher, 10 Eylül 2006 tarihinde Monza’da yapılan İtalya Grand Prix ‘nden sonra Formula 1 kariyerini bırakacağını açıklamış, kariyerinin 250. yarışı olan ve 22 Ekim 2006 tarihinde yapılan Brezilya Grand Prix ‘in ardından emekli olmuş yerini Kimi Raikkonen’e bırakmıştır. Şu anda DTM serisinde yarışan kardeşi Ralf Schumacher ile, Formula 1 tarihinde yarış kazanan ve 1.- 2. podyum derecesini yakalayan ilk kardeşler olma özelliğini taşımaktadırlar. Pist dışında, Schumacher bir UNESCO elçisidir ve sürücü güvenliği için sözcülük yapmaktadır.

2013 yılında Fransız Alpleri’ndeki Meribel kayak merkezinde geçirdiği kayak kazası sonucu ağır yaralanarak komaya girmiştir. Kaza geçirdiği tarihten bu yana tedavisi devam etmekte olup temel fonksiyonlarında dahi zorlanma olduğu bildirilmektedir.

 • Trendyol'a Özel İndirimli Abiyeler.
 • Ana Sayfa Video Schumacher bu abimiz yüzünden yarışları bırakmış .
 • Evlilik Programlarında “Böylesi Yok” Dedirten İstekler. 30/04/2016. Schumacher bu abimiz yüzünden yarışları bırakmış .
 • 1998'de ise Häkkinen Schumacher rekabeti başladı. Sezon boyunca David Coulthard'ın bir birincilik elde etmesinin dışındaki tüm yarışları ya Häkkinen ya da Schumacher kazandı.
 • O gün dünya şampiyonluğu için en büyük rakibi Hakkınenle yarışırken, yağışlı havanın da etkisiyle Hakkınen yarış dışı kalır. Schumacher de yarış liderliğini ele geçirir.
 • michael schumacher . şükela: tümü | bugün.  bıraktı formula 1'i.  saygıyla eğiliyoruz önünde abi .  sürelerle eski günlerini hatırlatıyordu ama bu yarışta gerçekten müthişti.
 • Yarışta 3 kez servis alanına giren Schumacher liderliği bu turlar haricinde hiç bırakmadı ve Avrupa GP'yi  ama ne yazıkki montoya bütün işleri bozdu!!! abi bu adama gerçekte.
 • Schumacher 'in de tabi ki verdiği ara ve ilerleyen yaşının getirdiği dezavantajlar olacaktır..  Sanırım birkaç yarış sonra aracın yerine oturması söz konusuymuş.
 • Bu kategorinin Formula 1 hali tartışmasız Michael Schumacher , en azından şimdilik.  bütün yarışları ya Häkkinen ya Schumacher kazandı ve pistler adrenaline doydu.
 • Karting'e çok ilgi gösteren Schumacher 'i ailesi, Kerpen Horrem'de bir karting pistine götürürler ve Schumacher bu karting kulübünün en genç üyesi olur.
 • Tesettür giyimin tüm seçkin markaları Fulyan'da.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir